Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon'un ilk sayfasında ürünlerinizi nasıl alabilirim?

Hiç bazı ürünler Amazon diğer daha yüksek listelenmesine neden var mı? Amazon A9 algoritmasına göre, Amazon'da en üst sırada yer alan ürünler diğerlerinden daha yüksek bir satın alma olasılığına sahip. Bu ürünlerin tıklama oranı ve dönüşüm oranı yüksektir. Ürünlerin yüksek kalitesi, olumlu eleştiri sayısı ve iyi optimize edilmiş ürün listeleme sayısı gibi diğer şeyler de önemlidir ancak satış geçmişinden daha düşüktür. Amazon sıralama algoritması, satışların yeni satışlar yaptığı yerden devam eden bir döngü olarak hizmet eder. Bu nedenle, bazı yeni Amazon satıcıları, herhangi bir satış yapmadan niş rakiplerinin kalabalığından nasıl girebileceklerine sinirli olabilirler.

Bu yazıda, Amazon SERP'nin ilk sayfasını nasıl bulacağınız ve listenizin konumunu hangi faktörlerin belirleyeceği tartışılacaktır. 

Amazon ürünlerini etkileyen faktörler

Amazon SERP'deki ürününüzün listeleme konumu birçok faktör tarafından belirlenir, ancak birincil olarak aşağıdaki gibidir:

  •  Satışlar 

Satış hacmi, Amazon tarafından en çok satış sırasına göre ürününüzün sıralamasını belirler. Ne kadar fazla satın alırsanız, Amazon'da daha yüksek rütbe elde edersiniz. Döngüyü devam ettiren Amazon, daha fazla inceleme alırsanız, yüksek dönüşüm oranına ve çok fazla satışa sahip olduğunuzu gösterir. Amazon bunun farkına varır ve arama sonuçları sayfasında listeleme konumunuzu yükseltir. Amazon, gelir maksimizasyonu üzerinde yoğunlaşmıştır. Bu, kullanıcılar arasında popüler olan ve yüksek bir satın alma ihtimaline sahip ürünleri Amazon SERP'nin üstünde sıralanan yüzden.

  •  Yorumlar 

Amazon'da en önemli şeyleri incelemelisiniz. Bir sıralama faktörü olarak hizmet ederler ve satış hızını doğrudan etkilerler. Birkaç olumlu ve organik inceleme almak bile arama sonuçları sayfasında daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. Organik incelemeleri nasıl üretebileceğinizin pek çok yolu vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi, satın alım sonrasında müşterilerle yakın ilişki içindir. Onlardan, Amazon ürün sayfanızda hizmetlerinizin ve ürünlerinizin kalitesi hakkında görüşlerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

  •  Dönüşüm oranı 

Son sanayi rakamlarına göre, Amazon'daki ortalama dönüşüm oranı 13 % 5. Bununla birlikte, genelde şık ürünün daha yüksek bir dönüşüm oranı (% 30'a kadar) vardır. Peki dönüşümünüzü iyileştirmek için neye ihtiyacınız var? Her şeyden önce, kesinlikle müşterilerin dikkatini çekecek müreffeh ürünler almanız gerekir. İkincisi, başlık optimizasyonunu geliştirerek başlıklarda ve resimlerde vurgu yapmanız gerekir. Ayrıca, girişinize en alakalı arama terimleri de dahil olmak üzere stratejik olarak kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir. Daha yüksek dönüşümler, büyük incelemelerin toplumsal kanıtının bir sonucudur.

  •  Uygun Anahtar Sözcükler 

Seçtiğiniz daha hedefli arama terimleri, alışveriş yapanların stoklarınızı bulması ve satın alması gibi o kadar çok şeydir. Amazon üzerinde anahtar kelime araştırması yapabilmeniz için birçok kanıtlanmış yol vardır. Öncelikle, ilgili arama terimlerini bulmak için Amazon'da arama yapabilirsiniz. Bu görevi yerine getirmek için, tüm listeleme bölümlerine bakarak rekabetçi analiz yapmanız gerekir. Burada genel anahtar kelimeleri değil, uzun kuyruklu anahtar cümleleri bulabilirsiniz. Ayrıca, her anahtar kelime için arama sayısını belirlemek ve bu arama terimlerinin yeterli arama hacmine sahip olduğundan emin olmak için Merchant Words, Semalt Amazon SEO, Anahtar Kelime Planlayıcı ve diğerleri gibi çevrimiçi araştırma araçlarını kullanabilirsiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport