Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Verileri Ayıklamak için Google Kazıma Aracını Kullanma - Semalt Expert

A  web kazıyıcı, veri toplamak için kullanılan otomatik bir betik. son kullanıcılar, elde edilen bilgileri kullanılabilir bir biçime dönüştürme imkanı veriyor. Gerçekten de, web üzerinde ihtiyaç duyduğu herhangi bir bilgiyi bulabilir. Sorun, verileri kolayca kolayca manipüle edilebilir veya analiz edilebilir biçimlerde çıkarmaktır.

Google kazıma aracı

Google Chrome kazıyıcı uzantısı, Chrome tarayıcısında çalışan  web kazıma bir araçtır. Bu uzantı ile, gün boyu web'den içerik kopyalayıp yapıştırmak için binlerce asistan kiralamanız gerekmiyor. Hedef metni seçin ve geri kalanı yapmak için Chrome kazıyıcı uzantısı olmasına izin verin.

Çok sayıda vatandaş grubu hükümetlerini harcamalarını aşağı takip ederek hesap verebilir kılmak için çalışırlar. Chrome kazıyıcı uzantısı, hükümet işlemleri ile ilgili gerçek veriler toplayarak şeffaflık ve hesap verebilirlik için savaşmalarına olanak tanır. Elle yapılan teknikleri kullanarak verileri web'den kopyalamak sıkıcı bir görev olabilir. Tarayıcınıza bu  web kazıyıcı uzantısını yükleyerek kazıma kampanyanızı verimli kılın.

Chrome kazıyıcı uzatması nasıl kurulur?

Google Chrome kazı makinesi uzantısı, Chrome web mağazasında ücretsiz olarak sunulan yüksek dereceli web kazıma aracıdır. Bu sıyırıcıyı tarayıcınıza kurmak için Chrome tarayıcınızın sağ üst köşesinde görüntülenen "Chrome'a Ekle" seçeneğini tıklayın. Yüklendikten sonra, araç artık tarayıcınızın Menü düğmesinin altında bulunur.

Google Kazıma aracı nasıl kullanılır?

Bazı web veri tabloları web'den ileride kullanılabilecek tablolara aktarılabilir. Bununla birlikte, statik web sitelerinden verileri kullanılabilir formatlarda almak fazladan çaba gerektirir. Bu yazıda, Chrome'un uzantısının web sayfalarından ve sitelerden veri çıkarma şeklini göstermek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Takas Komisyonu (2015 form 20-F) tarafından hazırlanan tablolar kullanılacaktır.

Google kazıma aracını kullanarak sitelerden veri çıkarmak için, atılacak web sayfasını belirleyin. Bu durumda, tablolara odaklanın. Kazıma yapılacak satırları seçin ve tarayıcınızın sağ üst köşesindeki kazıyıcı simgesini tıklayın ve "Benzer şekilde kazıma" yı seçin.

Krom Kazıyıcı Uzatma kazınmış verileri yeni bir pencereye aktaracaktır. Kazıyıcınız, çıkarılan tablonun sütun adlarını da belirleyecektir. Elde edilen verilerin doğru bir şekilde çıkarıldığından emin olmak için kontrol edin. "Panoya kopyala" yı tıklayın ve ardından Microsoft Excel'i açın. Verileri "Ctrl + V" yi tıklayarak e-tablonuza yapıştırın.

E-tablonuzdaki bilgileri analiz etmeden önce, sütun başlıklarını doğru yerlerine bırakın. Gerçek verileri elde etmek için Microsoft Excel'deki boş sütunları silin. Sayfanızdaki ödemelerin toplamının doğru olduğundan emin olmak için Excel'in sum işlevi kullanın.

Google kazıma aracı, veri toplama çalışmalarını daha erişilebilir ve daha kolay olmasını sağlıyor. Kazıyıcı, değerlerinizi çapraz incelemek için daha fazla seçenek sunarak web veri çıkarma doğruluğunu ve verimliliğini arttırır. Hükümetlerin web sayfalarını gözden geçirmek ve şeffaflık için gerçek veriler elde etmek için yukarıda tartışılan kılavuzu kullanın.

View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2024, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport