Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt: İlk 5 Python Web Kazıma Kütüphanesi

Python, üst düzey bir programlama dilidir. Programcılara, geliştiricilere ve yeni başlayanlara çok fazla fayda sağlar. Bir webmaster olarak, Scrapy, Requests ve BeautifulSoup'ı kullanarak dinamik web sitelerini ve uygulamaları kolayca geliştirebilir ve çalışmalarınızı rahatça halledebilirsiniz. Python kütüphaneleri hem küçük hem de büyük ölçekli şirketler için yararlıdır. Bu kütüphaneler esnek, ölçeklenebilir ve okunabilir niteliktedir. En iyi özelliklerinden biri verimliliktir. Tüm Python kütüphaneleri çok sayıda müthiş veri çıkarma seçeneklerine sahiptir ve programcılar, zamanlarını ve kaynaklarını dengelemek için bunları kullanmaktadır.


Python, geliştiricilerin, veri analistlerinin ve bilim adamlarının ön seçimi. En ünlü kütüphaneleri aşağıda tartışılmıştır.

 1. İstekler: 

Python HTTP kitaplığıdır. Talepler birkaç yıl önce Apache2 Lisansı tarafından serbest bırakıldı. Amacı, basit, kapsamlı ve insan dostu bir şekilde birden çok HTTP isteği göndermektir. En son sürümü 2.18.4'tür ve İstekler, verileri dinamik web sitelerinden sıyırmak için kullanılır. Web sayfalarına erişmenize ve onlardan yararlı bilgiler çıkarmamıza izin veren basit ve güçlü bir HTTP kitaplığıdır.

 2. BeautifulSoup: 

BeautifulSoup, HTML ayrıştırıcısı olarak da bilinir. Bu Python paketi, XML ve HTML belgelerini ayrıştırmak ve kapalı olmayan etiketleri daha iyi bir şekilde hedeflemek için kullanılır. Buna ek olarak, BeautifulSoup ayrıştırma ağaçları ve sayfaları oluşturma yeteneğine sahiptir. Temel olarak, HTML belgelerinden ve PDF dosyalarından veri toplamak için kullanılır. Python 2.6 ve Python 3 için kullanılabilir. Bir ayrıştırıcı, XML ve HTML dosyalarından bilgi ayıklamak için kullanılan bir programdır. BeautifulSoup'un varsayılan çözümleyici Python'un standart kütüphanesine aittir. Esnek, kullanışlı ve güçlüdür ve aynı anda birden fazla veri kazıma görevine yardımcı olur. BeautifulSoup 4'ün en önemli avantajlarından biri otomatik olarak HTML kodlarını algılar ve HTML dosyalarını özel karakterlerle sıyırmanıza olanak tanır. Buna ek olarak, farklı web sayfalarında gezinmek ve web uygulamaları oluşturmak için kullanılır.

 3. lxml: 

Tıpkı Güzel Çorba gibi, lxml ünlü bir Python kütüphanesi. Ünlü sürümlerinden ikisi libxml2 ve libxslt'dir. Tüm Python API'leriyle uyumludur ve dinamik ve karmaşık sitelerdeki verilerin kazınmasına yardımcı olur. Lxml farklı dağıtım paketlerinde bulunur ve Linux ve Mac OS için uygundur. Diğer Python kitaplıklarının aksine, Lxml basit, doğru ve güvenilir bir kitaplıktır.

 4. Selenyum: 

Selenium web tarayıcılarını otomatikleştiren başka bir Python kütüphanesi. Bu taşınabilir yazılım testi çerçevesi, farklı web uygulamalarını geliştirmeye ve veriyi birden çok web sayfasından sıyırmaya yardımcı olur. Selenyum yazarlar için oynatma araçları sağlar ve betik dili öğrenmeniz gerekmez. C ++, Java, Groovy, Perl, PHP, Scala ve Ruby'ye iyi bir alternatiftir. Selenyum Linux, Mac OS ve Windows üzerinde çalışır ve Apache 2.0 tarafından serbest bırakılmıştır. 2004'te Jason Huggins, verilerin kazıma projesinin bir parçası olarak Selenium'u geliştirdi. Bu Python kütüphanesi farklı bileşenlerden oluşur ve çoğunlukla bir Firefox eklentisi olarak uygulanır. Web belgelerinizi kaydetmenizi, düzenlemenizi ve hata ayıklamanızı sağlar. 

 5. Scrapy: 

Scrapy, açık kaynak kodlu bir Python çerçeve ve web tarayıcısıdır. Aslen web tarama görevleri için tasarlanmıştır ve web sitelerindeki bilgileri sıyırmak için kullanılır. Görevlerini yerine getirmek için API'lar kullanır. Scrapping, Scrapinghub Ltd. tarafından sağlanır. Mimarisi, örümcekler ve kendi kendine yeten tarayıcılar ile oluşturulmuştur. Çeşitli görevleri gerçekleştirir ve web sayfalarını taramanızı ve kazımayı kolaylaştırır.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport