Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt Uzman Tavsiye - Bir Web Sitesi Nasıl Kazıyın

ScrapBook, gelişmiş bir sayfa tasarrufu, not alma, çekim modu ve gelişmiş sayfa tasarrufu ile birlikte gelen ünlü bir Firefox eklentisidir. Dosya boyutu: 1000 KB indirin şimdi

bookmarking ve scrapbooking işlevleri. ScrapBook ile, web sayfalarını yerel bir bilgisayar sistemine kolayca kaydedebilirsiniz. Ancak, indirilen dosyalara başka bir bilgisayar cihazından veya akıllı telefondan erişemezsiniz. ScrapBook uzantısı, ScrapBook'un verilerini depoladığı klasörleri senkronize edebilen diğer senkronizasyon servisleri ile birlikte kullanılabilir.

Bu Firefox eklentisinin geliştirilmesi:

Danny Linn, Murota Laboratuvarı'nda ScrapBook'u geliştirdi ve Extend Firefox Competition'da birkaç ödül kazandı. En yeni sürümlerinden bazıları etkileşimli özelliklerle gelen ScrapBook Plus, ScrapBook Lite, ScrapBook X ve ScrapBook Plus 2'dir.

Scrapbook'u kullanarak web sitesini indirin:

Çevrim içi kullanımlar için kısmen veya tamamen web sitesini indirmek istiyor musunuz? ScrapBook, sabit diskinize farklı web sayfalarını kaydetmeye yardımcı olan tek Firefox eklentisidir. Hafif ve hızlıdır ve bir sitenin yerel kopyasını mükemmel şekilde önbelleğe alır. Artı, ScrapBook birden fazla dili destekler ve farklı CSS stilleri ve grafikleri ile test edilmiştir. Bu uzantı, verileri düzenlemek ve toplanan web sayfalarını düzenlemek için kullanılabilir. HTML / Metin Düzenleme özelliği Opera'nın Notlarına benzer.

Firefox eklentisini kurun:

Firefox'un (v33) en son sürümünü çalıştırıyorsanız, ScrapBook'u doğru bir şekilde kullanacak şekilde ayarlarını değiştirmeniz gerekir Varsayılan olarak, simgesi herhangi bir yerde görünmüyor; Web sayfasını sağ tıklayın ve düğmeyi manuel olarak araç çubuğuna ekleyin: Bir sonraki adımda, Özelleştir düğmesine tıklayın ve Sol tarafta ScrapBook simgesi görünecektir.

Scrapbook'u kullanın bir siteyi indirmek için:

ScrapBook simgesi göründükten sonra, şimdi tüm web sitesini indirmek için kullanabilirsiniz. Birincisi, web sitesine sağ tıklayın ve Farklı Kaydet veya Kaydet'i seçin Sayfa düğmesi ScrapBook, sabit diskinize stiller, metinler ve resimler indirmeye başlayacaktır.

WinHTTrack - ScrapBook'a bir alternatif

Mozilla Firefox kullanmıyorsanız ve yine de Web sitesini bilgisayarınıza indirmek için WinHTTrack'i tercih edebilirsiniz. Bu program, web sitelerini yerel bir bilgisayara indirmemizi sağlar ve İndirilen belgeleri uygun bir şekilde. WinHTTrack mevcut dosyaları güncelleyebilir ve kesilen indirmeleri yeniden başlatabilir. Farklı filtreler ve seçeneklerle yapılandırılabilir ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

WinHTTrack, bir siteyi indirmek için belirli bir web gezgini kullanır. Web sitesinin bazı kısımları, robot dışlama protokolü nedeniyle düzgün bir şekilde indirilmemiş olabilir. Yani, programı devre dışı bırakmanız ve pencerenizi yeniden başlatmanız gerekir. WinHTTrack, temel HTML ve JavaScript kodlarıyla üretilen bağlantıları izler. Gelişmiş bağlantılarla baş edemiyor ve dinamik siteleri gerektiği gibi indiremiyor.

Sonuç:

Hem WinHTTrack hem de ScrapBook'un kendi avantajları ve dezavantajları vardır. WinHTTrack, ScrapBook yalnızca Mozilla Firefox ile uyumlu iken hemen hemen tüm web tarayıcılarıyla uyumludur. Bununla birlikte, her iki uzantı için de yeterli miktarda alan gereklidir. Bu nedenle, sabit diskinizde yeterli boş alan olduğundan emin olmalısınız.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport