Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Ürün satışlarınızı artırmak için hangi anahtar kelimeler yardımcı olabilir?

Bu makalede, Amazon arama motoru optimizasyonu ve anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda takip etmeniz gereken en önemli noktalardan biri olabileceğini düşündüğüm bir liste hazırladım. Peki, bir ürün anahtar kelime araştırması yapmamız gerektiği konusunda net bir anlayış elde etmek için bu noktalara daha yakından göz atalım.

Amazon anahtar kelime araştırmaları için ipuçları

  •  SEO'yu hedef kitlenize hedefleyin 

Google web mağazanız için olduğu gibi Amazon için de aynı optimizasyon kampanyasını oluşturmaya çalışmayın. Farklı arama motorlarının optimizasyon için farklı yaklaşımlar istediği için mantıklı gelmiyor. Google optimizasyonu için iyi olan şey Amazon için işe yaramayabilir, bu nedenle bir Amazon satıcısı optimizasyon optimizasyonu üzerinde çalışırken belirli kitleyi hedef almalısınız. Amazon ürün tanıtımı, Google'da ihtiyaç duyacağınızdan daha ayrıntılı veriler gerektirir. Örneğin, Amazon ve Google ürün / web sitesi başlıklarını karşılaştırırsanız, optimizasyon yaklaşımlarında büyük bir fark görebilirsiniz.

  • Amazon kitlenizin ihtiyaç ve tercihlerine dikkat edin

Genel arama terimlerinin bir listesini oluşturmak bir sorun değildir. Sadece sattığınız ürünlerin genel tanımlarını ortaya koymanız yeterlidir. Bununla birlikte, bu kelimelerin son derece rekabetçi olduğunu ve bunları kullanırken öne çıkma şansınızın neredeyse olmayacağını anlamalısınız. Bu nedenle, daha potansiyel bir satıcı olmanız ve kapsamı daraltarak araştırma sonuçlarınızı temel alan arama terimleri katmanları oluşturmanız gerekir. Burada alışveriş yapanın Amazon üzerinde kesin ürünleri bulmak için kullanabileceği uzun kuyruklu anahtar kelimelerden ve kelime öbeklerinden bahsediyorum. Küçük ürün kategorilerinde ilk olmak istiyorsanız mükemmel. Ayrıca, bu tür anahtar kelimeler, Amazon tıklama başına ödeme kampanyası yürüttüğünüzde her bir teklif için para tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.

  • Amazon'un SEO yapısını izleyin

Amazon, satıcıların ürün ayrıntılarını nasıl girdikleri konusunda kendine özgü kurallara sahiptir ve harfi takip etmeniz çok iyi olur. Amazon listelemeyi iyileştirmek, Google web kaynaklarıyla aynısını yapmaktan daha kolaydır. Amazon, satış maksimizasyonu üzerinde yoğunlaşmıştır; bu nedenle, belirli türdeki kelimelerin ve cümlelerin bir dönüşümle sonuçlanacak ürün listelemelerine yerleştirilmesini istiyorlar. Amazon, alışveriş yapmak için onlara tam ihtiyaç duydukları şeyi sağlama konusunda çok şey umurunda. İşte bu nedenle Amazon optimizasyon kurallarını takip ederek daha fazla satış kazanacaksınız.

  • Güçlü bir ürün açıklaması oluşturun

Amazon'da birincil hedefiniz, sayfa ziyaretçilerini müşterilere dönüştürmektir. Bu nedenle olası tüm müşteri sorularını cevaplayan eşsiz ve ilgi çekici bir ürün açıklaması hazırlamanızın nedeni budur. Amazon aramasında daha görünür olmasını sağlamak için girişinizde stratejik olarak arama terimlerini içermelisiniz. Birincil ürün özelliklerini tanımlamakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinize belirli bir öğenin kendileri için nasıl bir işe yarayacaklarını açıklayınız. Amazon listenizi okuduktan sonra müşteriler herhangi bir önlem veya şüphe olmadan ürününüzü satın almalıdır.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport