Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Organik SEO & sıralama web sitelerini yerel olarak iyileştirmek için en basit yaklaşım nedir?

Günümüzde, organik SEO'yu geliştirmemize ve Google’ın kesin olarak hedeflenmiş yerel arama sonuçlarında web sitelerini / bloglarını derecelendirmemize yardımcı olabilecek pek çok işlem yapılabilir yol var. Şans eseri, aslanın ilgili uygulamaların payı en azından temel düzeyde kendi ellerinizle ele alınabilir. Ve burada yerel SEO'yu pekiştirmek için basit ama tam olarak performans gösteren yollar ve yerel seviyedeki en yakın niş rakiplerinin aslan payının üzerindeki web sitelerini sıralamak. Dolayısıyla, web sitenizi veya blogunuzu Google’ın yerel arama listesinin en üst düzeyine daha yakın bir şekilde ayarlamak isterseniz, aşağıdaki basit fikirleri ve yararlı önerileri inceleyebilirsiniz. Umarım yerel SEO’nun kendi yapılacaklar listenize eklemeye değecek bir şeyler bulacaksınız.

3 SEO / Ranking Web Sitelerini Yerel Olarak Geliştirmek için Uygulanabilir Adımlar

NAP Tutarlılığını Korumak

Bu no-brainer gibi görünebilir, fakat Tam olarak doğru ve tutarlı bir NAP verisine (örneğin, işletmenizin / web sitenizin adı, gerçek fiziksel adres, telefon numarası vb.) sahip olmak, Google’ın yerel SERP'lerinde iyi sıralamak için gerçekten önemlidir. Sitenizin belirli bir şehir / kasabada hedeflendiği veya birden çok bölgeye hizmet verdiği göz önünde bulundurulduğunda, NAP verilerinizin web genelinde aynı olduğundan emin olmak için bir dakikanızı ayırın. Manuel nokta kontrolü ile ilgili herhangi bir sıkıntınız varsa, yerel SEO için temel öneme sahip çevrimiçi kartvizitleri doğrulamak / tanımlamak için özel olarak tasarlanmış herhangi bir açık kaynak çevrimiçi yardımcısı için başvurmaktan çekinmeyin.

Özel Yerel Sayfalar Oluşturun

Ardından, benzersiz iniş ve hiper yerelleştirilmiş ürün / hizmet sayfaları oluşturmak için biraz zaman ve çaba harcamalısınız. Bunu yaptığınızda, ana kategori sayfalarınızın şablonlu sürümlerini kullanmaktan kaçının (i.e., yerel sayfaların hemen hemen aynı olması durumunda, örneğin, tek bir web kopyasının birden çok sürümünde belirtilen şehir / kasaba veya konum adını değiştirdiğinizde. Google’ın arama sıralaması algoritmasıyla aldatmaya çalışan zamanınızı harcamak yerine, orijinal sayfa içi içeriğe sahip birkaç benzersiz yerelleştirilmiş sayfaya sahip olmak çok daha iyi. Bu şekilde, NAP verilerinizi, ana sayfanızı ve ana ürün / hizmet sayfalarını yerleştirme doğrultusunda, Google Harita'yı arama motorları yapmak için her yerel olarak yönlendirilmiş açılış sayfasının sağ alt köşesine yerleştirmeyi unutmayın. Ana iş yerinizi daha doğru bir şekilde oluşturup doğrulayın.

Meta Verilerinizi Düzeltin

Google'ın "zengin snippet'leri" nde meta verilerinizin eksiksizliğini ve görünümünü doğrulamak için bir nokta kontrol prosedürü kullandığınızdan emin olun. , aşağıdakilere özellikle dikkat edin:

  • Sayfa başlıklarınızı maksimum anahtar kelime alaka düzeyi için kontrol edin ve 55-60 karakter arasında üst uzunluk sınırını karşılayıp karşılamadıklarını kontrol edin. Bunu yaparak, en değerli anahtar kelime öğelerinizi her bir başlığın başlangıcına daha yakın bir şekilde yerleştirmeyi düşünün; Google'ın gözünde ağırlığını en üst düzeye çıkarmak için.
  • Meta Tanımlarınızı gözden geçirin ve mümkün olduğunca çok sayıda doğal sondaj yazıyla eksik olanları doldurun. Esas olarak hiper yerel anahtar kelimelerinize ve sahip olduğunuz her bir web sayfası için net ve özlü bir özet verecek uzun kuyruk varyasyonlarına odaklanın. Sonuçta - Tıklama Oranınızı ve dolayısıyla Dönüşüm oluşturma potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için.
  • Sayfa içi görüntüyü doğru şekilde optimize edilmiş bir ALT Etiketi ile eklemeyi unutmayın. Aksi takdirde, arama motorları bunları "okuyamaz". Bu şekilde, her bir kelimeyi tire ile (tire veya alt çizgi yerine) ayırmak yerine, oraya alakalı bazı anahtar kelimeler verin.
View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2020, Semalt.com. All rights reserved

Skype

TimchenkoAndrew

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport