Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon ürün sıralama hizmetleri hakkındaki gerçek nedir?

Günümüzde, Amazon satış işi yalnızca tüccarlar için değil Amazon SEO uzmanları ve satıcı hizmetleri için de altın bir fırsattır. Herkes pastadan bir parça almak istiyor.

E-posta kutusum, bazı üçüncü taraf satıcı uzmanlarının ürün sıralama hizmetlerini sunduğu promosyon mesajlarıyla doludur. Her ikinci mesajda, ürünlerinizi arama sonuçlarının ilk sayfasına kadar şişirmeye söz veriyorlar. Büyük bir olasılıkla bu e-postayı, başka bir kimlik avı dolandırıcılığı olarak çöp kutusuna atarak çekiyorsunuzdur.

Ancak, eğer bazı Amazon ürün sıralama hizmetleri gerçekten işe yararsa ne olur. Amazon satıcılarının bunları kullanmalarından nasıl faydalanabileceğini anlamak için bu servis sağlayıcılardan bazılarını araştırdık ve bu hizmetler sözlerini yerine getirebilir mi? Bu yazıda size Amazon ürün sınıflandırması hizmetleri hakkındaki tüm gerçeği ve Amazon iş geliştirme sürecinizi nasıl etkileyebileceklerini anlatacağım.

Bu Amazon optimizasyon hizmetleri işletmeniz için etkili olabilir mi?

Bu paragrafta, işinin alt satırında bir kampanya geliştiren Amazon ürün sıralama hizmetini kullanmaya başlayan bir Amazon satıcının hikayesini anlatacağım. Oldukça rekabetçi bir pazarda yeni bir özel etiket ürününü piyasaya sürdü ve hızlı bir dönüşe ihtiyaç duydu. Ürün optimizasyon hizmetlerini kullanarak, birkaç hafta içinde organik ulaşmak için birkaç ay sürecek müşterilerin ilk dalgalanmasını gördü. Günde yaklaşık otuz öğe satmaya başladı ve yüksek bir yatırım getirisi elde etti. Bir süre sonra bu ürün sıralamasını kullanmayı bıraktı, çünkü ek bir yardım almadan oyunun başında kalacak organik satışlar yapmıştı.

Bu satıcı kaybedecek bir şeyi olmadığı için net etki konusunda endişe etmedi. Başarısızlık durumunda, yeni bir satış hesabı ile yeniden başlar.

Öyleyse, bu üçüncü taraf optimizasyon şirketinin bu Amazon satıcısı için bunu nasıl başarabildiğine daha yakından göz atalım. Biraz geriye gidelim. Hemen hemen her optimizasyon şirketi istenen etkiyi elde etmek için arama sonuçlarını değiştirmeye çalışır. Bu nedenle, bazı optimizasyon hizmetleri sağlayıcısı, yaptığı her şeyin Amazon'ın hizmet şartlarına uygun olduğunu size söylerse, gerçeklerden uzak olduğunun farkında olmalısınız. Hepsi bir şekilde sıralamayı aldatmaya çalışıyorlar.

Yani, en Amazon optimizasyon servis sağlayıcılarının tüketiciler tarafından Amazon algoritmasını kandırarak, satıcıyı daha iyi bir arama sıralaması haline getirdiğini keşfettik. Tabii ki, bu, ürün listelemenizin deindexation, damla sıralamaları ve diğer olumsuz alt sıralara neden olabilir.

Bu yüzden bu tür hizmetleri kullanmanın çok riskli olabileceğini ve Amazon'ın bu dolandırıcılık faaliyetlerini fark etmesi durumunda, satış hesabınızın kalıcı olarak askıya alınacağını size takmam gerekiyor budur.

Son düşünceler

Sonuç olarak, Amazon ürün sıralama hizmetlerinin bazılarının sözlerini yerine getirebileceğini söylemek isterim. Bununla birlikte, bunları kullanmak Amazon sizi askıya alabilir; çünkü Amazon tüm verileri izler ve halihazırda nelerin üzerinde bulunduğunu kolayca görebilir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport