Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Bana A9 Arama Motoru ve dönüştürülen optimizasyon hakkında her şeyi söyleyebilir misiniz?

A9 arama motoru, Amazon'un benzersiz algoritması adı altında satışa sunulan ürünleri sıralamak için tasarlanmış adı da biliniyor. Ve şey şu ki, büyük arama motorunun (yani Google'ın kendisi) kullandığı orijinal sıralama algoritmasına çok benziyor, ancak o kadar sofistike değil. Yani Amazon'daki A9 Arama Motoru Optimizasyonu, apt SEO'ların aslanın payı tarafından iyi bilinmesi gereken birçok genel prensibe dayanıyor demektir. Başka bir deyişle, A9 arama motoru genelde dünyanın önde gelen arama devi tarafından SERP listesinde bireysel sıralamadaki pozisyonları belirlemek ve ödüllendirmek için düşünülen birkaç ana çekirdek sıralama faktörüne bahis yaparken, Amazon SEO'nun kendine özgü özelliklerinin bir çizgisi var. Ve şey, bazı nedenle, e-ticaret SEO kavramının genellikle çok kalabalık pazarda ürünlerini satan çok sayıda çevrimiçi girişimci tarafından hafife alınmasıdır. Bu, muhtemelen oldukça iyi optimize edilmiş bir ürün sayfasını şekillendirmenin tek yolunun, Amazon'un senden istediği şeyin, satışa sunulan belirli bir öğeye veya tüm ürün kategorisine ilişkin SERP'lerin tepesine tırmanmak isteyen ortak bir satıcı olarak olmasını sağlamak olduğu anlamına gelir.

Peki, ürün listelemenizi en iyi zorunluluğa sahip içerik çözümleri ve geçerli SEO teknikleriyle desteklemeyi nasıl sağlayabilirsiniz? Amazon satıcılarının çoğunun A9 arama motoruyla kolayca arkadaş olabileceğine inanıyoruz. Sonuçta - ana hedef anahtar kelimeler ve konu ile alakalı uzun kuyruklu ürün arama kombinasyonları için arama sıralamasında ölçülebilir bir iyileşmenin tadını çıkarmak. Bunu yaptığınızda, daha büyük bir web trafiği ve daha yüksek bir TO oranı (tıklama oranı) elde edebilirsiniz. Demek ki, her iki metriğin iyileştirme yolunda ilerlemesine devam edersen, artan sayıda potansiyel müşterinizi, sizinle alışveriş yapan gerçek alıcılara dönüştürmenin kesinlikle daha iyi bir şansına sahip olursunuz; ayrıca zaman zaman tekrar edinilen başka bir öğe elde etmek için mağazanıza geri dönebilirler. ürün listeleme İşte bu nedenle aşağıda A9 arama motorunun kısa bir özetine, diğer önemli unsurlardan biri olan başlıca önemli faktörlerin yanı sıra, aynı zamanda onun kuralını oluşturan gizli şeylerin geri kalanına da sahip olacağımın nedeni budur. oyun ve tüm Amazon pazarını kendi tarzında sürdürün. Öyleyse içeri girelim!

A9 Arama Motoru Hakkında Bilmeniz Gereken Tüm Şeyler

Yani, soru şu - A9 arama motorundan en iyi şekilde nasıl çıkarılabileceğiniz, böylece ürün sayfasındaki SEO'taki her çabanın orada çalıştığınız Amazon'taki yüksek rütbeli kazançları (ilgili arama sorguları için çevrimiçi aramaya daha iyi maruz kalma) getireceksiniz ), daha fazla hacimdeki web trafiğini doğrudan Amazon'daki ürün listelemenize pompalamak için kapıyı açık bırakın ve nihayet maksimum performansla çalışan dönüşüm yaratma potansiyelinden yarar sağlayın. Sonuçta, A9 arama motorunun varsayılan olarak ürün listelemenizle ne istemediğinizi ve muhtemelen bir revizyona ihtiyaç duyduğunuzu veya örneğin sizin için neyin iyi çalıştığını görmek için zor bir A / B testi olup olmadığını bilmek daha iyidir. Hangi SEO taktiklerinin, Amazon'daki ilerlemeniz için zararlı olabileceği, ekranın üst kısmında her kullanıcı tarafından en çok satılan eşyalar arasında haşhaş açan öncü satıcı olduğu gibi. İşte A9 Arama Motorunun ana faktörleri, bazı e-ticaret SEO'larım için Amazon dönüşümlerini yükseltmek için kullandığım kanıtlanmış bir performans ile bazı pratik öneriler ve akıllı optimizasyon fikirleriyle değiştirildi.

A9 Arama Motoru Optimizasyonu için Resmi Beyanlar

Anlamsız gibi gözükebilir, ancak A9 Arama Motoru Optimizasyonu ile neyin mantıklı olduğunu anlamak için bir öğrenme parçası ile başlamak istiyorum ve birincil odak noktasını koyacak doğru noktaları nerede bulacaksınız. Yani kaynağa başlamak iyi bir fikir, değil mi? Bu yüzden, nihayet Amazon'un resmi talimatları ve beyanları ile devam edelim ve bu da aslında her yeni başlayan satıcı için önerilir. Tamam, çoğunlukla ziyaretçilerin çoğunluğu bu e-ticaret platformunun resmi sitesinde bulunan tüm düz metin yazılarını kullanmaktan hoşlanmıyorlar. Bu nedenle, yalnızca temel eleştirel ifadelerle başlayacağım, çünkü A9 arama motoru ilk başta yıllarca dönen bu geniş sıralama talimatlarına ve optimizasyon kurallarına uyacak şekilde tasarlandı. Bu noktaya gelince, en iyi bulgularım - A9 arama motorunun resmi bildirimine dayanarak bir araya getirdim. İşte, Amazon'un sıralama algoritmasının odaklandığı şey buydu.

SERP'leri A9 Arama Motoru ile Hesaplayan İki Aşama

Bir müşteri belirli bir ürün anahtar kelimesi için bir sorgu doldurmadan (veya örneğin Amazon'daki popüler popüler ürün istekleri arasında halen görülen uzun kuyruklu arama terimi) önce arama sonuçları çok önce hesaplanır.
1. A9 arama motoru, müşterinin aradığı belirli bir ürünü bulmaya çalışırken ziyaret etmeye karar vermeden önce bile farklı ölçütlerin önceden mevcut olmasına neden olur. Bu, orada bulunan her ürün kataloğunda görülen en azından açıklayıcı metin içeriğinin endekslendiğini, yani iyi analiz edilmiş çok sayıda veri sağladığı ve tüm kritik geçmiş trafik modellerini hesaba kattığı anlamına gelir. Basitçe belirtmek gerekirse Amazon, her bir potansiyel alıcıyı, büyük SERP'leri yalnızca ilgili ürün listelemelerinden topladığı büyük "katalog" ile karşılamaya her zaman hazırdır.

2. Bu yolla, A9 arama motoru, bu çok basit işlemin ikinci aşamasına geçer - çok yönlü arama sonuçlarının rafine edilmesi ve bunları açık bir sırayla sıralayarak her şeyin "alakalı" şekilde gösterilmesini sağlayın mümkün.


Amazon'un A9 Arama Motoru ve Dünya Sektörü Devi

Bununla birlikte, Amazon'un kendisine göre, "insan yargıları" ile ilgili bir dizi faktörle A9 arama motorunun, bu ürün hedefli ve kullanıcı merkezli SERP'leri, en iyi ilgili ürün listeleme kapasitesinde göstermesi amaçlanmıştır; bu, canlı aramacı satın alma olasılığı yüksektir. Bu, Google'ın aksine, Amazon sıralama algoritması, canlı alışveriş yapanların yaptığı her hareketi ve tıklamayı izliyor demektir. Bu nedenle, ağırlıklı olarak müşteri memnuniyetine odaklanan A9 arama motoru, daha da fazlasını dönüştürmeye çabalıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, A9 sıralama algoritması, nihayetinde son satın alımlarıyla mutlu olan artan sayıda alışveriş yapan kişiyi geliştirmek için - zaman zaman tekrar özellikli Amazon satıcılarından elde edilen başka bir öğeye sahip olmak için sadık müşterilere dönüştürecek - en iyi performansı sunuyor. Sonuç olarak, Google'ın kendisinin aksine, Amazon'un A9 arama motorunun basit bir görev etrafında dönmesi açıkça görülüyor. Yani Amazon, arama sorgusuna en doğru cevabı vererek, çok daha geniş bir çerçeveden anlaşmaya çalışmak yerine maksimum RPC'yi (Müşteri Başına Gelir) puanlamak için her zaman en iyisini yapıyor demektir.


Yarı İşi Kesme

Olduğu söyleniyor, Amazon'un A9 arama motoru, Google'dan daha açık bir yaklaşımla yönlendiriliyor. Amazon e-ticaret SEO'nun tüm konsepti ölçekte alındığı halde, işi yarı yarıya kesmekten fayda sağlayabileceğini söylemeye cesaret ediyorum. İşin aslı, Amazon'un ürün sıralama algoritması tarafından iç faktörlerin hesaba katılması. Dolayısıyla, orada satışa sunulan her bir öğe için ilgili bir sıralama pozisyonunu belirlemeye gelince, A9'da sayfa dışı SEO diye bir şey yoktur. Bir kez daha, Amazon'un yalnızca sayfa içi SEO ve başka bir şeyle ilgili olan yalnızca içsel sıralama faktörlerini tanıdığı göz önüne alındığında - Amazon tarafından görmezden gelen, örneğin kalite bağlantı kurma, sosyal medya varlığı, DA, PA gibi farklı web metrikleri var. PageRank, vb. Bu yüzden A9 arama motorunun oldukça temiz veya Spartalı benzeri bir şekilde çalıştığı söylenebilir. Sonuç olarak bunun iyi veya kötü olduğunu söylemek zor. Fakat Amazon'un sıralama algoritması, en azından dijital pazarlamacılar ve SEO'lar için işleri daha kolay hale getiriyor.


Alt çizgi

Ve şimdi nihayet biraz özetleyebiliriz. Yani, Amazon sıralamasının büyük bir resmini ölçekte almanız için yalnızca üç çok kapsamlı ve kolay anlaşılır kurallar var. Yani, Amazon'un ürün sıralama algoritması A9 Arama Motoru Optimizasyonu (A9 SEO) süreciyle gerçekten basit bir ilişki yoluna sahip olduğu için, burada A9 SEO hakkında bilmeniz gereken şey gerçekten dönüştürülmesi. Aşağıdaki üç kural oldukça açık bir şekilde görülebilmesine rağmen, alt satırında Amazon optimizasyonunun esasını ve çalışma biçimini anlamak için kritik öneme sahiptir. Dönüşüm üreten potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmak için, her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmak için iki kez okuyun.


A9 Arama Motoru ile İlgili Üç Basit Kurallar

Amazon'un sıralama algoritmasının nihai amacı, mümkün olan en fazla RPC seviyesini (Müşteri Başına Gelir) sağlamaktır. RPC, Amazon'un müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımını gerektiren şey.

Amazon'un A9 Arama Motoru Optimizasyonu'nun en ağır aksanı, belirli öğeler veya ürün kategorileri hakkında adil yargıları belirleyen kullanıcının genel davranış kalıplarına verilir. Pazarın hakim olduğu gerçek hayattaki duyguların yanı sıra oradaki tüm kullanıcılardan toplanan istatistiksel veriler A9 için son derece önem kazandı. Potansiyel alışveriş yapanların pazarlama dönüşüm hunisinin en tatlı yerinde bulunup bulunmadığını keşfetmekle ilgili her şeyi bilmek istemektedir. Amazon'la nihai bir satın alma işleminden sadece bir adım önce sözcük sözü edin.

Amazon'daki arama algoritmasının temel ilkesi, sonunda satılan her bir öğe ile elde edilen kârı en üst düzeye çıkarma nihai hedefi ile ilişkilendirmek için gerçek müşteri verilerinin (2. bölüm) tüm verilerini toplamaktır (bölüm 3).


Amazon'un A9 Arama Motoru Optimizasyonu'nun Çekirdek Sıralama Faktörleri

A9 algoritmasının resmi sitesine ve Amazon Satıcı Merkezi hesabıyla birlikte sunulan bazı ek bilgiler eşliğinde, tüm temel sıralamadaki faktörleri, özellikle dönüşüm bakış açısından gerçekten mükemmel mantıklı kılan temiz ve net bir sıralamaya göre gruplamak isterim. . Dolayısıyla, tüm ürün sıralama faktörleri aşağıda listelenen üç kategoriye girmektedir.

  • Dönüşüm Oranı - Bu kategorideki Amazon sıralama faktörleri ağırlıklı olarak müşteri yorumları, ürün fiyatlaması ve vitrin görüntü kalitesi etrafında dönmektedir. Genel olarak ele alındığında, Amazon'un A9 Arama Motoru, ölçekte alınan Dönüşüm Oranı üzerinde istatistiksel açıdan anlamlı bir etki bırakma gibi faktörleri fark etti.
  • Alakalılık - başlangıçta belirtildiği gibi, A9 arama motorunun ilk hazırlık çabası, tüm ürün listelemelerini alaka düzeyine bağlı olarak bir araya getiren muazzam bir "katalog" oluşturmaya neden olur. Bu kategori, esas olarak Ürün Başlığı, Ürün Tanımı ve anahtar hedef arama terimleri için içerik optimizasyonunun yoludur.
  • Müşteri Memnuniyeti - bir kez daha, Amazon, maksimum ortalama RPC seviyesine (Müşteri Başına Gelir) yol açan tek gizli yaklaşımın, bazen Amazon'la yapılan başka bir satın alım için geri dönen mutlu ve sadık bir müşteriyi kapsülleme eğiliminde olduğuna inanıyor. Sadakati yapan nedir? Satıcı geribildirimi ve Sipariş Hata Oranı ortalaması.
View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport