Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Birincil SEO hizmetleri avantajları nelerdir?

Tüm işletmeler, küçük ya da büyük işletmelerin güçlerini dijital pazarda genişletip genişletmemesine dikkat edin. İstatistik verilere göre, önümüzdeki üç yıl içinde, çevrimiçi işi geliştiren şirketler% 40 daha hızlı büyümeyi beklemektedir. İnsanlar alışveriş alışkanlıklarını değiştirdikçe online alışverişler daha rahat, enerji ve zaman kazandırdı. Bu nedenle giderek daha fazla işletme çabalarını web üzerinde yoğunlaştırmaya karar vermiştir. Dolayısıyla, dijital pazardaki rekabetin seviyesi her geçen gün artmaktadır. Düşük bir rekabet seviyesi bekleyebileceğiniz pazar nişleri yok. Yani, internette başarılı olmak istiyorsanız, mücadele etmeye hazır olmanız gerekir. Neyse ki, arama motoru optimizasyonu sizin için bunu alabilir.

Bu makalede, çevrimiçi işletmeniz için SEO hizmetlerini kullanmanın yararları neler olacaktır tartışacağız.


SEO hizmetleri avantajları

SEO, çevrimiçi işletmeler için bazı avantajlar sunmaktadır ve aşağıda tartışacağım şey budur.

  • Kullanıcı dostu web sitesi

Her şeyden önce, SEO'yı kullanarak hem kullanıcılar hem de arama motorları ihtiyaçlarını karşılayacak, iyi optimize edilmiş ve kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Aslında isim arama motoru optimizasyonu arama motorlarında değil potansiyel müşterilere de odaklanmış olsa da. Web sayfanızda işinizi daha görünür kılmaya yardımcı olur, böylece sitenizin sayfalarına daha fazla hedef kitleyi çekebilirsiniz. SEO, tıklama oranını yükseltmeye yardımcı olsa da, dikkatlerini sürdürebilmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekir. Doğru sayfa üstü SEO teknikleri takiben, kullanıcı deneyimini geliştirir ve bu, kısa ve uzun vadeli bazı yararlar sağlar.

  • SEO düşük maliyetlidir

Arama motoru optimizasyonu, Google Adwords ve PPC'ye kıyasla düşük maliyetli olabilir. Organik listeler esas itibariyle ücretsizdir ve herhangi bir harcamadan (tabii ki SEO bilgi ve tecrübeniz varsa) TOP'a ulaşabilirsiniz. TOP'da listelendiğinizde, reklamcılık yatırım yapmanız gerekir. Bir SEO hizmetleri birincil avantajlarından vererek tutar hediye olmasıdır. Optimizasyonunuza biraz yatırım yaparsanız, web sitenizin tutarlı bir trafik elde etmesini izleyebilirsiniz. SEO gelecekteki iş geliştirme yatırımlarıdır ve PPC'nin aksine, uzun süreli sonuçlar sağlar. SEO için ödeme yapmayı bıraktıktan sonra pozisyonunuzu kaybetmeyeceksiniz. Ayrıca, SEO'yı kullanarak, web sitenizin bağlantısını tıklayan her kişi için 5-10 ABD doları ödemek zorunda değilsiniz. Böylece, arama motoru optimizasyonu, web genelinde binlerce reklamın olması gereğinden kurtuldu.


  • SEO yeni potansiyel müşteriler çekmek için yardımcı olur

İşletmenizi çevrimiçi kurmanın başlıca nedenlerinden biri yeni potansiyel müşteriler çekmek ve müşteri tabanınızı farklılaştırmaktır. SEO yüksek sıralamaları kazanmanıza ve potansiyel müşterilerinize daha fazla görünür olmaya yardımcı olacaktır. Yüksek görünürlük genellikle daha hedefli ziyaretlere ve daha fazla müşteriye dönüşür. İşte bu yüzden SEO, potansiyel müşteri oluşturma sürecinize birincil katkıda bulunan kişidir.

  • SEO size trafik artışı sağlar

Trafik üretimi, iş girişimlerinizi en üst düzeye çıkarmanın kesin bir yoludur. SEO çalışmalarınızı başlattığınızda trafik sabit bir oranda artacaktır. Farklı raporlama araçlarını kullanarak trafiğinizin artışını izleyebilir ve daha fazla tıklama almak için nelerin geliştirilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Trafiğin önemli bir artışı çevrimiçi işiniz için bir ivme kazandıracak ve satışlar çatıya gidecektir.

  • SEO'yu kullanarak daha yüksek bir marka güvenilirliği elde edersiniz

Resmi Google istatistiklerine göre, kullanıcıların% 87'sinden fazlası ilk sayfadaki sonuçlara tıklıyor ve sadece% 4,5'lik kısmı ikinci ve üçüncü SERP sayfalarına geçiyor. Diğer sayfalar trafikte% 1'den azını alır. Bu, insanların Google seçimine güvenmelerini ve yüksek sıralamaya sahip şirketlerin saygın ve sorguları ile en alakalı olduğuna inanmalarını göstermektedir. Google, kullanıcının sırrını haklı kılmak için sıralama algoritmasını sürekli geliştirir. Bu yüzden SEO yapıyor olmak; web siteniz marka olur. Google'daki sıralamada ne kadar yüksek olursanız, o kadar çok insan sizinle işbirliği yapmaya ve müşterileriniz olmanıza ne kadar istekli olur. Ve ayet ayeti, daha geri siteniz sıralamasında; daha fazla kullanıcı, ürünlerinizin veya hizmetlerin kalitesiyle ilgili kuşkuludur. Ana ana sayfanın altında listelenen diğer alt sayfalardaki üst katmanlı listede sıralarsanız, sitenize herhangi bir reklamın sağlayamayacağına inanılırlık kazandırır.

  • SEO'yu uygulayarak yeni pazarları keşfedebilirsiniz

Kazanan bir optimizasyon kampanyası, yeni pazarlar bulmanıza ve yeni ekonomileri keşfetmenize yardımcı olacaktır. Mobil platform ve sosyal medya hesapları, sitenizin performansını artırarak çevrimiçi işletmenizi tamamen yeni bir aşamaya götürebilir.

  • SEO dönüşüm oranını yükseltmeye yardımcı olur

İyi optimize edilmiş web kaynakları, hızlı, kolay navigasyona ve mobil yanıt verme özelliğine sahiptir. İnsanlar için sitenizde alışveriş yapmak için tüm koşulları yaratırlar. Bir web sitesi kullanımı basit ve tüm cihazlardan rahatça geçebildiğinde, insanlar burada 2 dakika ila yarım saat süreyle kalabilir. Arama motorlarına sitenizin yararlı ve kullanıcı dostu olduğunu gösterir. Böylece, sitenize SERP'de daha yüksek sıralamaya başlarlar ve işinize daha fazla ayrıcalık tanırlar.

  • SEO yardımı ile marka bilinirliğini geliştirirsiniz

Daha üst sıralarda yer alarak marka bilinirliğini de geliştirebilir, web üzerindeki iş gücünüzü artırabilirsiniz. Daha önce bahsettiğim gibi, insanlar iyi bir web sitesinde bulunmayan şirketlere kıyasla Google SERP'nin üstünde görünen işletmelere güvenme eğilimindedir. Yeni işletmeler ve yeni teşebbüsler marka bilinci oluşturmak ve hedeflenen arama terimleri için üst sıralarda yer almak için SEO'ya yatırım yapmalıdır.

  • Rakiplerinizden bir adım önde ol

Her yıl giderek daha fazla işletme, SEO'nun faydalarının inanılmaz derecede yüksek olduğunu anlamaya başlıyor. Bu yüzden, niş rakiplerinizin SEO yapıyor olma ihtimalleri yüksektir. Bir adım önde olmak için optimizasyon kampanyanızın geliştirilmesine yatırım yapmayı bırakmamalısınız. Google'ın önceliği, TOP üzerinde olanlar sitenizin önünde satışa neden olabilecek tüm isabetleri elde ettikleri için son derece önemlidir. Bu nedenle, siteniz daha makul bir fiyata daha iyi hizmetler sunsa bile, ancak rakiplerinizin fiyatına göre daha düşük bir sıralamaya sahipseniz, küçük bir getiri elde edersiniz. Daha iyi bir SEO danışmanı seçmek veya yetenekli SEO öğelerine yatırım yapmak tam olarak Google sıralamasındaki rakiplerinizin üzerinde sıralamanız gereken şey olabilir.

  • Verilere erişeceksin

Farklı optimizasyon servislerini kullanarak, müşteri verilerine tam veya kısmi erişebilirsiniz. Anahtar kelime verilerine bakarak ve insanların en çok ne aradıklarını görerek yeni iş yol tarifleri keşfedebilirsiniz. Analitik veriler, düşük rekabet gücüne sahip yüksek bir arama hacmi anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olabilir ve bunun zor olmasına rağmen, web sitenize ayda binlerce satış getirme potansiyeline sahiptir. Bu alandaki son derece değerli olan müşteri verilerini manipüle etmek, işiniz için son derece yararlı olabilir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport