Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt: Görüntüleri Kırmak İçin Etkileşimli Bir Araç


Bir web kazıma yazılımı da veri çıkarma aracı olarak bilinir. Farklı sitelerden veri toplamak ve okunabilir ve ölçeklenebilir bir biçime dönüştürmek için kullanılır. İnternette çok sayıda veri kazıma aleti var. Import.io, Kimono Labs ve ParseHub, işletmeler, kodlayıcılar, serbest çalışanlar, gazeteciler ve dijital pazarlamacılar için uygun üç ana programdır. Bununla birlikte Octoparse, ParseHub, Import.io ve Kimono Labs'tan çok daha iyi. Çok sayıda özellik ve etkileşimli seçeneklere sahip nispeten yeni bir yazılımdır.


Görüntüleri sıyırmak için kullanılan bir araç:

Octoparse, diğer web kazıma yazılımlarının aksine görüntüleri, PDF dosyalarını ve HTML belgelerini kolayca sıyırır. PNG ve JPG dosyalarından veri ayıklamak ve kolayca metne veya başka bir biçimde dönüştürmek için bu hizmeti düzenli olarak kullanabilirsiniz.

İşaretle ve tıkla arabirimi:

Import.io, Kimono Labs ve ParseHub kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir, ancak Octoparse en iyi nokta ve tıklama arayüzü ile bilinir. Bu, herhangi bir programlama becerisi olmaksızın verileri ayıklamak için kullanabileceğiniz ve istediğiniz kadar çok web dokümanını sıyırabileceğiniz anlamına geliyor. İnternette çok sayıda veri sıyırma aracı mevcut, ancak çoğu AJAX ve JavaScript sayfalarını ele alamıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, Octoparse, JavaScript, AJAX, çerezler, açılır pencereler ve yönlendirmelerle sitelerdeki verileri sıyırabilir. Farklı web sayfalarında gezinir ve sizin için yararlı bilgileri yalnızca birkaç tıklama ile silmenizi sağlar.

Tam spam koruması:

Octoparse, çalışmalarınızı kolaylaştırmak için bulut hizmetleri ve etkileşimli API'ler sağlar. Buna ek olarak, bu araç eksiksiz bir spam koruması sağlar ve kazınmış verilerinizi kimseyle paylaşmaz. Webin kazıma görevlerini programlamak için Octoparse'yi kullanabilirsiniz ve aynı anda birden çok veri çıkarma projesi gerçekleştirebilirsiniz. Ortalama olarak, saniyede 100 sayfadan veri sıyırıp çıkarılan tüm verileri anında sabit sürücünüze kaydedebilirsiniz.

Dinamik web sitelerini hedefle:

Octoparse ve diğer sıyırma hizmetleri arasındaki en büyük farklardan biri de Octoparse'in dinamik sitelerin bilgilerini toplaması ve kazınmasıdır. Dinamik bir web sitesine göz atarken tamamen insan davranışını taklit eder. Karmaşık sayfalardan veri sıyırmak için Octoparse'yi kullanabilirsiniz ve okunabilir ve ölçeklenebilir sonuçlar elde edebilirsiniz. Açılır menüden bir seçenek belirlemeniz ve hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri girmeniz yeterlidir. Octoparse, anahtar kelimelerinizin konumunu bozmadan verileri kazıyacak ve sitenizin arama motoru sıralamalarını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.


Octoparse'in gelişmiş özellikleri:

Şaşırtıcı bir şekilde, Octoparse, verileri HTML belgelerinden ve PDF dosyalarından sıyrılmanızı sağlar. Öte yandan, ParseHub, Import.io ve Kimono Labs, HTML metnini düzgün şekilde ayıklayamaz ve değerleri daha ileri düzeyde çıkarma için özelleştiremez. Octoparse, düzenli ifadeleri ve XPath'ları değiştiren ve işinizi kolaylaştıran gelişmiş bir araçtır. Herhangi bir programlama dili öğrenmeniz gerekmez. Sadece bilgisayarınıza Octoparse indirip yüklemeniz ve bu aracın verilerinizi kazıma projelerini ele almasına izin vermeniz yeterlidir.

Ayrıca, Octoparse resim, ses ve video dosyaları ayıklayabiliyor. Kazımak istediğiniz verileri vurgulamanız ve geri kalanını Octoparse'nin eline almasına izin vermeniz yeterlidir. Hızlı bir hızda kaliteli sonuçların sağlanmasını sağlar.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2021, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport