Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt Expert Javascript Jquery Ve Regex Kullanarak Web Kazıma İçin Adımları Tanımlıyor

Sadece web sitesi API'lerinden veri getirmek için jQuery'yi kullanmak çok kolay olsa da, tüm sitelerin, yalnızca ihtiyacınız olan bilgiyi alabileceğiniz bir genel API'sı yoktur. Bu nedenle, bir sonraki seçeneği bulmak isteyebilirsiniz web atma. JQuery ve Regex'i kullanarak JavaScript ile hurdaya ayırma istemci tarafı web'i kullanma süreci. Web kazıma aslında, istediğiniz tüm verileri aldıktan sonra web sitesi API'lerini kullanmak gereksiz yapar. API'lar için, size geri dönmenizi kolaylaştıracak şekilde giriş yapmanız gerekebilir.

jQuery .get isteğini kullanarak, tam sayfa HTML'yi alın. Tüm sayfa kaynak kodu konsola günlüğe kaydedilir. Erişim reddinin bu aşamasında bir hata alabilirsiniz, ancak bir çözüm olduğu için endişelenmemelisiniz. Kod sayfayı bir tarayıcı yaptığı gibi istiyor, ancak sayfa görüntüleme yerine HTML kodunu alıyorsunuz.

Verim doğrudan doğruya istediğiniz gibi olmayabilir, ancak bilgi tuttuğunuz kodda. İstediğiniz verileri almak için .find () gibi jQuery yöntemini kullanın. Tüm sayfayı harici komut dosyalarına, yazı tiplerine ve stil sayfalarına yüklemek için yanıtı bir jQuery nesnesine dönüştürün. Bununla birlikte, yalnızca bazı bitlere ihtiyaç duymanız gerekir; tüm sayfa ve harici veriler. Metinde komut desenleri bulmak ve onları ortadan kaldırmak için Regex kullanın. Yine de, ilgilendiğiniz verileri seçmek için Regex'i kullanabilirsiniz.

Regex, dizideki tüm desen türlerini eşleştirmekte ve yanıtta veri aramak için önemlidir. Yukarıda oluşturulan Regex kodunu kullanarak herhangi bir veri dosyası biçimini çıkarabilirsiniz. İhtiyacınız olan verilerin düz metin halinde olması çok daha kolay olurdu.

Karşılaşabileceğiniz Zorluklar ve Onları Nasıl Kullanacaksınız

Çapraz kaynaklı kaynaklar paylaşımı (CORS), istemci tarafı web hurdalamasında gerçek bir zorluktur. Web hurdaya çıkarma, bazı durumlarda yasadışı sayıldığından kısıtlanmıştır. Güvenlik nedenleriyle, komut dosyaları içerisindeki çapraz orijinal HTTP istekleri sınırlandırılarak CORS hatasıyla sonuçlanır. Tüm orijinaller, çapraz orijinli, Kötüye Neler Var, Kökeni ve diğerleri gibi alanlar arası araçlar kullanarak, amacınıza ulaşabilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun oranı sınırlandırmaktır. Çoğu web sitesinin, otomatik erişime karşı bir savunma olarak Captcha'dan daha fazla olmamasına rağmen, ücret sınırlamaları olan bir siteyle karşılaşabilirsiniz. Burada sınırlamanın üstesinden gelmek için birkaç IP kullanabilirsiniz.

Bazı sitelerde, web kazıyıcıları durdurmak için kullanılan yazılımlar bulunur. Ne kadar güçlü olduklarına bağlı olarak, kendinizi bir karmaşa içinde bulabilirsiniz. Sorunlara karışmamak için bazı bilgilere bakmanız gerekebilir.

CSS stil sayfaları, resimler ve komut dosyaları, video, ses, eklentiler, yazı tipleri ve çerçeveler de dahil olmak üzere kökeni paylaşmaya izin veren siteler için yabancı alan adından bazı kaynaklara izin verilir.

Üç adım, herhangi bir web sitesinden verileri hurdaya çıkarmada size yardımcı olabilir:

I. İstemci tarafında JavaScript kullanın.

II. Verileri kazıymak için jQuery kullanın.

III. Gerekli bilgiler için verileri filtrelemek için Regex kullanın.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport