Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon üzerinde kapsamlı araştırma nasıl yapabilirim?

Sizin için daha fazla ürün üretecek doğru ürünleri arayan bir Amazon üçüncü taraf perakendeciyseniz, bu yayını sizin için yararlı bulacaksınız.

Müşterilerinizin hangi ürünleri tercih edebileceğini bilmek oldukça zordur. Bununla birlikte, bu makaleyi okuduktan sonra işler sizin için daha net hale gelmesini umuyoruz.

Bu nedenle, Amazon ürün araştırmasının temelleri ile başlayalım.

Amazon ürün araştırmasının temelleri

Amazon dünyanın en büyük e-ticaret platformudur ve dünyanın dört bir yanından alışveriş yapanların ve satıcıların ilgisini çekmektedir. Herkes Amazon'taki şanslarını kazanmak istiyor; çünkü eşyalarını çevrimiçi olarak satan bir servete sahip müreffeh bir satıcı var. Ne yazık ki, tüm satıcılar bu sistemin başarısını ifade etmiyor. Bazı satıcılar ürünlerini çeşitli sebepler, koşullar ve perakendeci ihmalleri nedeniyle satmamaktadır.

Her şeyden önce, piyasada talep edilen en uygun ürünleri seçmek bir sorundur. Amazon ürün araştırması konusunda tecrübeli satıcılar genellikle hayal kırıklığına uğradılar. Bununla birlikte, tüm gelecekteki iş başarısı ona bağlı. Bu nedenle, belirli kriterlere dayalı kapsamlı bir ürün araştırması gerçekleştirmek ve faturaya uyan ürünleri seçmek çok önemlidir. Uygun bir ürün niş seçerseniz, büyük olasılıkla yatırımlarınızı kaybedeceksiniz.

Amazon hakkındaki kapsamlı bir ürün araştırması, rakip analizinizi içerir. Elde ettiğiniz ürünlerin aynısını sattıklarından elde ettikleri faydaları öğrenmek için onları izlemelisiniz. Bunu yaparak, hangi ürünlerin daha yüksek taleplere sahip olacağını ve hangi ürünün ilginize değer olmadığını öngörebilirsiniz.

Amazon pazarında ürün araştırması nasıl yürütülür?

Amazon'da araştırma ürünlerini nasıl üretebileceğinize dair bazı temel yollar var. Elle veya Amazon ürün araştırması için özel olarak geliştirilmiş olan otomatik yazılım yardımıyla yapabilirsiniz.

Amazon'ın kendisi size ürün araştırmanıza önemli bir katkı sağlayabilir. Örneğin, Amazon Best Seller sayfası, toplu olarak satın alınan ürünler hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Üstelik, burada kategori ve alt kategorilere dayalı ürünler bulabilirsiniz. Henüz fark etmediyseniz, bir niş üzerinde karar vermenize yardımcı olacaktır. Üstelik, Amazon Best Seller sayfa verilerinde elde edilen veriler, hedef kitlenizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Genişletebileceğiniz alan hakkında bir fikir edinmek için ilgili ürünleri kontrol etmek de makul.

Belli ürün sayfalarını araştıran çok sayıda başarılı fikir bulacaksınız. Bu nedenle, aradığınız ürün türüyle son derece dikkatli olmalı ve sadece belirli bir pazar alanında araştırma yapmalısınız. Amazon üzerinde ürün araştırma yaparken "Sıkça Birlikte Satın Alınır", "Ürünle İlgili Sponsorlu Ürünler" ve "Bu Ürünü Satın Almış Müşteriler de Satın Alınmış" gibi bölümlere yoğunlaşmanız gerekir.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport