Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon listeleme optimizasyonu için hangi yardıma ihtiyacınız var?

Amazon'da yeniyseniz, iyi hazırlanmış bir girişin Amazon başarınızın anahtarı olduğunun farkında olmalısınız. Kullanıcıları eşyalarınıza çekebilir veya onları başka bir satıcıya yönlendirebilir. Özellikle Amazon'a yeni giriyorsanız, harika bir ürün listeleme yapmak çok önemlidir. Dahası, sadece bir defalık bir yatırım değildir. Başka bir deyişle, girişinizi altı ayda bir iyileştirerek yeni Amazon şartlarına uyarlamalısınız.

Bu yazıda, Amazon listelemenizin ne kadar önemli olduğunu ve onu oluştururken veya güncelleştirirken neler bilmeniz gerektiğini tartışacağız.

Amazon ürün listeleme anatomisi

Düzenli Amazon listesi, ürün başlığı, ürün resimleri, önemli ürün özellikleri, ürün açıklaması, müşteri yorumları ve yıldız sıralamaları olmak üzere altı ana bölümden oluşur.

Genel Amazon optimizasyon gereksinimlerine göre bu giriş bölümlerinin her birini doldurmanız gerekir. Her mevcut karakteri girişinizde yer alacak çok anahtar kelime olarak kullanmak önemlidir, Amazon SERP'de daha yüksek sıralamaya sahip olursunuz. Üstelik, Amazon e-ticaret oyununun en üstünde kalmak için bu konudaki gelişmelere devam etmeniz gerekecek. Sonuçta, ziyaretlerinizi artırmanıza, dönüşümleri artırmanıza ve hatta karınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Ve bonus olarak, markanızı saygın ve güvenilir yapacak olumlu değerlendirmeler alacaksınız.

  • Ürün başlığı

Amazon'daki ürün başlıkları tamamen Google'da gördüğümüze göre farklılık gösterir. Uzun ve açıklayıcıdırlar ve kural olarak, doldurulmuş gibi görünebilirler. Burada 250 karakterlik bir sınırınız var ve hepsini kullanmak mantıklı.

Ürününüzle ilgili gerekli tüm bilgileri renk, boyut, malzeme, teknik özellik ve diğer temel özellikler gibi bir başlıkta içermelisiniz. Amazon tarayıcıları için değil, potansiyel müşterileriniz için girişi oluşturduğunuzu unutmayın. Bu arada, Amazon algoritması gerçek alışveriş yapanların üzerine kurulu. Bu nedenle alışverişte, ürününüzün adını gördüklerinde ne satın alacaklarına dair parlak bir fikir edinmeleri gerekir. Eşyalarınızı rakip ürünlerinizden ayırmak için bir şeyler eklemek veya değer katmak akıllıca olacaktır.

  • Ürün resimleri

Amazon, her öğe için en fazla dokuz fotoğrafa sahip olmanızı sağlar. Müşterilere ürününüzü farklı açılardan göstermek için mevcut tüm resimleri kullanmanız akıllıca olacaktır. Ürün resimlerinin, alışveriş yapan kişilerin eşyalarınızın ilk izlenimi olarak kullanacağı başlıca şey olduğunu unutmayın.
Tüm görüntülerinizin en az 1000 px genişlikte ve 500 px yüksekliğinde olmasını sağlamanız gerekir. Bu boyut kullanıcıların fotoğraflarınızı yakınlaştırmasını ve ayrıntılarını kontrol etmesini sağlar. Resimlerinizin kalitesine özellikle dikkat edin. Markanız için mükemmel bir sunum oluşturmak için bazı profesyonel fotoğrafçılara danışmanız önerilir. Ana resmin beyaz arka planı olmalı ve herhangi bir reklam işareti ve filigran bulunmamalıdır.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport