Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon'da bir profesyonel gibi satılacak en iyi satıcı anahtar kelimelerini nasıl bulurum?

Ürün listelemenizi, doğru satıcı anahtar kelimeleri ve bir profesyonel gibi uzun vadeli arama terimleri için iyi optimize edilmiş halini nasıl alacağınızı göstermeden önce, biraz öğrenme konusuna başlamama izin verin. Yani A9 arama sıralaması algoritmasını en azından temel bir anlayışa sahip olmalısınız - her şeyden önce. Dolayısıyla, Amazon'un A9, ürün listelemelerini, satılık öğelerle uygun kategorilere ve en alakalı satıcı anahtar kelimelerine göre sıralamaya hizmet eden belirli bir ürün odaklı arama algoritmasıdır. Ve sürekli değiştiğini göz önüne alarak, en son değişiklikleri her zaman güncel tutmanın korkunç bir ihtiyacı var. İdeal olarak - Ürün listelemenizdeki her şeyi, geçerli ana talimatlara ve gerekliliklere uygun olarak optimize edilmiş halde tutmak.


Ürün Odaklı Amazon SEO ve Tüccar Anahtar Kelimeler

Öyleyse, yüzleşelim - Amazon SEO ölçekte ve ürün odaklı araştırmalar yapıyor doğru satıcı anahtar kelimelerinin, Google'ın kendisi gibi büyük arama motorları tarafından kullanılan anahtar kelimelerden tamamen farklı işlemler olduğunu görürsünüz. Yani orijinal çevrimiçi aramada sizin için iyi çalışan bir şeyin mutlaka aynı şekilde hizmet edilmesi anlamına gelmediği anlamına gelir. Google, kullanıcının arama isteğini en doğru şekilde karşılamak için azami gayreti göstermekle birlikte, Amazon'un arama sıralaması algoritması ürünleri, SERP'lerinin en üstündeki en alakalı ve en sık kullanılan tüccar anahtar kelimelerle listelemek üzere tasarlanmıştır. İdeal olarak, arama isteğini tam olarak karşılayan ve bu nedenle orada yaşamak isteyen ürünleri arayan canlı alışveriş yapan kişiler tarafından satın alınması muhtemel Amazon satışında en çok talep edilen öğeleri göstermek için.

Amazon'un A9 Arama Algoritması ile Temel Sıralama Faktörleri

Sonuç olarak, en uyumlu ve karlı ticaret anahtarlarını bulmak için ürün odaklı araştırmanızın Temel önemi birincil derecelendirme faktörlerini bir araya getiren başlıca iki kategoride dönebiliriz. İşte bunlar:

 •  Performansın Faktörleri - Büyük performans faktörlerine baktığımızda, Amazon'un A9 algoritması, verilen her bir öğenin performansı ile ne kadar iyi performans gösterdiğini "anlamak" istemektedir son dönem boyunca alışveriş yapan insanlar. Çoğu zaman, ticari başarılar ve alıcılar arasındaki madde popülaritesi, Dönüşüm oranını ve göreli net satışları kendileri kullanarak değerlendirilebilir.
 •  Ilgili Faktörler - Bu kategorideki sıralama faktörleri, Amazon'un belirli bir ürünün kullanıcının arama sorgusunu ilgili satıcı anahtar kelimeleri ve uzun kuyruk arama ifadeleri için ne kadar iyi yürüdüğünü belirlemesine yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Bu, Amazon'un SERP listesindeki ürün sıralamasındaki konumunuzun kısmen, satıcıların ürün sayfalarının her bölümünü optimize etmek için kullandığı doğru satıcı anahtar kelimelere baktığını düşünüyor olacakları anlamına geliyor. İşte bu noktada, ürün odaklı bir anahtar kelime araştırması yürürlüğe girdiğinde! Gerçekten kalabalık ve son derece rekabetçi çevrimiçi pazarda ilgili araştırmada daha iyi önem kazanmak istiyorsanız, değil mi?

Tüccar Anahtar Kelimeler Kazanmak Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesele şu ki, Amazon alışverişinde bulunanların çoğunlukla aradığı şeyi bulmak için SERP'lerin çok fazla sayfasında tarama yapmaya istekli ve hazır olmamaları. Aslında, en iyi maçı mümkün olan en kısa sürede bulmayı isterler; bu, ürün listelemenizin, ilgili arama sonuçlarının ilk sayfasında her zaman görüleceği anlamına gelir. Aksi takdirde, gerçek fiyatlı satış fırsatlarınız olmayacak ve örneğin ürün fiyatlaması, kalitesi, gönderim seçenekleri veya müşteri destek servisiniz açısından ne kadar rekabetçi olursanız olun. Aslında, potansiyel müşterilerin aslanın payı arıyor olma ihtimali olan doğru satıcı anahtar kelimeleri ile ürün sayfanızı iyi optimize edilmiş ve zengin olmadıkça, cidden, mantıklı olmayacaktır. İşte bu yüzden gerçekten başarılı bir Amazon satıcısı haline gelmenin tek yolu, ürünlerinizi canlı alışveriş yapan kişiler tarafından hızlı bir şekilde bulunmasını sağlamak veya en azından SERP listesinde en yakın rakibinizin lider teklifleri arasında sergilenen öğelerinizin olmasıdır. benzer bir üründür veya aynı kategoridedir.

En İyi Başarılı Anahtar Kelimeleri Doğru Şekilde Bulma

Aşağıda Amazon'da sıralamayla ilgili bazı soğuk gerçekler ve kendi anahtar kelime araştırmalarınızı nasıl bir şekilde ele almanız önerilir size göstereceğim. İdeal olarak, yeterli miktarda gerçekten karlı tüccar anahtar kelimeleri bulmak ve ürün listenizi optimize etmeyi amaçladığınız zorunlu arama terimlerinin geri kalanı bulmak.

Amazon'da karlı bir ürün odaklı anahtar kelime araştırması yapan şey:

 • Her şeyden önce, Potansiyel olarak kazanan tüccar anahtar kelimeleri, Google AdWords'ü kontrol etmenizi öneririm - yalnızca hangilerinin şu anda çok popüler olmadıklarını aynı anda rekabet etmeden görmek. Bu şekilde, Amazon anahtar kelime araştırması için güzel bir başlangıç noktasına sahip olacaksınız ve muhtemelen tek bir e-ticaret platformuna değil, her şeyin doğrudan Google'ın dizinindeki bütün çevrimiçi aramadan çekilmesini sağlayarak iş alanınızda ekstra fikirler alacaksınız.
 • Nereye ana hedef satıcı anahtar kelimeler koyarak önemlidir! Amazon müşterilerinin genellikle Ürün Başlığı ve Ürün Görsellerine daha hassas bir şekilde dikkat ettikleri göz önüne alındığında, A9 sıralama algoritması onlara kesinlikle daha güçlü bir öncelik veriyor. Bu nedenle bu alanlar, anahtar kelime araştırma ve ürün listeleme optimizasyonunun temel önemi olmalıdır.
 • Genel kabul görmüş tahmine göre, Amazon'un istek sorgularının yaklaşık% 70'i, en az iki ilgili satıcı anahtar kelime ile oluşturulan uzun kuyruk ürünü terimleri ve arama ifadeleridir.

 • Amazon'daki canlı alışveriş yapanların sıkça kullandığı uzun kuyruk arama kombinasyonları, özellikle tekil satıcı anahtar kelimeleriyle oluşturulan en basit sorguların geri kalanına karşı tartılırlarsa, genellikle daha yüksek bir oranda dönüştürülür.
 • Ürün listelemenizin biten kısmını ana hedef satıcı anahtar kelimelerinizin geri kalan kısmı ile doldurmayı unutmayın (a.k.a Amazon arka uç arama terimleri). Gerçekten görünmez ve canlı kullanıcılar tarafından görülmemiş olan bu bölüm, kalan uzun kuyruklu arama kombinasyonlarınızın gömülü olmasıyla ve ürün sayfanızın başka bir yerinde doğru yerleşimini bulamayan (1000 karakter kaldı bu amaçla). Arka plan arama terimlerinizle her şeyi yerine getirdiğinizden emin olun - Amazon, başarılı bir satıcı olarak kendi avantajlarından yararlanmaya devam edecektir.
 • Amazon'da satılan her başarılı işadamı iyi bilir - doğru satıcı anahtar kelimeleri için daha iyi SEO, daha iyi Tıklama Oranı (TO) anlamına gelir. Basitçe söylemek gerekirse, en sık müşteri isteklerini ana arama terimlerinizle eşleştiriyorsanız ve daha alakalı ürünleri en uygun duruma getiriyorsanız TO metrikleriniz o kadar yüksek olur. Bu şekilde, ürün listelemeniz tıklandığında kesinlikle daha yüksek bir şansa sahip olacak ve muhtemelen daha iyi dönüşüm ve gelir yaratma potansiyeli olacaktır.

Alt satır

Daha önce listelenen tüm önemli fikirleri ve genel önerileri göz önünde bulundurarak, en iyi performans gösteren tüccar anahtar kelimelerini belirlemenin ana adımlarını içeren kısa bir özet aşağıda verilmiştir. Sonuç olarak - Amazon'daki ürün listelemenizi, daha fazla arama trafiğini pompalamaya paralel olarak ana sitenizi (veya satışlarınızın hedeflediği belirli bir ürün kategorisini) tam olarak hedef almasını sağlamak için.

Peki yeterince yüksek bir ticaret seviyesi ile birlikte, oldukça düşük anahtar kelime rekabetinden nasıl yararlanabilirsiniz:

 • ile başlayın Tohum Anahtar Kelimeleri'ni tanımlayın (alakalı tüccar anahtar kelimelerinizin ve ürün odaklı bir anahtar kelime araştırması ile sağlam bir başlangıç yapmanız için mevcut rekabet / arama hacimlerinin büyük bir resmini elde etmek için Google AdWords'ü kullanın).
 • Anahtar Kelime Fikirleri Oluşturmaya devam edin (hedef ticaret anahtar kelimelerinizin ana listesini hazırlayın) ve yalnızca en iyisi olan arama terimlerine ve potansiyel olarak karlı ifadelerin geri kalanına sahip olan çok daha kısa bir kontrol listesine sığdırın Amazon'daki canlı alışverişçiler tarafından kullanılır).
 • Anahtar Kelime Metriklerini analiz etmekle son buluyorum (rekabetçi bir araştırma yürütmek ve ürün sayfanızı ele almak için en iyi kar getiren tüccar anahtar kelimelerini bulmak için Amazon satıcıları için özel olarak hazırlanmış aşağıdaki çevrimiçi araçlardan birini kullanmanız önerilir.) Bu yazılım araçlarının tamamı ve çevrimiçi platformların performans kanıtlanmış bir performansı var, bu nedenle En azından Sonar ile (ücretsiz Amazon anahtar kelime aracı olan ve gerçekten kullanışlı bir Google Uzantısı olarak da mevcuttur), Scope (farklı tarayıcı uzantılarına sahip birçok çevrimiçi platform ücretsiz deneme erişimi ve ayda yaklaşık 60 dolara mal olan tam yağlı bir sürümü vardır), Amazon Satıcılar için Semalt Tam Yığın Paketi (sadece resmi sitelerini ziyaret edin - orada her şey neredeyse açıklayıcıdır, eğer varsa) Amazon'daki olağanüstü hayatta kalmanın bıkkınlığından bıkmış ve nihayet ürün listelemelerinizi gerçekten sizin için satmak istiyor - bunu kontrol etmeniz gerekiyor).

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport