Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon ürünlerini nasıl sıralayabilir ve oradaki faktörler hangi faktörlerden etkilenir?

Doğru soru, sanki Amazon ürünlerini satmayı başarmak istiyorsanız, Amazon'un A9 arama sıralama algoritmasının tüm cıvatalarını ve cıvatalarını bilmek korkunç bir ihtiyaç. Ne yazık ki, Amazon'un ürünlerini gerçekten kalabalık pazarda satan çok sıklıkla çevrimiçi girişimcilerin, A9'un SERP'lerin en yaygın listesini hangi yoldan sağladığı konusunda hiçbir fikri yok. İşlemin tam olarak anlaşılabilmesi gerçekten kolay bir iş olmasına rağmen - size Amazon ürünlerini sıralamak için size kısa ve geniş kapsamlı bir rehber göstereceğim. Haydi başlayalım.

Aslında, orada satışa sunulan herhangi bir ürünün sıralamasını yapmak (bunlar tarafından idare edilenler de dahil olmak üzere). Amazon pazar yeri kendisi) doğası gereği oldukça basit bir süreçtir. Başka herhangi bir şeyden önce (belirli bir arama sorgusunu girmeden önce bile olsa) A9 arama sıralama algoritması, tüm ilgili sonuçları bir araya getirir ve onları çeşitli ürün listelemelerinin gerçekten büyük bir katalogunda saklar. İşlem tamamlandıktan sonra, bu ürün arama sonuçları farklı kategorilere ve canlı alışveriş istekçilerinin tercihleriyle en alakalı olması beklenen kalan genel arama isteklerine göre sıralanır.

Sonuç olarak, yalnızca Google'ın, kullanıcının arama sorgusuna en doğru yanıtı vermek üzere hizmet veren Google'ın aksine, Amazon'un A9 arama sıralama algoritması her zaman Amazon ürünlerini muhtemelen en iyi ihtimalle göstermek istiyor orada satılık ürün arayan canlı alışverişçiler tarafından satın alınabilir. Bu yüzden, Amazon'un ve muhtemelen diğer öğelerin sıralı ürünleri, Google gibi büyük arama motorlarında sıralamaktan ziyade kesinlikle daha basit bir işlem olduğunu düşünüyorum.

Amazon'un A9 Sıralaması Faktörleri

Söylendiğinize göre, Amazon'un A9'unun çekirdek sıralama faktörlerinin yanı sıra ana işleyişinin üç yolu. İşte Amazon'da ürün sıralamasını yapan şey:

  •  Dönüşüm Oranı - Bu sıralama faktörleri, Amazon tarafından, dönüşüm oranları ile istatistiksel açıdan önemli olanlar olarak görülüyor; örneğin Satışlar Sıralama, Müşteri Yorumları, Cevaplanan Sorular, Ürün Resmi (boyut ve kalite), Fiyatlandırma, Kullanıcı Ziyareti Süresi (her sayfa için ayrı ayrı hesaplanır), Hemen Çıkma Oranı ve Ürün Listeleme Tamamlaması (yani, ürün listelemenizin ne kadar iyi optimize edildiği) Her bölüm).
  •  Alaka düzeyi - Bu kategoriyle ilgili sıralama faktörleri Amazon'un A9'una belirli bir ürün anahtar kelimesi veya uzun kuyruk arama kombinasyonu için ürün sayfanızın dikkate alınması gerektiğini söylüyor. Alakalılığın başlıca etkenleri arasında, Ürün Başlığı, Ürün Özellik Listesi (Bullet Noktaları), Ana Ürün Tanımı, Spesifikasyonlar, Ürün Marka / Üretici, Doğru Ürün olmak üzere aşağıdaki unsurlar (ve daha hassas olmak için ne kadar iyi optimize edildiği) bulunmaktadır. Kategori ve Alt Kategori, Satıcının Arama Terimlerinde Arka Bölüm ve Kaynak Kelimeler.
  •  Müşteri Memnuniyeti - Amazon'ın asıl amacı tek bir müşteriden mümkün olan en fazla para kazanmaktır. Bu, alıcıları mutlu etmek onları Amazon'la başka bir satın alım için geri gelmelerini sağlayabilir. Bu nedenle RPC'nin en yüksek oranının sırrı (Müşteri Başına Gelir), Müşteri Memnuniyeti ve Kalıcılığında tam olarak bulunur. Bu faktörler, çoğunlukla Negatif Satıcı Geribildirimini (daha kesin olması için frekansının oranı), Sipariş İşlem Hızı, Stok Hızı, Önceden Gerçekleştirme İptal Oranı, Geri Ödeme Siparişi Yüzdesi, Sipariş Hata Oranı (aksi takdirde, ODR), Çıkış Hızı (Hemen Çıkma Oranı gibi) ve Paketleme Seçenekleri.

Bottom Line

Son olarak, Amazon ürünlerini sıralamaya koyan bu kısa kılavuzdaki anahtar paketlere hızlıca geçelim. Orada satışta görebilirsiniz. İşte bunlar:

  • Amazon'un asıl amacı azami RPC oranına (Müşteri Başına Gelir) ulaşmaktır.
  • Amazon çevrimiçi pazarda listelenen tüm ürünler, Genel Dönüşüm Oranı, Uygunluk ve Müşteri Memnuniyeti ve Kalıcılık araçlarını kullanarak A9 algoritması tarafından sıralanır.
  • Müşteri Memnuniyeti FBA opsiyonu (Fulfillment By Amazon) kullanılarak otomatikleştirilebilir.
  • Doğru hedef arama terimleriyle zengin kapsamlı ve iyi optimize edilmiş bir üründe bulunma - Amazon'da başarılı bir satıcı olma anahtarıdır.
  • Asla müşterilerinizi mutlu etmek için zaman ve çaba harcayın. Bu sayede, daha pozitif müşteri yorumlarını teşvik etmek ve her olumsuzluğa neredeyse kendinden emin bir şekilde tepki vermek için belirli yazılım araçlarını (Feedback Genius çevrimiçi yazılımı gibi) kullanmayı düşünün. Amazon'un ana talimatlarına ve ortak satıcı tavsiyelerine göre, ortalama Sipariş Düzeltme Hızınız (ODR) daima% 1'in altında görülmelidir - karşı karşılaştırıldığında; siparişlerin toplam miktarı belirli bir zaman periyodu boyunca yerine getirildi. Aslında, Mükemmel Sipariş Oranı (POP) oranının tam karşısında olmakla birlikte, sizinle birlikte satın alan bir müşterinin belirli bir siparişle her talepinde ODR'nin büyük oranda dikkate alınması anlamına gelir. Olumsuz müşteri geribildiriminin, gönderim döneminde ortaya çıkan sorunların yanı sıra Amazon'un garanti talebinin yanı sıra kredi kartı ters ibrazı gibi son verilen siparişin bir arıza haline gelebilmesi için en yaygın yollardan bazıları şunlardır:
  • Sade bir düşünce gibi görünebilir, ancak her müşterinin çoğu, belirli bir aranan ürünün aslında ulaşılamaz olduğu kanıtlanınca ya da en azından şu anda elinde olamayacak durumda olmasından nefret etmektedir. Bu nedenle, bir birinci taraf satıcı veya üçüncü taraf bir satıcı olmak (yani, Amazon ürünlerini veya kendi ürünlerinizi satarsanız), her zaman yeterli düzeyde bir In-Stock Rate sağlamanız gerektiği anlamına gelir.
  • Unutmayın, her müşterinin konusuna gerçekten değinmek çok önemlidir. Olumsuz bir müşteri geri bildiriminiz olursa, herhangi bir kötü yorumun (alıcı tarafından kendiniz de yapılması durumunda bile) kaldırılması Aslında Sipariş Hatası Oranınıza (ODR) dahil edilmez.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport