Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt tarafından açıklanan Web Veri Kazıma

Web kazıma, belirtilen web sayfalarından yararlı veya ilişkisel veri toplama ve dönüştürme işlemidir Belli bir biçimde. Kazıma veriler genellikle veritabanına veya elektronik tabloya verilir. Sürecin faydaları ve önemi fazla vurgulanamaz. Bu nedenle kuruluşlar arasında ortak bir uygulama haline gelmiştir.

İşlemle ilgili tek sorun elle yapılamamasıdır. Herhangi bir organizasyonun süreçten maddi bir fayda elde etmesi için, verilerin periyodik olarak yüzlerce web sayfasından silinmesi gerekiyor. Burada  web kazıma araçları  gelir. Aletler, veriyi çok hızlı ve hassas bir şekilde çok sayıda sayfadan sıyırmak için kullanılır. Veri Toplama Çubuğu, Verimli Bir 

Veri Kazıma Aracı

Birkaç veri kazıma aleti vardır, ancak Veri Araç Çubuğu verimlilik ve basitlik ile kendini ayırmaktadır. Birçok kişi veri kazımayı gerektirir, ancak çok az insan programlama becerisine sahiptir. Dolayısıyla, programlama bilgisi gerektirmeyen tüm veri çıkarma araçları genellikle yüksek talep gerektirir. Veri Araç Çubuğu programlama becerisini de gerektirmez, bu nedenle harika bir seçimdir.

Bu araç çok sezgisel ve kendi kendine açıklayıcıdır. Tüm tarayıcılar için web kazıma işlemini otomatikleştirmek üzere tasarlanmıştır. Çok basit ki yalnızca gerekli veri alanlarını işaret etmeniz gerekiyor ve araç dakika içinde onları ayıklayacaktır. Farklı web sitelerinden binlerce veri ayırabilme yeteneğine sahiptir. Daha önce de belirtildiği gibi teknik beceri gerektirmez.

Aracı Nasıl Kullanacaksınız

Sadece birbiri ardına kazınacak tüm veri alanını ve görüntülerini tıklamanız yeterlidir. Birden çok görüntü ve veri alanı seçmek için, sıralar alanları birbiri ardına eklemek için "ayrıntılar" sayfasına gidin. Bundan sonra ayrıca "İLERİ" sayfa seçeneğini kontrol etmelisiniz. Hepsi bu. Araç gerekli içeriği kaldırmak için sayfanın sonundaki tüm web sitesinden taranır. Ayıklama işleminden sonra araç, seçtiğiniz veriyi SQL komut dosyasına, HTML dosyasına veya Excel elektronik tablosuna kaydeder.

Yazılımın Sürümleri

Aracın iki versiyonu var - Ücretsiz sürümü ve ücretli versiyonu. Neyse ki, aracın ücretsiz sürümü premium sürüm ile aynı işlevlere sahiptir. Her ikisi de geçerliliğini yitirirler, kayıt olmaları gerekmez ve reklamlara izin vermezler.

Her iki versiyon arasında fark yoksa insanların premium versiyonu neden ödemesi gerektiğini merak ediyor olmalısınız. Bir büyük fark var. Ücretsiz sürümün çıktısı yalnızca 100 satırla sınırlı iken premium sürümün çıktısı sınırsızdır.

Dolayısıyla deneme için ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz ve araçtan memnun kaldığınızda sadece 24 $ ile premium sürümüne yükseltebilirsiniz.

Tarayıcı Versiyonları

Desteklenen tarayıcı açısından, Data Toolbar iki versiyona sahiptir. Bir sürüm Hem Edge hem de Internet Explorer'ı (hem Windows için hem de diğer sürüm ise Firefox ve Chrome için) destekler. Kalite bakımından, her iki versiyon da aynı kalitede çıktı üretmektedir.

Veri kazıma aracının ücretsiz sürümünü ücretsiz deneyin, çünkü ücretsizdir ve kaybedecek bir şeyiniz yoktur. İsterseniz premium sürümüne geçebilirsiniz. Ve ondan memnun değilseniz, başka bir veri çıkarma aracı arayabilirsiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport