Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Ürün listelemelerimi, Amazon arama algoritması için iyi optimize edilmiş halde nasıl alabilirim?

Satılan ürünleri sıralamak için Amazon arama algoritması da A9 olarak bilinir. Resmi yönergelere ve genel olarak kabul görmüş pratik testlere dayanarak, Amazon arama algoritması, ürün SERP'lerinin listesini iki ayrı aşamada değerlendirmek içindir. Nasıl çalıştığı şu şekildedir:

Asıl konu, A9 Amazon arama algoritması, arama isteğini doldurmadan önce bile öğelerin sıralamasını başlatma işlemini başlatmasıdır. Yani, önceden hazırlanmış çok farklı bir ürün listeleme özelliğine sahip "kataloğu" nu muhafaza ettiğini söyleyebilirim. Bunu yaparken, Amazon arama algoritması, arama yapan kullanıcıya, doğrudan mevcut "veri deposu" ndan doğrudan her anahtar kelime / arama terimi ile alakalı olan en alakalı SERP'lerin bir listesini verebilir.

)

Tüm bu karşılık gelen sonuçlar bir araya getirildiğinde, Amazon arama algoritması, onları kendi özel yöntemleriyle sıralamak zorunda kalacaktır. Basitçe ifade etmek gerekirse Amazon, yalnızca ilgili arama sonuçlarını sunmak için en iyi performansı verir; ancak, onları arayan her potansiyel müşteriyi gerçek zamanlı müşteriye dönüştürme ihtimalini artırır; bu da zaman zaman geri gelecek ve bir başka satın alma. Bu nedenle Amazon arama algoritması aslında daha basittir; örneğin, Google arama motorunun kullandığı bu kapsamlı sistemlerle karşılaştırıldığında, farklı sıralamadaki faktörlerin yüklenmesinden bahsetmiyorum (insanlar, 200'den fazla benzersiz özellik ve performans metriği olduğunu söylüyorlar). İnternet'te dizinde bulunan her web sayfasının sıralamasını belirlemek için Google'a yardım edin).

Ürün Listeleme ve Amazon Arama Algoritması

Aşağıda Amazon arama algoritması için optimize edilecek ürün listelemenizin ana alanlarını göstereceğim. Sonuçta, ilgili kullanıcının isteği ve kişisel alışveriş seçeneklerine dayanarak ürün aramasında belirgin şekilde görünmesi.

Off-Page SEO

unutun Amazon arama algoritması ile iyi sıralama için, tüm stratejiyi yapan tek bir şey var orada ürün listeleme optimizasyonu. Karşılaşalım - A9 tarafından düşünülmüş bir sayfa dışı SEO faktörü yok. Bu, geri bağlantı, alan adı yetkisi, sosyal medya, web sayfası yetkisi, PageRank vb. Gibi tüm metrikleri atlamakta özgür olduğumuz anlamına gelir.

Maksimum RPC'yi garantileyin

RPC ölçümlerini en üst düzeye çıkarın ( Aksi takdirde, Müşteri Başına Gelir), A9 Amazon arama sıralaması algoritmasının birincil hedefi anlamına gelir. Maksimum gelir düzeyini sağlamak için en iyisini yaparak, bu kalabalık çevrimiçi pazaryeri ziyaret eden her kullanıcı tarafından alınan tüm eylemler her zaman yoluna girer. Bu şekilde, Amazon algoritması toplanan kullanıcı metriklerinden en iyi şekilde faydalanmaya çalışıyor. Sonuç olarak, maksimum düzeyde RPC'yi tekrar tekrar korumak için. Bunu yaparak, A9 esas olarak aşağıdaki en önemli önemli faktörlere bahis oynuyor. Ürün listelemenizi optimize ederken bunları dikkate aldığınızdan emin olun:

  • Alaka Düzeyi Faktörleri (Ürün Adı SEO ve Ürün Tanımı SEO).
  • Dönüşüm Oranı (Müşteri Yorumları, Rekabetçi Fiyatlandırma, Ürün Görüntü Kalitesi) faktörleri..
  • Müşteri Memnuniyeti ve Alıcı Alma (Satıcının Görüşleri, ODR - Sipariş Hata Oranı).

Amazon arama algoritması tarafından kullanılan sıralama faktörlerini hızlı bir şekilde inceledikten sonra, sıralamanızın konumlarını alışveriş isteği ile alakalı bir satıcı olarak belirlemeye başladıktan sonra, size ürün sayfanızın ana alanlarını göster SEO. Bu şekilde, Amazon'daki ürün sayfanızın "anatomisine" bir göz atalım. Resmi sıralama kurallarına ve Amazon satıcı kurallarına göre, orada bulunan ilgili aramada belirgin görünen her bir ürün listelemesinin doğru yapısını yapan şey şudur:

Ürün Listeleme Yapısı ve SEO İpuçları

  • Ürün Başlığı - ürün listelemede kuşkusuz en değerli varlık, Amazon arama algoritması için optimize edilmiştir. A9, tam da Google arama motorunun kendisi gibi zorlayıcı başlıkları seven, ana hedef anahtar kelimeleri ile zengin olan ve azalan bir sıralamayla başlığa daha yakın yerleştirileceği anlamına gelen, ürün başlıklarına çok daha fazla sıralama ağırlığı eklemesidir. önemi. Amazon da öyle! Sizi hayal kırıklığına uğratan tek şey, bir ürün başlığını gerçekten anahtar kelimelerle (ve hatta uzun kuyruklu arama terimleriyle zenginleştiren) yapmak için yalnızca seksen karakterden daha fazlasının bulunmasıdır.
  • Ürün Açıklaması - A9 Amazon arama algoritması tarafından dikkate alınan ürün listelemenizin ikinci önemli parçasıdır. Ürün açıklaması, istediğiniz kadar çok anahtar kelime bırakabileceğiniz bir yerdir. Tabii ki, bu bölümü çok ağır bir anahtar kelime yerleşimi ile doldurmaktan kaçının. Bunu yaptığınızda, Ürün Başlığı ve Ürün Açıklamanızdaki anahtar kelimelerin hiçbir zaman tekrar kullanılmaması gerektiğini unutmayın. Sadece muhtemelen SEO optimizasyonu sürecinde ortaya çıkan tüm kopyaları ortadan kaldırmak için emin olun.

  • Bullet Points Listesi - her şey neredeyse açıklayıcı değildir. Aslında, bu bölüm Ürün Açıklamanızın yalnızca daha özetlenmiş, temiz ve açık bir şeklidir. Burada ihtiyacınız olan tek şey, ana ürün özelliklerinden, avantajlardan ve günlük kullanımın unsurlarından bahsetmektir - bunları, bu bölümde listelenen her bir mermi için adil, mantıklı bir düzenin korunması doğrultusunda azami özenle listelediğinizden emin olun. - Arka plan anahtar kelimesi bölümü - ürün listelemenizin bu biten bölümü, muhtemelen kalan doğru kelimeleri ve doğru aralığı bulamayan uzun kuyruk arama terimlerini bırakmanın en iyi yeridir Ürün Listenizin geri kalanı boyunca. Evet, Arka Plan Anahtar Kelime Bölümü, kalan alakalı ürün şartlarınızın çoğunu ve şimdiye kadar başka yerde görünmeyen başarıyla kuyrukta olan uzun arama kombinasyonlarını kullanmaya hazır olduğunuz yerdir. Orada koyacağınız her anahtar kelimenin kolayca okunabilir olduğundan (yalnızca potansiyel alıcılarınızı karıştırmaktan kaçınmak için) emin olun ve mevcut arama seviyesi ile ilişkili ortalama arama hacmine (arama yapmak için) uygun bir seviyeye sahip olmanız yeterlidir terim sıralaması daha kolaydır).
View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport