Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt - Web Sitelerinden Excel'e Verileri Nasıl Kazıyınır

Verilerin herhangi bir karar vermenin özünde olması gerektiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle işletmeler, bu tür verilerin toplanmasına ilişkin etkili yöntemler geliştirerek bu grup sohbetinin ilerisinde kalmalıdır. Başlangıç olarak, web sitelerinden veri toplama yöntemleri vardır. Her derece farklı olmasına rağmen her şey önemlidir, çünkü her süreç yüksek ve alçaklığa sahiptir.

Biri diğerlerinden daha fazla bir yöntem seçmek için, öncelikle proje boyutunuzu analiz etmeniz ve istediğiniz sürecin gereksinimlerinizi yeterince karşılayıp karşılamayacağına karar vermeniz gerekir. Devam edin ve web sitelerindeki madencilik verilerinden bazılarını inceleyelim.


1. Birincil kazıma yazılımı alın


Bunlar sizi birkaç geri desteklerken, özellikle büyük projelerde mükemmel performans sergiliyorlar. Bunun nedeni, bu programların çoğunun yıllar geçmesine ve onlara sahip olan şirketlerin hata ayıklama yanında kod geliştirme konularına yoğun bir şekilde yatırım yapmış olmasıdır. Bu tür yazılımlarla, gelişmiş tarama araçlarına erişmenin yanı sıra istediğiniz tüm parametreleri ayarlamakta özgür olursunuz.

Bu programlar ayrıca, JSON'dan excel sayfalarına kadar çeşitli içerik aktarma araçlarını kullanmanıza izin verir. Bu nedenle, kazınmış verilerinizi analiz araçlarına aktarmada herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

2. Excel'deki web sorgusu

Excel, web'den harici veri almanıza olanak tanıyan web sorgusu adlı şık bir araç sunar. Başlatmak için, Veri> Harici Verileri Al> Web'den yola gidin, bu, "yeni web sorgusu" penceresini başlatacaktır. Adres çubuğuna istediğiniz web sitesini girin ve sayfa otomatik olarak yüklenir.

Ve daha da iyi hale geliyor: araç veri ve tabloları otomatik olarak tanıyacak ve bu tür içeriğe karşı sarı simgeler gösterecektir. Ardından, uygun olanı işaretlemek için ilerleyebilir ve veri çıkarmaya başlamak için içe aktarma tuşuna basabilirsiniz. Araç daha sonra verileri sütunlara ve sıralara göre düzenleyecektir. Bu yöntem tek bir sayfayı taramak için mükemmel olsa da, her sayfa için işlemi tekrarlamak zorunda olduğunuzdan, otomasyon açısından sınırlıdır. Ayrıca, kazıyıcı her zaman sayfada verilemediğinden, telefon numaraları veya e-postalar gibi bilgileri alamaz.

3. Python / Ruby kitaplıklarını kullanın

Bu programlama dilleri arasındaki yolunuzu biliyorsanız, oradaki birçok veri sıyırma kütüphanelerinden birini deneyebilirsiniz. Bu, sorguları kullanmanıza ve verilerinizin nasıl kaydedileceğine karar vermenize izin verir; bu durumda, uyumluluğu korurken içeriği CSV dosyalarına aktararak farklı projeler arasında kolay geçiş sağlayan CSV kitaplıklarını kullanabilirsiniz.


4. Mevcut birçok web kazıma tarayıcı uzantısından birini kullanın

Geleneksel yazılımların aksine, bu araçlar yalnızca birlikte çalışabilmeleri için güncel bir tarayıcıya ihtiyaç duyar. Çoğunluğu özgür olduğundan ve kolaylıkla performans gösterecekleri için küçük kazıma projeleri için kullanımı kolaydır ve önerilir. Ayrıca, CSV dosyalarından JSON özet akışlarına farklı veri dışa aktarma modları da sunar.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2021, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport