Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Kategori sayfaları için e-ticaret SEO hakkında ne biliyorsunuz?

Günümüzde modern pazar, kalabalık bir e-ticaret dünyasına dönüşmüştür. Müşterilerine daha sorunsuz, keyifli ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunmak için en iyi performans gösteren çevrimiçi mağazalar için giderek daha rekabetçi bir ortam oluyor. Ve bu zaten keskin pazar rekabeti daha şiddetli olacak. İşte bu nedenle, her akıllı çevrimiçi girişimci, e-ticaret mağazalarında her ayrıntıyı bile en ince ayrıntısına kadar geliştirmeye devam etmeye zorluyor. Ürünleri listeleyen kategori sayfaları da bir istisna değildir. Dahası, özellikle SEO dostu kategori sayfaları, her zaman özenle ele alınacak temel alanlar arasındadır. Aslında, ancak, kategori sayfaları için SEO konusunu hala çok sayıda online perakendeciler tarafından ihmal edilmektedir.

Bu nedenle aşağıda doğru yolda ilerlediğinizden emin olmanıza yardımcı olacak bazı temel adımlar verilmektedir. Web mağazanızı hedef kitlenize daha çekici tutmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Peki, burada ürünlerinizin satışını yönlendirmek için kategori sayfaları için SEO temelleri geliyor:

  • Özel bir satış kopyası yazın

Bir standart satış kopyası, alışveriş yapanların web mağazanızdan satın alma kararlarını yerine getirmesine yardımcı olmak için gereklidir. Ancak SEO amaçlı da çok önemli olduğunu söylüyorsam? Aslında, kategori sayfalarında SEO için benzersiz bir satış kopyasına sahip olmak, belirli anahtar kelimelerinizi hedeflemek için mükemmel bir yol olabilir. Çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak için bu fırsatı hiç kaçırmayın. Benzersiz olmayan yazılardan kaçının.

  • Cazip BTA'ları ekleyin

Kategoriye sayfalarınızı farklı harekete geçirici mesajlar eşliğinde katıştırarak ziyaretçilere heyecan verin. Yani, burada "ürünler sola", "en iyi anlaşma", "sınırlı teklif" gibi zorlayıcı mesajlar verebilirsiniz. Ayrıca, yorumları belirten simgeler göstererek ürünleriniz için daha fazla talep yaratmak harika olur. Bunu yaptığınızda, web mağazanızın güvenilirliğini de artırabilirsiniz.

  • Kategori sayfalarını ölçütlere göre bölme

Bazen müşteriler ne taradıklarından tam olarak emin değillerdir. Öyleyse neden doğru öğeyi seçip gerçek satın alım yapmalarına yardımcı olmuyorsunuz? Etkili bir arama için kategori sayfalarınızı çeşitli alışveriş kriterlerine bölün. Yani gerçek bir alışveriş asistanı gibi davranıyorsanız, en çok satan ürünleriniz, yeni sürümleriniz, en beğenilen ürünler, sınırlı hisse senedi teklifleri vs. gibi şeyleri vurgulamakta özgürsünüz demektir.

website seo

  • Gelişmiş arama sağlayın

Yarışmayı kazanmak için, sizinle düzenli olarak satın almak isteyen daha sadık müşterilere sahip olmalısınız. Her ara sıra ziyaretçinin aynı anda mükemmel bir eşleşme bulmalarını sağlayın ve onlar ayakta duran müşterileriniz olacaklar. Bu şekilde, daha iyi alışveriş deneyimi için aramanızı daha hassas ve sezgisel yapın. Burada, kategori sayfalarınız aracılığıyla işlevsel bir yönlü navigasyon yaratmak için kullanışlı bir bakış açısı bulabilirsiniz; alışveriş yapan kişilerin bir dizi faktörü arayabilmelerine izin verin. Faydalı olduğun belli olduğu gibi, doğru yönlü bir navigasyon sağladığınızda, kategori sayfaları ve ürün listelemeleri için SEO'nun bazı ciddi sonuçlarına kesin bir dikkat göstermeniz gerekecektir. Konuyla ilgili daha derinlemesine inceleme yapmamı öneririm. Sana açıkça söyleyebileceğim tek şey, yüzlü gezinmeyi yönetmek, çevrimiçi mağazanızı ön plana çıkarmak ve rakiplerinin önüne geçmek için mükemmel bir uygulamadır.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - %s, Semalt.com. All rights reserved