Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt Web Kazıma İçin Javascript'in Diğer Dillerle Karşılaştırmasını Sağlıyor


JavaScript (kısaca JS olarak da bilinir) dinamik, çok paradigmalı ve üst düzey bir programlama dilidir. Python, HTML, CSS ve Ruby gibi JavaScript, web sitelerini interaktif hale getirmek ve verileri netten kazıma yapmak için kullanılır. Hemen hemen tüm web siteleri ve bloglar JavaScript kullanmaktadır ve modern web tarayıcıları dahili motorları sayesinde bunu desteklemektedir.

Web kazımasında JavaScript'in rolü:

Çok paradigma dili olan JavaScript, farklı web kazıma ve veri çıkarma projelerini desteklemektedir. Metin ve resimleri sıyırmak ve düzenli ifadelerle çalışmak için bir API kullanır. JavaScript motorları farklı kazıma yazılım türlerine yerleştirilmiştir ve anında sabit sürücünüze okunabilir ve ölçeklenebilir veriler indirmenize yardımcı olur.

Java ve JavaScript - Web kazıma için en iyi dil:

Dil isimleri, standart kütüphaneler ve sözdizimi gibi Java ve JavaScript arasında çeşitli benzerlikler vardır. JavaScript, Java'dan çok daha iyi ve web kazıma ve ekran sıyırma yazılımı oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazen kazımak istediğiniz veriler organize biçimde mevcut değildir. Dinamik olarak oluşturulabilir (AJAX, çerezler ve yeniden yönlendirmeler kullanılarak). Belirli JavaScript kodlarını kullanarak örgütsüz ve ham verileri yapılandırılmış ve organize biçimde dönüştürmek mümkündür. Buna kıyasla, Java sınırlı sayıda özellik ve seçenek sunar ve verileri düzgün şekilde organize etmemizi zorlaştırır.

JavaScript ve Python:

Ne yazık ki, JavaScript Python kadar etkili değildir. Python kütüphaneleri web kazımasında önemli rol oynamaktadır. Örneğin, BeautifulSoup ve Scrapy, dinamik sitelerden, HTML ve XML dosyalarından, PDF belgelerinden ve özel bloglardan veri çıkarmak için yaygın şekilde kullanılmaktadır. Artı, Python en sevdiğiniz ayrıştırıcısıyla çalışır ve ayrıştırma ağacında gezinme, arama ve değiştirme gibi deyimsel yollar sağlar. Zaman ve enerjinizden tasarruf sağlar ve kazınmış verilerin sağlanmasını sağlar. JavaScript'in aksine Python, karmaşık veriler kazıma projelerine girmeye yardımcı olur ve aynı anda birden fazla görev gerçekleştirebiliriz.

JS ve Ruby'nin karşılaştırılması:

Ruby, üretim dağıtımlarında iyidir ve Ruby'deki dize manipülasyonları, JavaScript'den çok daha iyidir. Ayrıca, Ruby web sayfalarını uygun bir şekilde analiz etmeye yardımcı olur ve içeriği kazımamızı kolaylaştırır. Kırık HTML dosyalarını ele alabilir ve bunlardan anında veri sıyrılabilir. Ne yazık ki JavaScript, bozuk XML ve HTML dosyalarından veri sıyrılamaz. Ruby'de, kırık HTML kodlarının temizlenmesine yardımcı olan Gevşet ve Sanitize gibi çeşitli uzantılar da vardır. Ruby'nin tek dezavantajı, makine öğrenimi ve NLP araç setinden yoksun olmasıdır.

Sonuç:

Dinamik veya karmaşık sitelerdeki verileri düzenli olarak sıyırmak isterseniz, JavaScript sizin için doğru dildir. Bununla birlikte, diğer görevleri yerine getirmek için JavaScript tabanlı trafik izleme araçlarını (Google Analytics gibi) kullanabilirsiniz. Verileri yönlendiren bu dünyada, bilgi her zaman değiştikçe sürekli uyanık olmanız gerekir. JavaScript ile okunabilir ve ölçeklendirilebilir veriler elde etmek mümkün değildir. Bu, Ruby'nin ve Python'un JavaScript'den çok daha iyi olduğu ve birden fazla web sayfasından bilgi kazmasına yardımcı olduğu anlamına gelir. JS yalnızca temel web tarayıcıları ve veri kazıyıcıları oluşturmak için iyidir. Kodlamak kolaydır ve kodumuzun herhangi bir bölümünü engellemeden web sayfalarımızı dizine ekmemize izin verir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport