Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt'tan Python'da Siteler Kazıma Nasıl Yapılır Bilgilendirici Kılavuz

Veri çıkarımının önemi göz ardı edilemez! Web sitelerinden bilgi ayıklamak için farklı yollar, teknikler, yöntemler ve yazılımlar vardır. API'leri ve Python, muhtemelen veriyi toplamak ve kazmak için en iyi ve en güçlü tekniklerdir.

Python'da Web kazıma:

Web kazıma, farklı web sayfalarından veri ayıklama uygulamasıdır. Bu teknik, esas olarak, ham veya yapılandırılmamış verilerin (HTML biçimleri) organize bir belgeye (e-tablolar ve veritabanı) dönüştürülmesine odaklanmaktadır. Python tabanlı kitaplıkları kullanarak farklı web kazıma görevlerini yerine getirebiliriz.

Python, Guido van Rossum tarafından oluşturulan üst düzey bir programlama dilidir. Verileri ayıklamak için otomatik bir bellek yönetim sistemi ve dinamik bir sisteme sahiptir. Python, zorunlu, işlemsel, işlevsel ve nesne yönelimli gibi farklı programlama paradigmalarını destekler.

Veri çıkarımı için gerekli olan kütüphaneler:

Web sitelerinden kolayca veri çıkarmanıza yardımcı olan çok sayıda Python kütüphanesi bulabilirsiniz.Ancak Urllib2 ve BeautifulSoup, yararlanılacak iki farklı kütüphane veya modüldür.

1. Urllib2:

Bu Python kütüphanesi, farklı URL'lerden veri getirmek için kullanılır.Bir sayfanın işlevlerini ve sınıflarını tanımlayabilir ve aynı anda çeşitli web kazıma görevlerini üstlenmeye yardımcı olur. çerezler, kimlik doğrulama ve yönlendirme içeren web sitelerinden bilgi çıkarmak için.

 2. BeautifulSoup: 

BeautifulSoup, çeşitli web sitelerinden ve bloglardan veri çekmek için inanılmaz bir yoldur. programcılar, geliştiriciler ve kodlayıcılar için uygundur ve tablolardan, kısa paragraflardan, uzun paragraflardan, listelerden ve çizelgelere ait verileri çıkarmanıza yardımcı olur.veri kazınca, kalitesini artırmak için BeautifulSoup filtrelerini kullanabilirsiniz.Pekabet 4 en iyisidir Web belgelerini, HTML sayfalarını ve PDF dosyalarını kazıyacak en yeni sürümü.

Scr HTML metnini Python ile sunmak:

BeautifulSoup ve Urllib2'nin yanında HTML metnini sıyırmak için çeşitli seçenekler var:

  • Scrapy
  • Mechanize
  • Scrapemark 

Web kazıma görevlerini yerine getirirken, HTML etiketlerini bilmek önemlidir. BeautifulSoup ve Python ile HTML metninden ve HTML etiketinden bilgiyi nasıl kazıyacağınızı öğrenebilirsiniz. Bazı kullanışlı HTML etiketleri aşağıda açıklanmıştır:

  • Bir etiketle tanımlanan HTML linkleri.
  • Ile tanımlanan HTML tabloları ve. Satırlar, etiketli farklı veri modellerine bölünür.
  • HTML listeleri ile başlar.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport