Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt: Ruby'nin Web Kazımasında Rolü


Ruby dinamik, nesne yönelimli bir programlama dilidir. 1990 yılında Japonya'da Yukihiro Matsumoto tarafından geliştirildi. Oluşturan göre, Ruby, Python, Perl, Lisp, Ada, Eyfel ve Smalltalk'dan etkileniyor. Zorunlu, nesne yönelimli ve işlevsel olan gibi çoklu programlama paradigmalarına destek sağlamak en iyi bilinmektedir. Ruby'nin ilk halka açık sürümünü Aralık 1995'te Japon ulusal haber gruplarında ilan ettik. Ruby 0.95 yayınlandıktan sonra 1996'dan 2016'ya kadar Ruby 1.0, 1.2, 1.4 ve 1.6 gibi yeni sürümler çıktı.

Web kazımasında Ruby'nin rolü:


2012'de web kazıma alanlarında Python, C ++ ve Ruby'den daha popüler oldu. Ancak Eylül 2013'te bir İngiliz dili kitabı (Web'de Kazıma Sırasında Ruby'nin Rolü) adlı kitap yayınlandı. Bugün, Ruby en ünlü ve güvenilir web kazıma dillerinden biridir. Öncelikle programcılar ve geliştiriciler için tasarlanmıştır ve verilerin farklı web sitelerinden kazınmasına yardımcı olur.

Ruby'nin en az şaşkınlık ilkelerine (POLA) uyduğu söyleniyor, yani bu dil güçlü veri kazıyıcıları oluşturmaya yardımcı olur ve okunabilir ve ölçeklenebilir bilgi sağlar.

Ruby kodları programlı olarak web içeriğinizi düzenleyebilir ve değiştirebilir, yapısını değiştirebilir ve tüm küçük hataları düzeltebilir.

Ruby Tercümanına genel bir bakış:

Ruby Tercüman, Matz'ın Ruby Yorumcusu veya MRI olarak da bilinir, C ++ veya Python ile yazılmış özel bir koddur. Kendi sanal makinesini kullanır ve farklı web sayfalarındaki verileri kolaylıkla sıyırmaya yardımcı olur. Bu belirli tercüman, News-OS, AIX, SunOS, SVR4, NEC UP-UX, Solaris, NeXTSTEP, Linux, BSD, Mac OS, Windows, BeOS ve DOS gibi tüm önemli işletim sistemleriyle uyumludur.

PromptCloud'a giriş:

Ruby'nin tek dezavantajı, makine öğrenme teknolojisinden yoksun olması, bunun araçları ve yazılımının makine öğrenme teknolojisi içermemesi anlamına geliyor. Veri modellerini daha iyi tanımlayamazlar. En sevdiğiniz web sitelerinden ve blog'lardan verileri toplamak için farklı araçlar deneyebilirsiniz. PromptCloud, içeriği birden çok siteden sıyırmaya yardımcı olan Ruby tabanlı bir araçtır. Dinamik sitelerden bilgi çıkarmak isterseniz bu aracı kullanabilirsiniz ve anında doğru ve güvenilir veriler elde edebilirsiniz.


Ruby, C ++ ve Python'dan daha mı iyi?

Veriye dayanan bu dünyada, bilgi her zaman değiştikçe sürekli uyanık olmalıyız. Dinamik ve karmaşık sitelerdeki verileri sıyırmak istiyorsanız, Ruby'yi seçmelisiniz. Ruby'nin Python ve C ++'dan çok daha iyi ve güvenilir olduğunu söylemek güvenlidir. Ruby, bu programlama dillerinin aksine, doğru, okunabilir ve ölçeklenebilir verilerin sağlanmasını sağlar. Büyük kuruluşlar için uygundur ve web belgelerinizi kolayca taramanıza yardımcı olur. Karmaşık programlama dilleri veya kodları öğrenmeniz gerekmez. Ruby ile, verileri silmek için birkaç temel kodu öğrenmeniz yeterlidir. Bu programlama dilinin kendi artı ve eksileri vardır. Ruby üretim dağıtımlarında iyidir ve web belgelerini analiz etmek için mükemmeldir. Buna karşın, Python ve C ++, karmaşık kodları öğrenmenizi ister. XML ve HTML dosyalarından veri çekmek istiyorsanız, Ruby'yi seçmelisiniz. Herhangi bir ayrıştırıcı ile çalışır ve ayrıştırma ağacında arama, değiştirme ve gezinme deyimsel yolları sağlar.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2021, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport