Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt: Heritrix ve Python'u Kullanarak Web Sitelerinden Verileri Ayıklama

Web sürtünme, aynı zamanda web veri çıkarma olarak da adlandırılır; web sitelerinden yarı yapılandırılmış veriler ve Microsoft Excel veya CouchDB'de saklanması. Son zamanlarda, web veri özümlemenin etik yönüyle ilgili birçok soru gündeme getirildi.

Web sitesi sahipleri e-ticaret sitelerini, kaza şartlarını ve politikalarını içeren bir dosya olan robots.txt'yi kullanarak korur. Sağ web kazıma aletini kullanmak, web sitesi sahipleri ile iyi ilişkiler kurmanızı sağlar. Bununla birlikte, binlerce istek içeren kontrolsüz pusuya yatan web sitesi sunucuları sunucuların aşırı yüklenmesine ve dolayısıyla bunları çarpmasına neden olabilir.

Heritrix ile arşivleme dosyaları

Heritrix, web arşivleme amaçları için geliştirilmiş yüksek kaliteli bir web tarayıcısıdır. Heritrix,  web kazıyıcılarına  dosya ve verileri web'den indirip arşivleme olanağı tanır. Arşivlenen metin daha sonra web kazıma amaçları için kullanılabilir.

Web sitesi sunucularına sayısız istekte bulunmak, e-ticaret web sitesi sahipleri için çok sorun yaratmaktadır. Bazı web kazıyıcılar, robots.txt dosyasını görmezden gelme eğilimindedir ve sitenin kısıtlı kısımlarını sıyırmaya devam etmektedir. Bu, yasal bir işleme yönlendiren bir senaryo olan web sitesi şartlarını ve politikalarını ihlal eder.

Python kullanarak bir web sitesinden veri nasıl çıkarılır?

Python, dinamik, nesne yönelimli bir programlama dili olup, web üzerinden faydalı bilgiler edinmek için kullanılır. Python ve Java, fonksiyonel programlama dilleri için standart bir faktör olan uzun listelenmiş bir öğretim yerine yüksek kaliteli kod modülleri kullanıyorlar. Web kazımasında Python, Python yol dosyasında belirtilen kod modülünü belirtir.

Python, Güzel Çorba gibi kütüphanelerle etkili sonuçlar sağlamak için çalışır. Yeni başlayanlar için, Güzel Çorba hem HTML hem de XML belgelerini ayrıştırmak için kullanılan bir Python kitaplığıdır. Python programlama dili, Mac OS ve Windows ile uyumludur.

Son zamanlarda, webmasterlar, içeriği yerel bir dosyaya indirmek ve kaydetmek için Heritrix tarayıcısını kullanmayı ve daha sonra içeriği kazıymak için Python'u kullanmasını öneriyor. Önerilerinin temel amacı, bir web sunucusuna milyonlarca istekte bulunma eylemini caydırmak ve bir web sitesi performansını tehlikeye atmaktır.

Web sıyırma projeleri için Scrapy ve Python kombinasyonu önerilir. Scrapy, sitelerden yararlı verileri taramak ve çıkarmak için kullanılan Python yazılı bir web tarama ve web kazıma çerçevesidir. İnternet kazıma cezalarını önlemek için, bir web sitesinin robots.txt dosyasında kazıma olup olmadığını doğrulamak için kontrol edin.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport