Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon ürününüzün sıralamalarını izlemenize yardımcı olacak etkili araçlar nelerdir?

Her Amazon satıcı, ürünlerini Amazon arama sonuçları sayfasının en üstünde görmek rüyasını görür. Bununla birlikte, Amazon sıralamalarını kalabalığın öne çıkarıp ürünleri potansiyel müşterilere görünür kılmak için nasıl geliştirileceği konusunda bir soru var. Kural olarak, her şey düşündüğümüz kadar kolay değildir. Maalesef, müreffeh bir Amazon satıcısı olmak için herhangi bir kısayol bulunmamaktadır. Çevrimiçi mağazanız için neyin iyi çalıştığını bulamadan önce birçok deneme ve yanılgıya gerek duyacaksınız.

Bu yazıda, Amazon sıralamalarını önemli ölçüde artırabilecek yöntemlerden söz edeceğiz. Üstelik Amazon e-ticaret oyununun en üstünde kalmak için Amazon ürün sıralamalarınızı izlemenin yollarını tartışacağız.

Amazon ürününüzün sıralamalarını nasıl geliştirebilirsiniz?

Giriş iyileştirme üzerinde çalışın

Ürün listenizi geliştirmeye başlayın. Satışa dönüştürmek isterseniz girişiniz düzgün şekilde optimize edilmelidir. Yüksek bir dönüşüm oranı elde etmek için, tüm Amazon şartlarını ve etkili optimizasyon stratejilerini dikkate alarak ürün listenizi hazırlayın. Bu niş diğer satıcılardan öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ürününüzün başlığını akıllıca kullandığınızdan emin olun. Açıklayıcı ve iyi dönüştürülmüş kılmak için bazı önemli ayrıntılar ve ürün özellikleri ekleyin. Üstelik, ilgi çekici bir ürün açıklamasına ve etkili etiketlemeye sahip olduğunuzdan emin olun. Sonunda, eşleştirmek için profesyonelce çekilmiş bazı fotoğrafları bir ürün belirtimi ile içermeyi unutmayın.

Eğer girişiniz tamamen tamamlanmışsa ve iyi optimize edilmişse, ürün arama sonuçlarının en üstünde listelenme ihtimaliniz yüksektir. Sonuç olarak, genel Amazon sıralamanızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Dış kaynaklardan trafik çekmek

Dış kaynaklı trafik çekerek Amazon ürününüzün sıralamasını artırabilirsiniz. Rekabetiniz üzerinde bir gelişme, yatırım getirinizi artırma ve dış kaynaklardan yeni potansiyel müşteriler çekme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu, kategorinizdeki diğer tüccarların öne çıkması için kanıtlanmış bir yoludur.

Amazon ürün listelemenize hedefli trafik çekmek için sosyal medya pazarlamacılığı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şey popüler bir sosyal medya platformunda envanterinize ayrılmış iş hesapları oluşturmaktır. Facebook, Pinterest ve Instagram'da bir vurgu yapmak önerilir. Tabii ki, yeni takipçileri (potansiyel Amazon müşterileri) çekmek için bu hesap iyileştirme ve tanıtım çalışmalarında çalışmanız gerekecek.

Ayrıca, sosyal etkilenenlerle nişinizde işbirliği yapmak mantıklıdır. Videolar çekebilir veya ürünlerinize ayrılmış promosyon amaçlı blog yazıları yazabilirler. İnsanlar sosyal etkilenen insanlara güvenme eğiliminde olduğu için sonuçta oluşan bir trafik üretme tekniğidir.

Amazon listenizde potansiyel müşterileri çekmek için bir diğer etkili yol, envanterinize ayrılmış bir blog oluşturmak ve genel olarak piyasayı niş oluşturmaktır. Kullanıcı dikkatini çekebilecek, heyecan verici ve çekici temalar üzerine yazmalısınız. Amazon ürün açıklaması sayfanıza sürekli bir trafik akışı sağlamak istiyorsanız, blogunuzu düzenli olarak güncellemelisiniz.

Ve son olarak, Amazon pazarında aktif olarak çalışan bağlı pazarlamacılarla ortaklık kurarak güçlü bir takip edinebilirsiniz.

Müşterilerinize yüksek hızlı nakliye hizmetleri sağlayın

Tüm TOP Amazon satıcıları, müşterilerine ücretsiz ve yüksek hızlı nakliye hizmetleri ve sipariş işleme imkanı sunar. Bu hizmetler, müşterilerinize mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmak ve onları markanıza sadık kılacak önemli bir unsurdur.

Bu nedenle, siparişleri işlerken ve gönderirken tutarlı olmanız gerekir. Sipariş işleme sürecinde şahsen bir doğruluk ve hız kontrol etmelisiniz. Bu önemli Amazon iş yönleri üzerinde zamanınız yoksa, bu görevi Amazon'a devredebilirsiniz. Amazon gerçekleştirme servislerine veya Amazon Prime'a ödeme yaptığınızda, nakliye, teslimat ve müşteri destek servisleriyle ilgili herhangi bir problemden kurtulacaksınız.

Sonuçta, daha olumlu geribildirim üretmenize, satış geçmişinizi iyileştirmenize ve ürün listelemenizi Amazon SERP'nin en üstüne kadar itmenize yardımcı olacaktır.


TOP'da olabileceğiniz TOP Amazon kategorilerini belirleyin

Amazon üst düzey kategorilerini ne kadar verimli kullandığını biliyorsanız, genel Amazon sıralamalarını iyileştirebilirsiniz. Satış için bir ürün hazırlarken üst düzey bir sınıf belirlemek önemlidir. Uygun bir ürün kategorisi seçmek için kapsamlı bir pazar araştırması yapmanız gerekir. Bunu elle ya da otomatikleştirilmiş yazılım yardımı ile yapabilirsiniz. Sonuçta, Amazon iş geliştirme ilk aşamada doğru yapmak emin olun. Aksi takdirde, çok düşük bir arama görünürlüğü ve Amazon sıralaması bekleyebilirsiniz.

Ürünün kullanılabilirliğini yönetin

Müşteri memnuniyetini sağlamak ve sürekli bir trafik akışı almak istiyorsanız, ürünün kullanılabilirliğini yönetmeniz gerekir. Bu nedenle, iyi satın alınan ürünlerin her zaman stokta olduğundan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde, potansiyel müşterileriniz kategorinizdeki başka bir satıcıya kaçtırılacaktır.


Sofistike bir anahtar kelime araştırması yürütmek

Birçok satıcı, arama terimlerinin kendilerine nasıl yardımcı olabileceği hakkında hiçbir fikrinin hâlâ olmadığını ve bu yüzden önemlidir. Bununla birlikte, ilgili arama terimlerinin Amazon ürün sıralamaları üzerindeki etkisi belirgindir. Anahtar kelime araştırması Amazon listeleme optimizasyon kampanyanızın ilk aşamasında yapılmalıdır. Kaçınılamayacak bir başlangıç noktasıdır. Bu nedenle ürününüzün seçilen arama terimlerinde bulunabilmesi için alakalı anahtar kelimeleri seçmeniz önemlidir.

En doğru anahtar kelime araştırma verilerini elde etmek için, mevcut çevrimiçi anahtar kelime araştırma araçlarından birine başvurabilirsiniz. Bir sonraki paragrafta, Amazon ürün izleme araçları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebileceksiniz.

Amazon ürün pozisyonlarınızı izlemek için size hangi araçlar yardımcı olacaktır?

Bu paragrafta, icatınızı izlemenize yardımcı olacak Amazon araştırma araçlarının kısa bir listesini bulacaksınız ory ve her zaman oyunun başında olmak. Jungle Scout, envanterinizi yönetmenize yardımcı olacak bir Amazon satıcı aracıdır. 

  • Jungle Scout

Jungle Scout, envanterinizi yönetmenize ve önemli bir kazanç sağlayacak ürünlerin araştırılmasına yardımcı olacak bir Amazon satıcı aracıdır. Bu aracı kullanarak, işinizi yanlış ürün kategorisinde başlatmak için risklerinizi en aza indirirsiniz. Sezgi yerine gerçek sanayi figürlerine dayalı olarak kazanacağınız potansiyel fayda belirlemenizi sağlar.

İhtiyacınız olan her şey, Chrome tarayıcınıza araç uzantısını eklemek ve tarihsel fiyatları, ilgili Amazon ücretlerini, potansiyel müşterilerinizin net kazançlarını ve perakende olarak belirli bir ürünü seçip seçmeme kararınızı etkileyebilecek diğer verileri kontrol etmektir. Amazon pazar yeri.

Ayrıca, Amazon'da ne satacağınıza dair yeni fikirler arıyorsanız, Jungle Scout aracı bu görevi size sağlayacak belirli bir web uygulaması içeriyor. Bu web uygulaması, Amazon'un tüm veritabanını fiyata, satışa, kategoriye ve diğer özelliklere göre filtreleyerek, kullanabileceğiniz karlı envanteri bulur.

Bu aracın bir diğer yararı, size otomatik bir rekabetçi analiz sunmasıdır. Rekabetin kontrolsüz seviyeye yaklaştığı Amazon pazarında esastır.

  •  AMZ Tracker 

AMZ Tracker, potansiyel müşterilerinizin aradığı ilgili uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve cümleleri bulmakta yardımcı olan gelişmiş anahtar kelime araştırma aracı olarak kullanılabilir.

Üstelik, Amazon arama sonuçları sayfasında mevcut ve geçmişteki anahtar kelime konumlarınızı gösteren bir Amazon ürün rütbesi izleyici görevi görür. Bununla birlikte, yine de sadece bir rütbe izci daha fazla. Ürün listelemenizi optimize edebilmeniz için size bilgi verir ve rütbenizi yükseltir.

AMZ Tracker ayrıca müşterilerine olumsuz inceleme uyarıları da sunar. Müşterileriniz 5 yıldızlı değerlendirmeden daha az sayıda ayrıldıklarında uyarı alabilirsiniz. Dolayısıyla, negatif değerlendirmelere yanıt verebilecek ve görüşlerini yeniden değerlendirmesini isteyen müşteri sorunlarını çözebileceksiniz. Müşterileri markanıza sadık kılacak ve sıralamanızı yükseltmek için mükemmel bir şans.

  • SellerActive


SellerActive, Amazon pazarında satış faaliyetinizi iyileştirmek ve hızlandırmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yazılım, işinizi daha hızlı ve daha kolay büyütmeniz için gereken dijital araçları ve destekleri sağlar.

Büyük bir envanteriniz varsa ve Amazon'unuzda ürününüzü toplu olarak satıyorsanız, bu araç hayatınızı çok daha kolay hale getirmek için tam ihtiyacınız olan şey olabilir. Birden çok çevrimiçi e-ticaret platformunda stok yönetimi ve toplu ürün listelemesini düzene sokmaya yardımcı olur.

SellerActive aracı, doğru niş rakiplerini hedeflemeye ve yeni müşteriler çekmek için her fırsatı değerlendirmeye yardımcı olur.

Ayrıca, bu araç, yeniden fiyatlandırma hizmetleri, ürün sıralama takibi, damla nakliye desteği, ürün paketleme ve diğer önemli satış hizmetleri sunar.

  •  MerchantWords 

Merchant Words, bir Amazon araştırma aracını bulmak, seçmek, ve daha fazla ürün satmak için en iyi arama terimlerini kullanın. İhtiyacınız olan her şey, hedeflenen arama ifadenizi sisteme eklemektir ve size Amazon'daki alışveriş yapanlerin o kelimeyi veya kelime öbeğini ne sıklıkta aradığını gösteren istatistiksel verilerle birlikte, ilgili arama terimlerinin bir listesiyle birlikte sağlanacaktır. Üstelik bu araç, potansiyel müşterilerinizin sorgulamaları olduklarında kullandıkları uzun kuyruklu ve hassas arama terimlerini aramanıza yardımcı olabilir. MerchantWords aracı, Kuzey Amerika, Avrupa ve hatta Asya'daki satıcıların arama terimlerinden oluşan bir veritabanıyla küresel bir kitleye erişmenizi sağlar.

En iyi yanı, bu aracın sınırsız CSV indirmeleri sağlayan diğer araştırma yazılımlarını kullanmanıza izin vermesidir. Böylece, verilerinizi kullandığınız herhangi bir sistemle entegre edebileceksiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport