Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon'da en çok arananlar nedir?

Amazon'u Google, YouTube veya Bing gibi diğer büyük arama motorları gibi kullanmalısınız. Bu pazardaki optimizasyonu ve her yıl optimizasyona ilişkin en iyi uygulamaların nasıl değiştiğini düşünmek önemlidir. Ayrıca, alışveriş tercihlerini neredeyse her on yılda değiştikçe izlemek zorunludur. Amazon'da sürekli güncellenen ve değiştirilen TOP aramalarının bir listesi var. Bu listede hangi ürünlerin görüneceğini asla bilemezsiniz. Yılın sezonuna, moda trendlerine ve diğer faktörlere bağlı olabilir. Kesin olarak bilmeniz gereken şey, girişiniz zayıf görünüyorsa, bu listede görünmeyeceğinizdir. Neyse ki, genel olarak Amazon optimizasyon gereksinimlerini anladıktan sonra, Amazon için optimizasyon o kadar zor değildir ve bir kere kazanan bir optimizasyon kampanyasını yerleştirdikten sonra, gitmeye hazır olabilirsiniz.


Aramalarınızı Amazon listenizde tıklatacak en iyi optimizasyon teknikleri

  • Amazon listeleme başlığı markanızın yüzü olarak kullanılır

Amazon'un SERP'de ürünlerini yüksek seviyede sıralamak isteyen satıcılar için temel şart olan liste optimizasyonunda çalışmalısınız. Kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yaptıktan sonra ürün başlık optimizasyonunuza odaklanmanız gerekir. Sahip olduğunuz uzun ve daha spesifik başlık ne kadar yüksek olursa derecelendirirsiniz. Ünvanınız cazip olmamalı veya izleyicinin dikkatini çekmemelidir. Amazon unvanı, alışveriş yapan kişilerin satın alma kararlarını vermeleri için yeterli bilgi vermeye yarar. Bu nedenle Amazon başlığındaki tüm rakamların, kullanıcının sorgusuyla eşleşebilme şansınızı artırmak için kullanılması makul. Amazon'a bakarsanız, uzun ve açıklayıcı başlıklara sahip envanterin basit ve temiz olanlardan daha yüksek olduğunu farkedeceksiniz. Amazon optimizasyon gereksinimlerini, kitapların hassas ve ilgi çekici olan Google'la karıştırmamalısınız.

  • Girişinizi en iyi tanımlayıcı hale getirmek için bir açıklama ve mermi üzerinde durun

Bullet puanları, Amazon üzerindeki ürün başlığı altına yerleştirilir. Birincil müşterinin ürünün kalitesine, rengine, boyutuna ve diğer önemli özelliklere yönelik sorularına cevap vermeye yardımcı olurlar. Hedeflenen arama terimlerinizi eklemek ve neyle ilgili olduğunuzu göstermek için harika bir yer. Bu nedenle bu adımı atlamadığınızdan emin olun.

Madde işareti özelliği o kadar belirgindir ki, bazı işletmeler açıklamanın rolü konusunda kafası karışır ve hepsini bir araya getirir. Gerçekte, ürün açıklaması mermi bölümü kadar önemli çünkü anahtar kelimeleriniz ve ürün avantajlarınız için geniş bir alan sunuyor. Bu nedenle, ürün açıklamanızın benzersiz, ayrıntılı ve tümünün sadık olduğundan emin olun.


  • Kaliteli ürün resimlerini yükleyin ve onları Amazon resim kurallarına göre tasarlayın

Ziyaretçilerin ürününüzü farklı açılardan hissetmelerini sağlamak için her ürünün üçten fazla fotoğrafına sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca Amazon'un görüntülerin kalitesi ve tasarımı için gereksinimlerini takip etmek de önemlidir.

Gerekli Amazon Ürün İmajı gereksinimleri şunları içerir:

  • tüm resimler profesyonelce yapılmalıdır (çizime izin verilmemelidir)
  • ürün resim çerçevesinin% 85'ini veya daha fazlasını doldurmalıdır;
  • resimler filigran içermemelidir;
  • minimum resim piksel boyutu en az 1000'dir.

Amazon listenizde yüklediğiniz resimlerin, genellikle, potansiyel müşterileriniz için bir marka veya kırılma faktörü olarak hizmet ettiğini unutmayın. Bu nedenle, onların kalitesine ve tasarımına özel dikkat göstermelisiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport