Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt İnceleme - Excel'e Veri Kazıma Nasıl Yapılır


Büyük Veriler kavramı hızla bir gerçeklik haline geliyor; çünkü kuruluşlar şimdi normal verilere doymaz bir iştah geliştiriyorlar. Şaşırtıcı olmamalı, çünkü şu anda kurumsal dünyadaki en büyük rekabet silahı kullanımınızdaki veri miktarıdır.

Her kuruluş veri isterken farklı bir biçimde ona ihtiyaç duyuyorlar. Web veri çekme talebini karşılamak için birkaç yazılım şirketi bir diğeri aşmak için farklı veri çıkarma araçları geliştirmektedir.

Verileri bir Excel dosyasına indirmek için çok sayıda yöntem vardır. Yöntemler, kullandığınız Excel sürümüne bağlıdır. Bu makale, verileri Excel 2000 ve Excel 2003'e ayrı ayrı indirmekle ilgili adımları özetlemektedir.

Excel 2000'e Veri Nasıl Yüklenir

Verileri Excel 2000'e indirmek için, yeni bir Excel çalışma sayfasını açarak başlamanız gerekir. Veri Menüsü'ne gidin ve "Harici Verileri Alın" veya "Harici Verileri Al" ı seçin. Bundan sonra, "Yeni Web Sorgusu" nu seçmelisiniz.

Verileri kazıma yapmak istediğiniz web sayfasının URL'sini isteyen bir iletişim kutusu açılır. Aynı zamanda gerekli veri tablosunu ve gerekli verilerin formatını isteyecektir. Kutuyu buna göre doldurun ve ayrıca verilerin ne sıklıkta güncelleneceğini seçin.

İletişim kutusunu doldurduktan sonra, Veri Menüsü'nden "Dış Verileri İçe Aktar" ı tekrar seçebilirsiniz. Sonunda, Veri Aralığı Özellikleri'ni de seçmelisiniz ve işiniz bitti. Bu yöntem, Excel 2000'de doğru satırlara ve sütunlara içe aktarılırken istatistiksel veriler elde etmek için uygundur. Yalnızca bir kopyalama yapıştırmaya karar verirseniz, tüm bir satıra tek bir hücrede görüneceğini öğreneceksiniz . Yani, kesinlikle kullanılamaz olacaktır.

Excel 2003'e Veri Nasıl Yüklenir

Verileri Excel 2003'e indirmek için yeni bir Excel çalışma sayfası açın ve araç çubuğundan "Veri" seçeneğini seçin. Bundan sonra, "Dış Veri Al" ı seçebilir ve "Yeni Web Sorgusu" nu seçebilirsiniz.

Hedef web sayfanızın URL'si için bir metin alanı sağlanmıştır. Alan, pencerenin üst kısmında, "Adres "'in yanında. Gerekli URL'yi girip "Git" düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bundan sonra, Excel'e indirmek istediğiniz bilgilerin yanında bulunan sarı okları tıklayabilirsiniz.


Gerekli verilerinizin indirildiğini fark ettikten sonra "İçe Aktar" düğmesini tıklayabilir ve ayrıca çalışma sayfasındaki verileri yapıştırmak istediğiniz yeri tıklatabilirsiniz. Ardından, "Tamam" düğmesini tıklayın, gidebilirsiniz. Bu kadar.

Sonuç olarak, yalnızca birkaç web sayfasından veri çıkarmak istiyorsanız bu yöntemler kolay olabilir. Yüzü aşkın web sayfasından veri toplamayı düşündüğünüzde bu adımları uygulayabileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Kesinlikle mümkün değil. Bu nedenle, mevcut uzmanlaşmış web kazıma araçlarından herhangi birini seçmeniz veya bir web kazıyıcı şirketin hizmetinde bulunması için seçim yapmanız gerekir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2021, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport