Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon sıralama algoritması nasıl çalışır?

Amazon'un arama algoritması ile ürün sıralamalarını nasıl belirlediğini merak ettiniz mi? Daha fazla perakende satış yapmak isteyen Amazon satıcıları arasında sıkça görülen bir sorundur. Amazon arama sonuçları sayfasında daha üst sırada yer alacaksanız, bir sistemin nasıl çalıştığını bilmek önemlidir. Bu makalede, bu soruya makul bir cevap bulmaya çalışacağız. Ayrıca, hangi faktörlerin ürününüzün arama sırasını etkileyebileceğini tartışacağız.


Amazon sıralama sistemi mekanizmasının ilkesi

Ürünler arama için Amazon sıralama algoritması A9 olarak bilinir. Amazon sıralamasının yalnızca genel ilkesini biliyoruz. Tüm özellikler ve sıralama faktörleri sahneyi en iyi korunan sırlar olarak terk ediyor. Dolayısıyla, bu makalede bulacağınız tüm bilgiler araştırmacılarımıza ve varsayımlarımıza dayanmaktadır.

A9 sıralama algoritması, sıralama işlemini önceden başlatır, böylece alışveriş yapan kişi Amazon'da yaptığı aramayı gerçekleştirirken arama sonuçları iki adımda sağlanır. Bu yüzden her Amazon müşterisi, Amazon sıralama sistemi hakkındaki son deneyimlerine dayanarak kendi arama sonuçları sayfası sunumunu alır. Amazon, genel gelirini en üst düzeye çıkarmaya odaklanmıştır, bu yüzden ürün sıralamasında son derece dikkatlidir. Alışveriş yapan kişilere en alakalı arama sonuçlarını sağlamaya çalışarak, önemli bir ürün listeleme kataloğu tutar. İlgili tüm arama sonuçlarını çıkardıktan sonra Amazon, müşteriyle en alakalı görünecek şekilde düzenlenmesini sağlar.

Amazon A9 algoritması, müşteri kararlarını, iş ölçümlerini, performans metriklerini ve diğer program analizlerini düşündükten sonra arama sonuçlarını değerlendirmeye devam eder.

Müşterilere, gereksinimlere göre uygun ürünleri göstermek için Amazon aşağıdaki ölçütleri dikkate alır:

  • Açıklamanın kullanıcının sorgusuyla alaka düzeyi

Amazon, ürün listelemesinde başlık, mermi puanları, açıklama ve renk veya boyut olarak diğer temel özellikleri içeren temel bilgi alanlarını dikkate alır. Bu alanlarda belirtilen arama terimleri, müşterinin sorgusunun en az bir kelimesini karşılarsa, Amazon, bu girişi ilk arama sonuçları sayfasında gösterir.

  • Kaliteli envanter görüntüleri ZORUNLU dur.

Envanter fotoğraflarınız, ürün açıklama sayfanıza yerleştirilmelidir. Herhangi bir envanter fotoğrafına sahip olmayan listeler, Amazon'da çok düşük seviyededir ve dönüştürülen trafiği neredeyse hiç çekmiyor. Müşteriler, alacakları ürünlerin doğru bir şekilde sunumunu yapmak için onlara gerçek ve kaliteli fotoğraflar sunan perakendecilerle işbirliği yapma eğilimindedir.


Amazon sıralama sistemi vs. Google sıralamasında sistem

Google, ürün araştırmalarında uzmanlaşmış olması nedeniyle öncelikle ürün sıralamasında farklı bir yaklaşımı vardır. Google, kullanıcılara, sorgularına en iyi yanıt olarak kullanabilecekleri arama sonuçları sunar. Web sitesi sıralamasındaki konumunu, alaka düzeyini ve web'deki itibarını dikkate alır. Amazon, müşterinin satın alma olasılığı yüksek ürünleri gösterdiği sürece. Bir sistemi açtığınızda hepsinin bir satın alma niyeti olduğu için Amazon kullanıcıları için mükemmel bir şekilde çalışır. Ürünlerin Amazon tarafından derecelendirilmesi, Google'daki sıralama işlemine kıyasla daha basit bir işlemdir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport