Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt: Web Veri Çıkarma Nedir - FMiner Özellikleri


Web veri çıkarma, aynı zamanda ekran kazıma veya web hasat olarak da bilinir, netten çok miktarda veri çıkarmanın bir tekniğidir. Bilgiler web sitelerinde örgütlenmemiş formlarda bulunur ve iyi bir web veri çıkarıcı düzgün bir şekilde düzenleyebilir ve yapılandırabilir. Web içeriği, e-ticaret portalları, araştırma firmaları, medya şirketleri, devlet kurumları, dijital pazarlamacılar ve veri bilimcileri için yararlıdır. Ayrıca, sağlık uzmanları ve öğretmenler, devam etmekte olan araştırma projeleri için verileri silmeliler.

FMiner - Güçlü bir web veri çıkarıcı:

FMiner, internetteki en şaşırtıcı ve güçlü web kazıma araçlarından biridir. Gayrimenkul portallarından, sosyal medya sitelerinden, alışveriş web sitelerinden, sınıflandırılmış sitelerden, seyahat portallarından ve haber yayınlarından bilgi alır. Özel bloglardan bilgileri sıyırmak ve kendi sitenize yayınlamak için FMiner'i de kullanabilirsiniz.

Manuel web kazımasından kurtulun:

Verileri elle kazıyordunuz ve gelişmiş programlama becerilerine sahip değilseniz, FMiner'i tercih etmeniz ve manuel web kazımasından kurtulmanız gerekir. Bu araç, işinizi kolaylaştıracak ve size daha doğru ve gerçek veriler elde edecektir. Ayrıca, verileri çevrimdışı kullanımlar için kolayca sabit diskinize indirmenin yanı sıra, verileri yerel veya bulut depolama alanına kolayca kaydedebilirsiniz.

Diğer sıradan veri kazıma araçlarının aksine, FMiner, HTML metnini, görüntüleri ve videoları çıkarmaya yardımcı olur ve daha doğru ve etkili bir şekilde yapar. Farklı web sayfalarında gezinir, yararlı bilgiler toplar, anında sıyırır ve hemen hiçbir zaman sabit sürücüye yüklenmez.

Gazetecilere uygundur:


Bir gazeteci, haber içeriği yazar ve doğru içeriği her gün yayınlar. Haberi bulmak ve bunları uygun bir şekilde kazmaktan kendisi sorumludur. Sıradan bir web kazıma aleti ile yararlı veriyi elde edemez ve bilgi materyalleri toplayamaz. Bununla birlikte, FMiner ile bir gazeteci daha iyi bir şekilde bilgi ayıklayabilir ve izleyicisini en yeni hikayeler ve güncel eğilimlerle güncel tutabilir. FMiner özellikle büyük şirketler, işletmeler, programcılar, geliştiriciler ve gazeteciler için tasarlandı. Bu araç, aynı anda birden fazla web kazıma projesi üstlenmenize izin verir.

Tüm tarayıcılar ve işletim sistemleri ile uyumludur:

FMiner'ın en ilginç özelliklerinden biri, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Internet Explorer ile uyumlu olmasıdır. Artı, bu araç Mac OS X, Windows ve Linux kullanıcıları için uygundur. FMiner, kullanıcı dostu arayüzü ile ünlüdür ve bir web kazıma projesini görsel olarak tasarlamanıza izin verir. Kazıma halindeyken verilerin kalitesini kolayca izleyebilirsiniz.

İster çok sayıda web kazıma projeniz varsa veya dinamik sitelerden veri çıkarmak istiyorsanız, FMiner bu görevi sıradan bir veri çıkarıcıdan daha iyi yapacaktır. Bu araç, proxy sunucusu listeleri, AJAX, çerezler, yönlendirme, açılır menüler ve JavaScript'li siteleri de işleyebilir.

FMiner ile, veri madenciliği ve web kazıma tekniklerine hızlı bir şekilde hakim olabilirsiniz ve dinamik web sitelerinden veri toplayabilirsiniz. Ayrıca, Alibaba, Trivago, eBay, Amazon, CNN, BBC ve sınıflandırılmış sitelerden bilgi ayıklayabilirsiniz. FMiner aynı zamanda sarı sayfalardan, beyaz sayfalardan, tartışma forumlarından ve çevrimiçi dizinlerden bilgi sıyırmak için kullanılır.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport