Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon öğe sıralamalarını nasıl geliştirebilirim?

Amazon ürününüzün sıralamalarını nasıl iyileştireceğinizi düşünen bir çevrimiçi perakendeciyseniz, pazar niş rekabet gücü, ürünlerinizin mevsimi, satış geçmişi vb. Gibi önemli faktörleri dikkate almanız gerekir.

Amazon, binlerce marka ve perakendeci için en iyi pazar alanıdır. İşte burada rekabet seviyesi çok yüksek. Kendileri için konuşan endüstri figürleri tarafından açıklanabilir. Alışveriş yapanların çoğu, ürün araştırması yürütürken Amazon perakende platformuna gider. Kesin olmak gerekirse, bu sayı% 55'i aşıyor.

Amazon üzerinde servet kazanmış başarılı perakendecilerin örnekleri var. Bazıları Internet Retailer'ın TOP 500 listesinde bir yer edinmiş bile. İdeal bir dünyada, Amazon'da iyi iş yapan tüccarlar, müşterilerine ihtiyaç duydukları şeyi sağlar. Ürünün kalitesi, satış sonrası destek ve listeleme optimizasyonu için geçerlidir. Ve satıcıların müşterilerini mutlu etmek için ne yapmaları gerektiğinin eksiksiz bir listesi değil. Aynı zamanda, Amazon arama sonuçları listesinde iyi bir pozlama sağlayacak Amazon optimizasyon gereksinimlerini takip etmeleri gerekiyor.

Bu makalede, Amazon ürününüzün sıralamalarını artıracak ve online işletme gelirinizi ikiye katlayabilecek kanıtlanmış optimizasyon teknikleri üzerinde duracağız.

Geleneksel arama sıralamanızı nasıl artırabileceğiniz yollar

Bu bölümde, geleneksel arama sıralamanızı nasıl artırabileceğiniz ve Amazon Satın Alma Kutusu'nu kazanmanız için pratik ve kanıtlanmış yolları tartışacağız. Bu ipuçlarını takip edin ve pazar nişinizde ilk sırada yer almanız mümkün olacak.

  • Rekabetçi bir fiyat sağlayın

Fiyat, Amazon'da TOP sıralama faktörüdür. Bu nedenle, perakende olduğunuz ürünler türünde ortalama bir piyasa fiyatını izlemek mantıklıdır. Kural olarak, Amazon fiyatlaması istikrarlı değildir ve mevsim, belirli türde bir rekabet ürünü talebi gibi daha farklı faktörlerin aralığına bağlıdır. Potansiyel Amazon satıcıları, bir fiyatlandırma her seferinde yukarı veya aşağı gittiğinde uyarıları veren farklı yeniden fiyatlandırma araçları kullanmaktadır. Sonuçta, bir Alış Kutusu kazanmak için, piyasadaki daha düşük fiyatlardan birini sunmanız gerekiyor.

  • Olumlu bir satış geçmişi tutun

Satış geçmişi, Satın Alma Kutusu'nu kazanma ve yüksek bir arama sırası elde etme becerinizi doğrudan etkileyen başka bir önemli Amazon sıralama faktörüdür. İyi bir satış geçmişine sahip olmak için, müşterilerinizi mutlu tutmanız ve onlara hızlı ve ücretsiz teslimat hizmetleri vermeniz gerekir.

Burada, bunu başarmak için birkaç kanıtlanmış teknik yöntem toplarız:

  • Sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak ve sorunlarına duyduğunuz endişeyi göstermek için kullanıcıların sorularına ve olumsuz geri bildirimlerine her zaman yanıt vermelisiniz.
  • Hızlı ve verimli nakliye yapmalısınız. Amazon gerçekleştirme servislerini veya Amazon Prime'ı kullanmanız mükemmel. Üstelik, ücretsiz gönderim, satışlarınızı artırmanıza ve Amazon öğe sıralamalarını yükseltmenize yardımcı olabilir.
  • Envanterinizi doğru tutmanız gerekir çünkü overselling Amazon sisteminin gözünde büyük bir siyah iz olabilir.
  • Olumlu bir satış geçmişi korumak için sipariş hatası oranınızı% 1'in altında tutmalı ve gerçekleşme iptal oranınızı% 2,5'in altında tutmalısınız.
View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport