Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Neden organik SEO hizmetlerine ihtiyacınız var?

Hâlâ merak ediyorsanız, neden organik arama motoru optimizasyonuna yatırım yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, bu makale size çok sayıda kanıt ve örnekler sunarak bunu neden yapmanız gerektiğini sunacaktır. "SEO öldü" ifadesinin gerçek olmadığını ve neden siteniz için SEO uygulamaktan kaçırdığınızı size açıklayacağım.

Organik SEO ve hizmetlerin kısa tanımıyla başlayalım, organik arama konusunda sitenizin önyüklenmesini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, organik arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının ürettiği ücretsiz, algoritma temelli arama sonuçlarında yüksek bir yerleşim elde etmek için kullanılan yöntemlerin ve yaklaşımların karmaşık bir şeklidir.

Organik SEO, arama konusundaki konumunuzu güçlendirmek ve sayfalarınıza hedeflenmiş trafiği çekmek için kullanılır. Üstelik, sitenizin içeriğini kullanıcıların aradıklarıyla daha alakalı hale getirmeye yardımcı olur.

Şu anda, geçmişte herhangi bir zamanda olduğundan çok daha fazla çevrimiçi e-ticaret projesi bulunmaktadır ve olasılık, gittikçe artan sayıda işletme tarafından pazarlama çabalarını çevrimiçi hale getirdiği için sayısının artmaya devam etmesi olasılığıdır. Şimdi, nişler giderek daha rekabetçi hale geldiğinde, şimdi online işinizi kurmak için mükemmel bir zaman. Organik SEO, işinizi kalabalıktan korumak ve potansiyel müşterilerinizi kazanmak için gerekli önlemleri almanıza yardımcı olacaktır. Organik optimizasyon hizmetleri öncelikle teknik SEO, sayfa üstü SEO ve off-page SEO hizmetlerinden oluşur. Hepsi bir web sitesinin SERP'deki sıralamasını iyileştirmek ve sağlığını web üzerinde korumak için kullanılmaktadır.

Temel organik SEO hizmetleri

Daha önce bahsettiğim gibi organik optimizasyon üç temel öğeden oluşur - teknik, sayfa içi ve kapalı sayfa SEO. Web kaynaklarımız için bunları neden uygulamamız gerektiğini anlamak için bu süreçleri yakından inceleyelim. Teknik SEO

Teknik web sitesi sorunları genellikle arka planda oldukları için web yöneticileri tarafından gözden kaçırılır. Bununla birlikte, bu sorunlar bir optimizasyon işlemini engelleyerek web tarayıcılarının sitenizi ayrıştırmasını zorlaştırabilir. Sitenizi düzenli olarak denetleyerek teknik sorunları tespit edebilirsiniz. Tırmanmadan ve önemli bir konu haline gelmeden önce onları tespit etmek esastır. Teknik SEO gelişimi kodlama ve SEO uzmanlaşmış bilgi gerektirir. Bu yüzden bunu kendi başınıza yapmayı denemek mantıklı değil.

Sitenizi etkileyebilecek teknik hatalar arasında, aşağıdakileri ayırt edebiliyoruz:

 •  Tarama hataları 

Bunlar Arama tarayıcıları sitenizin başka bir web kaynağından bağlantı verilen veya arama sonuçları sayfalarında listelenen bazı bölümlerine erişemediğinde hatalar oluşabilir.

 •  Tüm sayfalar dizine eklenmemiştir 

Sayfalarınızın tümünün endeksli olması önemlidir. Bununla birlikte, bazı web sitelerinin sayısı çok az veya çok fazla. Bu davaların her ikisi de endeksleme ile ilgili sorunlara neden olabilir.

 •  URL yönlendirme 

Bir sitede kırılmış veya asılsız sayfanız varsa, kendilerine gelen trafiği yeni ve alakalı bir sayfa. Bu, hemen çıkma oranını düşürecek ve müşterilerinizin arama deneyimini artıracak. Kırık sayfaları yeniden yönlendirme yapmazsanız, potansiyel müşterilerinize 404 hatalarının önemli bir oranda yükseldiğini görebilirsiniz.

 • Sayfa hızı

Sayfa hızı, sitenizdeki ziyaretçilerin deneyimini etkileyebilecek önemli bir sıralama faktörüdür. Sayfalarınız yavaşça yüklenirse, bir web sitesinin kodunda bir sorun arayın. Bulduğunuzda ne kadar çabuk bulursanız, web'de işletmeniz için görünme o kadar iyi olur. Sitenin olabildiğince hızlı yüklenmesini sağlamak için koşu hızı testi yapmalısınız.

 •  Mobil kullanım 

Ve kaçırılmaması gereken son teknik faktör web sitesi mobil yanıt verme özelliğidir. Karları doğrudan çevrimiçi pozlamalarına bağlı olduğu için e-ticaret işletmeleri için özellikle önemlidir. Her yıl mobil trafik büyür ve büyür. Çoğu kullanıcı, ihtiyaç duydukları sorguları kendi mobil cihazlarından aramaya yöneliyor. Siteniz mobil cihazlarda kötü performans gösteriyorsa, potansiyel müşterilerinizi kaybetme riskinizdedir ve daha da kötüsü Google'dan ceza alma hakkınız vardır.

Sayfa başı SEO

Sayfa optimizasyonu organik SEO'nun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, sitenizin yapısını ve içeriğini geliştirme ile ilgilidir. Göreviniz, sitenizi kullanıcı sorgularıyla en üst düzeyde alakalı hale getirmektir. Sayfa içi optimizasyon süreçleri sizin tarafınızdan veya web yöneticiniz tarafından yönetilebilir. Web sitenizin tıklama oranı ve dönüşüm, doğrudan sahip olduğunuz sayfada bulunan SEO kalitesine bağlıdır.

Bu optimizasyon işlemi sırasında aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor:

 •  Güçlü web sitesi tasarımı 

Sitenizi oluşturma mimaride, tüm sayfaların gerekli ve alakalı olduğundan emin olmanız gerekir. Tüm sayfalar diğer sayfalardan bağlantılandırılmalıdır ve bulmak kolay ve çoğaltılamaz. Çok fazla kategori ve alt kategoriden kaçınarak site yapınızı basit tutmalısınız. İyi yapılandırılmış bir web sitesi organik SEO'yu uzun vadede çok daha kolay hale getirir.

 •  İçerik sanatı 

İçerik organik SEO'nun merkezi bir parçasıdır. Bir web sitesinin kullanıcının arama sorgularıyla alakalı olmasını sağlar. Okuyucunun işinize ilgisini çekmek için düzenli olarak yeni içerik yayınlamanız gerekir. Bazı yararlı yazı ve öğreticiler yazabileceğiniz bir blog oluşturmak iyi bir fikirdir. İçeriğinizin zengin, ancak yine de keyifli bir anahtar kelime olduğundan emin olun. En iyi SEO içeriği hem okuyucular hem de arama tarayıcıları için tasarlanmıştır. Yazma becerinizden emin değilseniz ve SEO bilgisi eksikliğiniz varsa, yetenekli bir SEO metin yazarı kiralamak daha iyi olacaktır.

Sıralamanızı olumsuz etkileyebileceğinden, tüm içeriğin sitenizden kaldırıldığından emin olun. Üstelik, herhangi bir içerik çoğaltmasından kaçınmalısınız. Tüm makaleler ve blog yayınları benzersiz, alakalı ve iyi yapılandırılmış olmalıdır. Aksi takdirde, onlar üzerinde fazla trafik almazsınız.

 •  Yetim sayfalarını yok etme 

Yetim sayfaları, sitenizde başka sayfalardan hiçbiriyle bağlantılı olmayan sayfalardır. Web siteniz için herhangi bir değeri yoktur ve hem site ziyaretçileri hem de arama motoru tarayıcılarını karıştırılabilir.

Off-page SEO

Sayfa dışı optimizasyon, işletmenizi web üzerinde daha yetkili kılmayı amaçlayan yerinde olmayan işlemler hakkındadır. İnternetle ilgili eylemler ve gerçek dünya eylemlerinin birleşimidir. Sayfada olmayan optimizasyon işlemlerini, sitenizde gerçekleştirilmediğinden kontrol edemezsiniz.

Sayfa dışı optimizasyon aşağıdaki işlemleri içerir:

 •  Bağlantı kurma 

Diğer web kaynaklarından gelen geri bildirimler, sitenizin sıralaması. Bununla birlikte, bunlar yüksek yetkili web kaynaklarıyla alakalı olmalı ve gelmelidir. Siteniz her başka bir kaynaktan bir bağlantı aldığında, arama motorlarını bir ciro olarak alır. Ne yazık ki, tüm bağlantılar eşit olarak oluşturulmamıştır. Otomatikleştirilen veya satın alınan bağlantılar üreten bir sistemi oynamak isteyen birçok webmaster var. Yalnızca otomatik veya satın alınan bağlantılar için ödeme yapmamalısınız; bu sadece para kaybıdır.

 •  Sosyal medya pazarlaması 

Tüm modern işletmeler, iş popülerliklerini korumak için güçlü bir sosyal varlığa ihtiyaç duyar. Sosyal medya kanalları aracılığıyla hedef kitlenizle iletişim kurmanız ve kitlenizin orada olması gerekir. Çoğu işletme Google+, Facebook ve Instagram'da sosyal medya profillerini oluşturur. Sosyal medya pazarlamanıza yatırım yapmanız gerekir; bu, size yüksek bir yatırım getirisi sunarak site sayfalarınıza yeni yol açar ve onları markanıza sadık kılar.

 •  Ziyaretçi blogları 

Ziyaretçi bloglama, hedef kitlenizle etkili bir etkileşim şeklidir. Marka bilinirliğini artırmaya ve kullanıcılara belirli bir alanda edindiğiniz tecrübe ve yeterlilik düzeyini göstermeye yardımcı olur. Her zaman fırsat elde etmek değildir; ancak mümkünse, arama sonuçları sayfasındaki rütbenizi yükseltecek yetkili ve ilgili geri bağlantıları sağlar.

Final thoughts

Bu nedenle, tüm bu organik optimizasyon hizmetleri ve yaklaşımları, web sayfanızı güçlendirmek ve hedef kitleniz tarafından görünür kılmak için kullanılır. Organik SEO, sitenizin her sayfasını iyileştirmeye odaklanmıştır. Uzun süren bir optimizasyon efekti sağlayacak çok zaman harcayan bir işlemdir. İki ya da üç kat fazla kazanacağınız tüm yatırımları kaybedersiniz.

Tüm işletmelerin dijital pazarda karşılaştığı en büyük sorunlardan biri, ziyaretçilere geri dönmemektir. Kullanıcıların açtıkları bir web sitesinin gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını anlamak yalnızca birkaç saniye sürer. Kullanıcıların çoğu, bir sitenin kötü bir şekilde etiketlendiğini düşündükleri için arama sonuçları sayfasına döner. Sonra ayrılırlar, asla dönmeyecekleri olasılığı yüksektir. Organik SEO hizmetleri, ziyaretçilerinizin sitenizde kalmasını sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerdir. Başlıklarınızda, meta açıklamalarda ve web sitenizin ana sayfasında bir aksan oluşturmanız gerekir. Potansiyel müşterilerinizin öncelikle fark edeceği şeyler vardır. Optimizasyon kampanyanızı sonuçlandırmak için, kitlenizi (ihtiyaçları, tercihleri ve endişeleri) anlamanız gerekir.

Ve sonunda, sana organik SEO'nun öldüğünü söyleyen herhangi birisine inanmıyorsun. Günümüzde Google, dünyadaki en popüler arama motorudur. Google'ın ücretli reklam yerleşimi kullanarak gelir elde etmesi için bir arama motorunun potansiyelini güçlendirdiği doğrudur. Ancak, organik arama sonuçlarını hemen vazgeçeceği gerçeğinden uzaktır. Her zaman olur, Google tüm inanılırlığını kaybeder.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2020, Semalt.com. All rights reserved

Skype

TimchenkoAndrew

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport