Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

PowerShell - Web Sitelerinden Bilgi Almak İçin Güçlü Bir Araç


PowerShell ile çok sayıda veri kazıma görevi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bu aracı kullanarak farklı web sayfalarına erişebilir ve faydalı veriler toplayabilirsiniz. Esas olarak web belgelerine erişir ve tüm verilerinizi kazıma görevini başarmak için birkaç dakika gerekir. Daha sonra PowerShell, kayıt defteri deposu gibi farklı veri depolarını hedefler ve sizin için yararlı bilgiler sağlar. Bir web geliştiricisi, kendi Cmdlet'lerini geliştirmek ve bunları kendi veri kümesine kolayca eklemek için PowerShell'i kullanabilir.

Yararlı bir görev yönetim aracı:

PowerShell, görev yönetimi yazılımdır. Bir komut satırı kabuğundan ve bir komut dosyası kabuğundan oluşur. Başlangıçta, PowerShell yararlı bir Windows bileşeni olarak hareket etti ve Windows PowerShell olarak adlandırıldı. Ağustos 2016'ya kadar açık kaynaklı bir platformdu. PowerShell PHP ve .Net çerçeveleri üzerine kurulmuştur. Bu aracın orijinal sürümü .NET Çekirdek çerçevesine kaydırılmıştır. PowerShell'in geçerli sürümü, eski sürümüne kıyasla çok daha iyi özellikler sunar.

Dot Com web sitelerine erişim:

PowerShell'in en belirgin özelliklerinden biri, Dot Com web sitelerine kolay erişim sağlamasıdır. Hem uzak hem de yerel işletim sistemlerinde yönetim görevleri yürütmenizi sağlar ve Windows, Linux ve Mac OS ile uyumludur. PowerShell, çalışmalarımızı kolaylaştırmak için farklı web uygulamalarına gömülebilen belirli API'ler de sağlıyor. Web geliştiricileri ve programcılar bu çerçeveyi çeşitli görevleri gerçekleştirmek için kullanır. PowerShell en iyi grafik arayüzü ve olağanüstü yönetim işlevleri ile bilinir. Hem Microsoft Exchange Server 2007 hem de Microsoft SQL Server 2008 ile bütünleştirebilirsiniz.

Kesintisiz destek:

PowerShell, kullanıcılarının hayatlarını çok çeşitli şekillerde kolaylaştırır. Onlara kapsamlı konsol tabanlı destek sunar ve Get-Helpcmdlet aracılığıyla erişilebilir. PowerShell öğreticilerine Güncelleme-Yardımı bölümünden erişebilirsiniz. Burada PowerShell ve seçenekleri hakkında gerekli tüm bilgileri bulacaksınız.

Farklı web sitelerinden bilgi toplayın:

Temel veya dinamik web sitelerinden bilgi toplamak istiyorsanız, PowerShell kullanmalısınız ve görevlerinizi kolayca gerçekleştirmelisiniz. Veriler çeşitli tekniklerle edinilir ve PowerShell, çalışmalarınızı kolaylaştırmak için birden fazla seçeneğe sahiptir. Tüm sürümleri bir komut satırı yorumlayıcı (CLI) 'dan oluşur ve yararlı verilerinizi CLI ile internetten toplayabilir ve toplayabilirsiniz. Konsol seçeneği, görevlerinizi otomatikleştirmek için kullanılır. Bununla birlikte, sınırlı özellik ve işlevleri nedeniyle GUI'nin tüm yönlerini f(grafik kullanıcı arabirimi) kullanamazsınız.


Microsoft, bu sorunları gidermeye çalışıyor ve Windows Script Host for PowerShell'i tanıttı. Gelişmiş işlevler ve seçenekler ile birlikte gelir. Windows Script Host ile PowerShell'i bütünleştirebilir ve istediğiniz kadar veri toplayabilirsiniz. Bu verileri çevrimdışı kullanımlar için sabit diskinize indirmek de mümkündür. PowerShell, Cmdlet'leri geliştirmenize ve yaratmanıza izin verir ve ingilizce metni diğer dillere çevirir. Hatasız bir veri sağlamayı garanti eder.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport