Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Rakiplerinizi casusluk etmenize yardımcı olacak Amazon araçları nelerdir?

Amazon, milyonlarca satıcının aynı ürünleri satabileceği çok rekabetçi bir pazardır. Böylece, nişiniz ve ürün kategorinizde binlerce rakiple karşılaşabilirsiniz. Bu koşullar altında, Amazon rekabetiyle karşılaşma ihtimali yüksektir. Bu nedenle, Amazon satıcıları için varolan pazarlama stratejilerini belirlemek ve onları zekâtmak için kapsamlı bir rekabet analizi yapmanız esastır.

Bu makalede, temel rakip analiz kriterleri ve şemalarını tartışacağız. Ayrıca, kalabalığın öne çıkmasına yardımcı olacak bazı pratik Amazon casus araçlarına da yakından bir göz atacağız.

Temel Amazon rakip analiz kriteri

  • TOP markalarla ve sayısız satıcıyla rekabet edemeyeceğinizden dolayı çok rekabetçi nişlerden kaçının

Rakip analizinin temelleri, niş rakibinizin kim olduğunu ve kaç olduklarını anlamak için hazırlanmıştır. Amazon'un o büyük ve müreffeh markalarının sattığı ürünleri satmaya başlamak makul değil. Kullanıcıların bunları zaten iyi tanıdığı gibi büyük rakiplerle rekabet etmek zor olacaktır. Dahası, daha iyi bir beyin fiyatı ve indirim sağlayabilirler.

Yani, aynı şeyi satan çok fazla satıcı var, bu ürünlerin üzerinde önemli bir avantajın olduğunu düşünmüyorsanız, bu ürünleri satmaktan kaçınmanız daha iyi olacaktır. Örneğin, çoğu FBM'yi uyguluyorsa ürünlerinizi perakende satmak için FBA uygulamak mantıklı olacaktır.

  • Ürün incelemeleri, rakibinizin durumu hakkında çok değerli bilgi içerir

Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus rakiplerin yorumları ve yıldız derecelendirmeleri. Rakibinizin durumu ile ilgili çok bilgi sağlarlar. Dolayısıyla, bir ürünü hedefliyorsanız, açık bir şekilde bir ürün sayfasını kontrol etmeniz gerekir. Nişinizin en iyi Amazon satıcılarının her biri 100'den fazla incelemeye sahipse, bu pazar nişinin girilmesi sizin için çok rekabetçi görünebilir.

Üstelik, rakip incelemelerin çoğunun 1-3 sıralamaya sahip yıldızlara sahip olduğunu fark ederseniz ve tüketicilerin şikayet ettiği noktaları not edin, müşterilerinize daha iyi hizmetler sunmaktan ötürü kolayca bu alışverişçileri geride bırakacaksınız. Tüm bu veriler, potansiyel müşteri ihtiyaçlarınızı anlamanıza ve ürününüzü buna göre geliştirmenize yardımcı olacaktır.

  • En iyi Amazon rakiplerinizin fiyat politikalarını izleyin

Fiyatlandırma, Amazon'da önemli bir faktör oluşturmaktadır ve satışlar üzerinde büyük etkisi vardır ve bir Satın Alma Kutusu kazanma fırsatı vardır. Ürün maliyetini, nakliye ücretini ve kullandığınız satış programına bağlı olarak Amazon ücretini içeren bazı gerekli maliyetler mevcuttu. Bu masrafları azaltma fırsatı yoktur, bu nedenle satıcılar fiyatlarını düşürmek sorunlu olabilir. Dolayısıyla, oranınız ne kadar düşükse, marjınız o kadar düşük olur. Kâr kaybını önlemek için, ürününüzü daha değerli hale getirmek ve nişinizdeki diğerlerinden daha farklı hale getirmek için bazı maliyet düşürme taktikleri uygulamalısınız.

Rekabetçi kalmanın doğru yolu, rakip fiyatlandırma politikalarınızı izlemek ve sahip oldukları tutarın en az 1 $ daha düşük bir fiyat koymaktır. Fiyatlandırma stratejinizi belirlemenize ve kalabalığın öne çıkmasına ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Niş rakip fiyatlandırma politikalarınızı izleme sürecini hızlandırmak için Repricer Express, Big Tracker ve AMZInsight gibi üçüncü parti yeniden fiyatlandırma casus araçlarından birini uygulayabilirsiniz. Bu araçlar, karınızı ve masraflarınızı ve ayrıca gönderim bedelini ve Amazon ücretini gösteren kapsamlı bir rekabet analizi yapmanızı sağlar.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport