Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt - Web Sitelerini Krom Kazıyıcı Uzantısı Kullanarak Nasıl Kazıyabilir?

Web, pazarlama yollarının kolayca üretilebileceği önemli verilerle dolmuştur. İçerik pazarlaması söz konusu olduğunda, işletmenizin itibarı çok önemlidir. Bir pazarlamacı olarak, müşterilerinizin dikkatini çekmeniz ve tamamen harekete geçirici etkileşim yaratmanız gerekir. Burası web içeriğinin çıkarılmasıdır.

Temiz, tutarlı ve doğru veriler, çevrimiçi pazarlama söz konusu olduğunda ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Web yöneticileri, blog yazarları ve çevrimiçi pazarlamacılar, araştırma, pazar analizi ve kalite ve genel işletme kararları için veri kullanmaktadır.

Web Kazıma Nedir?

Web veri kazımması olarak da bilinir, web kazıması, webmaster'lar ve web kazıyıcılar tarafından, kazınmış verilerin bir veritabanına dışa aktarıldığı veya yerel bir dosyaya kaydedildiği önemli miktarda yapılandırılmamış verileri almak için kullanılan bir stratejidir. Web kazımayla, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi işletme ayrıntılarını kolayca çıkarabilirsiniz.

Eğer bir içerik pazarlamacısı veya çevrimiçi bir pazarlamacıysanız, potansiyel okuyucuların ve izleyicilerin çok sayıda e-posta adresine sahip olursunuz. Yerel aletinizi kullanarak web sitemizden içerik çıkarma servisleri kiralayabilir veya verileri ayıklayabilir ve  Chrome için Kazıyıcı Uzatma 

 Eğer Google'ı kullanıyorsanız Birincil tarayıcı olarak Chrome, web kazıyıcı daha da kolaylaştı .. Web kazıyıcı, otomatik olarak resimleri, verileri, e-postaları ve telefon numaralarını web sayfalarından ayıklayan otomatikleştirilmiş Chrome eklentisidir. Web kazıyıcı krom, web süpürgeleriyle birden çok veri kaynağından veri almak için fırsat sunar. aynı zamanda. 

Web kazıyıcı, web sitelerini otomatik olarak taramak ve kazıymak için kullanılan bir plan (site haritası) oluşturmanıza olanak tanır.Bu eklenti ile, siteleri manuel olarak sizin tarafınızdan kazıma yapmak için binlerce kazıyıcıya ihtiyaç duymazsınız. Web kazıyıcı krom, hedef web sitelerindeki verileri dışarı çekip kazınmış bilgileri Google Dokümanlar'a yükler.

Web Kazıyıcısını Kullanarak Bir Web Sitesini Kazıma Etme Chrome

Google Chrome için sıyırıcı uzantısı hem statik hem de statik sıyırmak için kullanılır JavaScript yükleme web siteleri. Ekstraktaki nihai kılavuz şu şekildedir: t Bilgileri, Chrome'un web kazıyıcı eklentisini kullanan sitelerden edinir.

  • Google Chrome tarayıcınızı açın ve Chrome Web Mağazası'nı tıklayın.
  • Uzantılarınızdaki "Kazıyıcı" araması.
  • "Ekle" üzerine tıklayın.
  • Hedef web sitenizi açın ve hedef içeriği seçin.
  • Seçili içeriği sağ tıklayın ve "Scrape Similar" düğmesine dokunun.
  • Ekranda Web süpürücü konsolu (yeni pencere) görüntülenir. Kazıyıcı konsolunun kazınmış içeriği hedef web sayfalarından görüntüler.
  • Kazınmış içeriği yerel bir dosyaya veya bir Google E-Tablo olarak kaydetmeye karar verebilirsiniz. "Google Dokümanlar'a Kaydet" i tıklayın. Alınan içeriği elektronik tablo olarak kaydetme seçeneği.

Krom için web kazıyıcı hem XML hem de HTML belgelerini ayıklamak için kullanılır. HTML verilerini bu uzantıyı kullanarak kazmak için, bir hedef web sayfasındaki öğeleri bulmak için kazıyıcı konsolunun altındaki "XPath" seçeneğine tıklayın. Web kazıyıcı krom, potansiyel müşteri oluşturma ve pazar analizi için web'den verileri ayıklamak için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Tek yapmanız gereken doğru öğeyi bulmak ve öğe için özel bir XPath yazmaktır.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport