Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Ürün listelemenizi hazırlamak için hangi Amazon başlık kurallarına uymanız gerekir?

Başlıklar, e-ticaret işletmeleri için müşterilerin bir marka hakkında ilk izlenim vermesine ve sayfalarında daha fazla bilgi için tıklamalarına yardımcı olması nedeniyle etkilidir. Ne yazık ki, pek çok satıcı çevrimiçi satış yaparken bu önemli yönü görmezden geliyor.

Ürün başlıklarının Amazon üzerindeki önemi küçümsenemez. Bir ürünün müşteriler tarafından nasıl algılanıp algılandığını ve Amazon'un arama sonuçları sayfasında ürün listeleme sıralamasını etkilerler.

Amazon başlığı optimizasyon kurallarına geçmeden önce Amazon kullanıcılarının çoğunun mağazanızı veya markanızı kesinlikle aramadığını belirtmek isterim. Çoğu durumda, alışveriş yapan kişiler, bir ürünün inanılmaz özelliklerini aramakla kalmazlar. Bu nedenle, başlıktaki olumlu ürün özelliklerini yazmak mantıklı değil. Bunun yerine hassas olmalısınız ve ilgili tüm ve birincil ürün ayrıntılarını sunmalısınız. Girişiniz düzgün şekilde optimize edilmemişse veya eksikse, ürünlerin bulunabilirliğini ve satın alma ihtimalini doğrudan etkiliyor.

Envanter optimizasyonunda zaman ve çaba harcayan çoğu satıcı, bunun mükemmel bir şekilde optimize edildiğine ve bir ürünle ilgili tüm önemli bilgileri sunduğuna inanmaktadır. Bununla birlikte, bu inanç çoğunlukla müşterilerin nasıl düşündüğü ile uyumlu değildir. Aylık olarak önemli miktarda satış oluşturmazsanız, listenizin zayıf optimizasyon listesinin sağlam bir kanıtı olabilir. İşinize herhangi bir şans vermeyin ve sorumluluk almayın.

Bu yazıda, kitapların keşfedilebilirliğini nasıl artıracağınızı ve Amazon'taki marka bilinirliğini nasıl geliştireceğiniz konusunda size açıklayacağım.

Ürün başlıklarının Amazon üzerindeki rolü nedir?

Amazon'un ürün adının her bir kelimesi tek başına aranabilir diye belirtti. Yani, ürün başlığı iş geliştirme ve satış artırımı için gereklidir.

Başlığınızı açıklayıcı ve iyi sıralamalı yapmak için, Amazon başlık optimizasyon kurallarını takip etmeniz, aynı zamanda başlıkta şu öznitelikleri içermeniz gerekir:

  •  Marka adı 

Markanızın adını, kullanıcıları kendine çekebileceğini düşünüyorsanız ve arama yaptıktan sonra listenizi tıklamalarını istiyorsanız lütfen markanıza ekleyin. Bununla birlikte, markanızın tanınmış olmadığı sürece başlığınızı ilk sıraya koymayın.

  •  Anahtar kelimeler 

Ortalamanda çoğunlukta oldukları için, başlığınızın başında arama terimlerini hedef aldığınızdan emin olun. Başlığınız iş arama kartınızdır ve arama terimleri orada doğru kullanılırsa, kullanıcının sorgularıyla eşleşecek ve satışlarınızı artıracaksınız. Bununla birlikte, anahtar kelime doldurma için yeşil ışık yoktur. Başlığınızın okunabilir ve iyi anlaşılabilir olduğundan emin olun.

  •  Ürün özellikleri 

Birincil ürün özelliklerini başlıklarınıza renk, boyut ve miktar gibi eklemek mantıklıdır. Potansiyel müşterileriniz için önemli olacağına inandığınız diğer ürün özelliklerine sahipseniz, bunları da ekleyin. Bununla birlikte, mermilerinizde veya açıklamalarınızda açıklayabileceğiniz ek ayrıntılarla başlığınızı aşırı yüklememelisiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport