Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Tüm önemli ürün özelliklerini Amazon ürününüzün başlığına nasıl ekleyebilirsiniz?

Amazon üzerindeki ürün adı, yüksek sıralamayı geliştirmek için geliştirmeniz gereken şeydir. Bu, iyi dönüştürülmesi gereken önemli bir listeleme parçasıdır. Amazon için ilgi çekici ürün başlıkları yazmak bir sanattır. Çoğu satıcı, marka ve şartnameden bahsetmek için yeterli olduğunu düşünerek, bu liste bölümüne fazla önem vermez. Bununla birlikte, müşterilerin arama listenizdeki tıklamalarını çekmek yetmez. Amazon üzerinde müreffeh olmak isteyen satıcılar, her bir ürün için etkin başlıkların hazırlanmasının önemini anlamalıdır.

Muhtemelen Amazon'da uzun ve dolgun ürün başlıkları fark etmişsinizdir. Satıcılar, "açıklayıcı" sözcüğünün anlamını yanlış anladığında, bu parlak bir örnektir. Başlığınızın betimleyici olması ve birincil ürün özelliklerini içermesi doğrudur. Bununla birlikte, potansiyel müşterileriniz için spam olarak görüneceği ve muhtemelen atladığı sürece fazla uzun olmamalıdır.

Amazon ürün başlığı, potansiyel müşteriler tarafından yapılan ilk izlenimdir. Bu yüzden mükemmel bir şekilde görünmesini sağlamanız ve müşterileri tıklamaya teşvik etmeniz gerekiyor. Bu, keşfedilebilirliği artırır ve ürünün web sitesinde nasıl indeksleneceğini belirtir.

 Amazon başlığının temelleri

Amazon, satıcıları, Amazon Satıcı Orta sayfasında bulabileceğiniz başlık optimizasyon yönergelerini izlemeye zorlar. 250 karakter sınırlamışsınız ve birçoğunun bir seferinde çoğu müşteri sorusuna cevap bulmak için hepsini kullanmanız gerekir. En hedefli arama terimleri başlık başında yer almalıdır. Bir başlıkta en uygun anahtar kelime miktarı iki ila üç arasındadır. Başlığınızdan fazla ağaç arama terimi, spam gibi görünmesini sağlayabilir. Ünvanınız, potansiyel alıcıya ürünün tam olarak ne olduğunu söyleyecek kadar uzun olmalıdır. Başlıkta marka veya şirket hakkında yazmaya gerek yoktur. Ayrıca, herhangi bir fiyatlandırma veya tanıtım bilgilerinden kaçınmalısınız.

Amazon'un iyi bir başlık biçimlendirmesine öncelik verildiğinin farkında olmalısınız. İdeal Amazon başlığı, marka adını, seri adını, model adını, biçim faktörünü ve boyut, renk veya kapasite gibi benzersiz tanımlayıcıları içermelidir. Amazon başlığının biçimi, ürünün listelenen kategoriye bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ancak, yalnızca ürün özelliklerini değil, aynı zamanda ürünün en etkileyici özelliklerini ve avantajlarını da dahil etmeniz gerekir. Ayrıca, müşterilerin farklı kullanım durumlarından veya belirli ASIN hakkında spesifik bilgilerden söz ettirebilirsiniz. Bununla birlikte, unvanınızı çok iddialı kılmaya gerek yoktur. Alışveriş yapanlar, iddialı başlıkları bulmak için zaman ayırmak yerine, yalnızca araştırmada başka bir ürüne geçmek için tarafsız ve hassas bir şekilde başlık oluşturmaya ihtiyaç duyuyorlar.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, başlığınıza, mermi ve açıklama gibi başka bir giriş bölümünde anahtar kelimelerinizi tekrarlamamanızdır. Çoğu tarafından daha üst sıraya geçme şansınızı artıracak her liste bölümü için benzersiz arama terimleri olması gerekir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport