Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt Uzmanı Web Kazıyıcısının Çekici Özelliklerini Tanımlıyor


En basit ifadeyle, bir site kazıyıcı, bir web sitesindeki içeriği kopyalamak için kullanılan bir program, uygulama veya yazılımdır; kazınmış içeriği öngörülen biçime dönüştürür ve ayrıca belirli bir konuma kaydeder.

Tıpkı Google tarayıcılarının web sitelerinde dizine ekleme işlevleri gerçekleştirmesi gibi, site sıyırıcılar da benzer şekilde çalışır. Tek fark, Google tarayıcılarının web üzerindeki tüm web sitelerini taraması, site sıyırıcıları ise kullanıcıları tarafından belirtilen belirli web sitelerindeki verileri silmesidir.

Tipik bir sıyırıcı, belirtilen bir web sitesinden herhangi bir veriyi indirebilir veya tüm web sitesini indirebilir. Ayrıca daha fazla dosya indirmek için diğer içeriklerle olan bağlantıları takip edebilir. Çıkarılan verilere göre, kazınmış veriler XML, HTML veya CSV dosyaları olarak kaydedilebilir. Buna ek olarak, bazı veri çıkarma araçları, elde edilen verileri başka türdeki veritabanlarına da aktarabilir. Çok verimli bir veri çıkarma aracı Web Kazıyıcıdır.Web Kazıyıcı, esasen çeşitli web sayfalarından veri çıkarımı için geliştirilen krom tarayıcının bir uzantısıdır. Bu aracın tadını çıkarmak için, gerekli verileri toplamak için web sayfalarında gezinirken kullanacağı bir site haritası (gezinme planı) oluşturmanız gerekir.

İyi bir site haritası ile Web Kazıyıcı, belirtilen tüm içeriği ayıklamak ve ardından ayıklanan verileri CSV olarak dışa aktarmak için tüm hedef web sitelerinde gezinecektir. Uzantı, Chrome mağazasından yüklenebilir.

Aracın Bazı Önemli Özellikleri

Araç, birden fazla web sayfasını aynı anda doğru bir şekilde sıyırma kapasitesine sahiptir, böylece hem hız hem de verimlilik sunar. Unutmayın, birçok organizasyon yüzlerce web sayfasından düzenli aralıklarla veri toplamanız gerekir. Bu özellik, zaman kazanacaktır.

Site haritaları ve hurda veriler tarayıcıların yerel deposunda veya CouchDB'de saklanır. Bu özellikten tek avantaj, site haritalarını ve ayıklanan verileri birden çok kez kullanma olanağı.

Ayrıca, tek bir çalıştırmada birden çok veri seçimi türü çıkarabilir. Metni, resimleri ve videoları birden fazla web sayfasından aynı anda ayıklamak üzere yapılandırabilirsiniz. Bazı web sayfalarında bazen resim ve metin isteyebilirsiniz. Bir veri öğesini birbiri önüne çıkarmak yerine, her ikisini de bir kaç dakika içinde derhal ayıklayabilirsiniz.

Sayfalar genellikle JavaScript ve AJAX ile kodlandığından, birçok web içeriği çıkarma aracının verileri dinamik sayfalardan sıyırması zordur. İşte Web Kazıyıcı fark yaratıyor. Dinamik web sayfalarındaki her türlü içeriği kolaylıkla sıyırabilir.

Gerekli verileri topladıktan sonra, çıkarılan tüm verileri, CSV olarak önceden belirtilen bölgeye aktarılmadan görüntüleyebilirsiniz. Buna ek olarak, site haritalarınız çok sayıda içe aktarılabilir ve dışa aktarılabilir.


Maalesef biraz dazavantajı var. Yalnızca Chrome tarayıcıyla çalışır. Doğru şekilde kullanabilmek için webscraper.io sitesini ziyaret ederek dokümantasyon ve ders kitaplarına erişebilirsiniz.

Hataları gönderebilir, herhangi bir sorunla ilgili yardım isteyebilir ve google-gruplarında önerilerde bulunabilirsiniz. Buna ek olarak, Hataları gönderebilir ve GitHub konularında özellikler önerebilirsiniz. Bir alet ne kadar etkili olursa olsun, iyileştirme için her zaman yer var. Böylece, Google aracı üzerinde yararlı geri bildirimlere açıktır. Bir hata göndermek istediğinizde, mümkünse dışa aktarılan bir site haritasını eklemeniz gerekir. Google'ın hatayı daha hızlı izlemesine yardımcı olacaktır.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport