Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Ürün açıklamalarınızda Amazon'un uzun kuyruklu anahtar kelimeleri eklemek mantıklı mı?

Bu günlerde Amazon'da satış yapmak, bu küresel perakende platformundaki satıcılar arasındaki şiddetli rekabete bağlı olarak çok çaba gerektiriyor. Potansiyel Amazon satıcıları, Amazon e-ticaret oyununun başında kalmak ve kullanıcılara rekabetçi fiyat sunmak için profesyonel araçlar kullanmaktadır. Diğerleri Amazon'un popülerliğini umuyor ve potansiyel kazançlarını kaybeden pasif bir modda çalışıyorlar.

Amazon'daki satışlarınızı artırmanın birincil yolu, kazanan bir optimizasyon kampanyası ve anahtar kelime araştırması yapmaktır. Birçok satıcı, anahtar kelime araştırması aşamasında zorluk çekiyor çünkü özellikle Google veya Bing gibi genel arama sistemlerinden farklı Amazon arama motoru için nasıl bir soruşturma yapılacağını bilmiyorlar.

Bu makale Amazon anahtar kelime araştırma özelliklerine ayrılmıştır. Ayrıca, optimizasyon ve satış artırımı listelemek için uzun kuyruk anahtar kelimelerin rolünü açıklayacağım.

Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, Amazon giriş optimizasyonunu nasıl etkiler?

Resmi istatistik verilerine göre Amazon, fırsatlarının% 57'sinden fazlasını kuyruklu anahtar kelimelerden kazanıyor. Ayrıca, uzun kuyruklu anahtar kelimeler, benzersiz müşterinin sorgularını karşıladıkları için PPC ürün listelemelerini optimize etmek için yararlıdır. Bu kelimeler çok rekabetçi değildir ve rekabetçi tıklama başı anahtar kelimeler elde etmek için size bir fırsat sunar.

Uzun kuyruklu arama terimleri, daha spesifik ve ortalama anahtar kelimelerden daha uzun. Belli bir müşterinin satın alma amacını ifade eder ve genellikle satın alınmasına yol açar.

Bu yüzden, potansiyel müşterilerin ürünlerinizi bulmak için kullandığı doğru uzun kuyruk anahtar kelimelerini bulmaktır. AMZ Tracker veya Scientific Seller gibi bazı anahtar kelime araştırma yazılımlarını kullanarak bu kelimeleri bulabilirsiniz. Daha kesin, uzun kuyruklu terimleri bulmak için burada, yüksek hacimli spesifik olmayan anahtar kelimelerle başlamanız gerekir.

Ayrıca, pazar nişinizi analiz ederek anahtar kelime araştırmalarınızı manuel olarak yapabilirsiniz. Ayrıca, anahtar fikrinizin bazılarını ödünç almanız için TOP niş rakiplerinizi araştırabilirsiniz.


Ürün listelemenizde uzun kuyruklu arama terimleri nasıl kullanılır?

Her şeyden önce, tek kelimeyi alıp ürün açıklamanıza ve mermilerinize eklemelisiniz. Başlığınıza en alakalı yüksek hacimli anahtar kelimeleri girmek mantıklıdır. Ardından, geri kalan öğelerinizi ürün listelemize yayarak doğal görünmesini sağlayın. Açıklamanıza çok fazla alanınız olduğu uzun kuyruklu arama terimlerinin eklenmesi önerilir.

Amazon'larda ürünlerinizi tanıtmak isterseniz, Amazon ödemeli kampanyanız için uzun kuyruklu arama terimlerini kullanabilirsiniz. Paranızı kurtarmanız ve daha fazla kâr elde etmeniz için size yardımcı olacaktır. Bu kelimeler özeldir, iyi dönüşüm sağlama eğilimindedir ve daha yüksek bir tıklama oranı elde etme ihtimalleri yüksektir.

Dikkat etmeniz gereken tek şey, uzun kuyruklu arama terimlerinin trafiği, yüksek hacimli kısa anahtar kelimelerden daha düşük olacaktır. Bununla birlikte, trafikte sıfır olabilecek kısa arama terimlerini sıralamaya aykırıdır.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport