Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt Uzmanı: En Fazla Veri Kazıma Seçenekleri


Bugün İnternet gerçekten çok büyük bir yer. Tahmini her saniyede 40.000 sorgunun arandığı tahmin edilmektedir. Bir milyar web sitesi vardır ve web araştırmacıları, bilgisayarlarından tek bir düğmeyi tıklatarak ihtiyaç duydukları tüm bilgileri bulabilir. İnternet bilgi depolar ve iletir. Sonuç olarak, veriler tek bir yerde toplanıyor. Aslında, dünyanın dört bir yanından web arayanların her saniyede büyük miktarda veri yükleniyor. Bu veriler, ürünlerini iyileştirmek, rakiplerini aşmak ve müşterilerine daha iyi fiyat sunmak için veri toplamak isteyen yöneticiler için yararlı olabilir. Ürün listeleri, fiyatlar, telefonlar ve istedikleri başka şeyler bulabilirsiniz. Ardından, bu verileri daha ileri analiz için bilgisayarlarına kaydedebilirler. Ancak web araştırmacıları için en önemli şey, web'den ihtiyaç duydukları tüm bilgileri nasıl topladıklarını bilmektir. Kullanıcılar, ilk 3 koleksiyon alternatifinin birini veya daha fazlasını takip etmeye karar verebilirler.


1. Seçenek: Kendi Toplama Aracını Alın

Bugün birçok kişi kendi web kazıma araçlarını kuruyor. Özellikle bir web sitesine veya bloga sahip olsalar, web'den ihtiyaç duydukları tüm bilgileri toplamak için bir miktar ayıklama yazılımı kullanabilirler. Metin, resim, liste veya fiyatları ve web sayfalarındaki diğer içerikleri basit, başarılı ve hızlı bir şekilde toplamak için Scrapy veya Güzel Çorba gibi çeşitli ücretsiz çevrimiçi hizmetler bulunmaktadır. Web araştırmacıları, görevlerini tamamlamalarına yardımcı olan güvenilir bir web çıkarma yazılım programı bulmak zorundadırlar. Bu sitelerin çoğunun kullanımı kolaydır, şaşırtıcı çıkarma araçları sunar ve kullanıcılarına mükemmel sonuçlar verirler.

2. Seçenek: Etkili Çıkarma Araçlarını Kullanın

İnternet araştırmacılarının İnternetteki çeşitli web sitelerinden veri toplamasına yardımcı olabilecek çeşitli görsel çıkarma araçları bulunmaktadır. Bu sitelerin çoğu çok kolay bir arayüze sahiptir ve kullanıcılar, sonuçlarını almalarına yardımcı olabilecek çeşitli çıkarma araçlarından yararlanabilir. Dahası, kullanıcılar herhangi bir özel bilgisayar becerileri bilmek zorunda değildirler ve çoğu durumda herhangi bir kod kullanmak zorunda değildirler. Buna ek olarak, bu web sitelerinin çoğu ücretsiz veya düşük maliyetli bir ücret ve kullanıcılarına inanılmaz olanaklar sunuyor. Örneğin, web araştırmacıları, ihtiyaç duydukları verileri tam olarak çıkarmak için kendi özel isteklerini ayarlayabilir. Kullanıcılar projelerine nasıl devam edeceğini planlamak zorundalar. Örneğin, tam olarak hangi tür bilgilere ihtiyaç duyduklarını ve hangi tür çıkarma aracını kullanacaklarını bilmeleri gerekir.


3. Seçenek: Veri Analizi Alın

Bu, veri analizini kullanmak isteyen ve yalnızca web'den veri toplamak istemeyen web araştırmacıları için mükemmel bir seçimdir. Bu seçenek, kullanıcıların bir dizi özellik seçmesine olanak tanır. Örneğin, belirli web sitelerindeki URL'lerin yanı sıra ürün adları, fiyatlar ve daha fazlasını da belirleyebilirler. Hatta günlük olarak olduğu gibi yenileme sıklığını ayarlayabilirler ve sonuç olarak, onlara zamanında teslim edilen bilgiyi alabilirler.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport