Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

PDF belgelerini ve HTML dosyalarını normal ifadelerle kazıma

Normal ifade, arama modelini tanımlayan ve net üzerindeki verileri sıyırmak için kullanılan bir dizi karakterdir. Bunlar çoğunlukla arama motorları tarafından kullanılır ve gereksiz metin editörleri ve kelime işlemci diyaloglarını kaldırabilir. Web Modeli olarak bilinen düzenli bir ifade, bir dizgenin kümelerini belirtir. Güçlü bir çerçeve görevi görür ve verileri farklı web sayfalarından sıyırma yeteneğine sahiptir. Normal ifade, web ve HTML sabitlerinden ve operatör simgelerinden oluşur. Regex işlemcisine dayanan 14 farklı karakter ve meta karakter vardır. Bu karakterler, meta karakterlerle birlikte, dinamik web sitelerindeki verilerin kazınmasına yardımcı olur.

Web sayfalarını indirmek ve onlardan bilgi çıkarmak için kullanılabilecek çok sayıda yazılım ve araç bulunmaktadır. Verileri indirmek ve istenilen biçimde işlemek istiyorsanız, düzenli ifadeler seçebilirsiniz.

Web sitelerinizi dizinleyin ve verileri kazın:

Web kazıyıcınızın verimli çalışmayacağı ve dosyaların kopyalarını rahatça indiremeyeceği ihtimali var. Bu gibi durumlarda, düzenli ifadeler kullanmalı ve verilerinizi kazımalısınız. Ayrıca, düzenli ifadeler yapılandırılmamış verileri okunabilir ve ölçeklenebilir bir forma dönüştürmenizi kolaylaştıracaktır. Web sayfalarınızı indekslemek istiyorsanız, normal ifadeler sizin için doğru seçimdir. Web sitelerindeki ve bloglardaki verileri silmekle kalmaz aynı zamanda web dokümanlarınızı taramanıza yardımcı olurlar. Python, Ruby ve C ++ gibi başka programlama dillerini öğrenmeniz gerekmez.


Dinamik web sitelerinden verileri kolayca kazıyın:

Verileri düzenli ifadelerle çıkarmaya başlamadan önce, verileri silmek istediğiniz URL'lerin listesini yapmanız gerekir. Web belgelerini düzgün bir şekilde tanımlayamazsanız, çalışmalarınızı tamamlamak için Scrapy veya BeautifulSoup deneyebilirsiniz. Ve zaten URL'lerin listesini yaptıysanız, hemen normal ifadelerle veya başka bir benzer çerçeve ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

PDF belgeleri:

PDF dosyalarını belirli normal ifadeleri kullanarak da indirebilir ve kazıyabilirsiniz. Bir sıyırıcı seçmeden önce, tüm PDF belgelerini metin dosyalarına dönüştürdüğünüzden emin olun. PDF dosyalarınızı RCurl paketine dönüştürebilir ve Libcurl ve Curl gibi farklı komut satırı araçlarını kullanabilirsiniz. RCurl, web sayfasını doğrudan HTTPS ile işleyemez. Bu, HTTPS içeren web sitesi URL'lerinin normal ifadelerle düzgün çalışmayabileceği anlamına gelir.

HTML dosyaları:

Karmaşık HTML kodları içeren web siteleri geleneksel bir web kazıyıcı ile kazınamaz. Düzenli ifadeler, HTML dosyalarını kazıyıp sadece farklı PDF belgelerini, görüntüleri, ses ve video dosyalarını hedeflemenize yardımcı olur. Verileri, okunabilir ve ölçeklenebilir bir biçimde toplayıp çıkartmanızı kolaylaştırırlar. Veriyi topladıktan sonra, farklı klasörler oluşturup verilerinizi bu klasörler içine kaydetmelisiniz. Rvest, kapsamlı bir paket ve Import.io'ya iyi bir alternatiftir. Verileri HTML sayfalarından sıyırabilir. Seçenekleri ve özellikleri BeautifulSoup esinlenmiştir. REST, Magritte ile çalışır ve düzenli bir ifadenin yokluğunda size fayda sağlayabilir. Rework ile karmaşık veriler kazıma görevlerini yerine getirebilirsiniz.


Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport