Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Hangi SEO hizmetleri alan adı yetkisini geliştirebilir?

Dijital dünyada ortak bir soru var - "Alan adı, web sitesi SEO'yı nasıl etkileyebilir?" Bazı insanlar, bu yönler arasında hiç bir bağlantının olmadığını düşünüyorlar. Diğerleri, site sıralamalarını iyileştirmek için arama terimlerinin bir alan adına eklenmesinin yararlı olduğunu düşünmektedir. Bu makalede, tüm yanlış anlamaları ortadan kaldırmaya ve arama optimizasyonunun alan adlarıyla nasıl ilişkili olduğunu bir soruya makul bir cevap vermeye çalışacağım.

domain seo service

Alan adı kısa tanım

Bu düşüncenin en altından başlayalım. Alan adı, kısa bir web sitesi URL'si olarak sunulan markanızın bir adıdır. Kullanıcıları web kaynağınızı oluşturduğunuz Internet'teki belirli bir noktaya yönlendirmek için kullanılır. Alan adı, bir web sitesinin IP adreslerini tanımlamak için kullanılır. Örneğin www.semalt.com alt etki alanı olarak hizmet ederken, semalt.com dijital şirketimizin bir alan adıdır.

Üst düzey alan Profesyonel alan adı SEO hizmetleri, daha kaliteli olarak gördüğü müşterilerine yalnızca üst düzey alan sağlar. Hiç üst düzey alan adı nedir diye merak ettiniz mi? Alan adınızın ".com" benzeri bir kuyruktur. Genelde TLD alanları şirket web siteleri için hizmet eder. Son on yılda, işler büyük ölçüde değişti. Bu günlerde, üst düzey alanlar bir "guru" gibi görünüyor. veya "profesyonel" mevcut. Markanızın daha unutulmaz olmasını sağlamak için sitenize uygulayabilirsiniz.

Alan yaşı

Bir alanın yaşı arama motorlarının etki alanınızın ne kadar saygın olduğunu gösteren önemli bir sıralama faktörüdür. Bir site içeriğine, yapıya ve kullanıcının sorgusuyla alâkalılığına işaret eder. Google'da daha üst sıralarda yer almak için alan adınızın en az iki yıl olması gerekir.

Google temsilcisi John Mueller bir keresinde bir etki alanı yaşının site sıralaması üzerinde herhangi bir etkisi bulunmadığını belirtmek gerekir. Tabii ki, bir alan adı kendi başına sitenizin sıralamalarını etkileyemez. Bununla birlikte, eski alanlar, kural olarak, onlara işaret eden çok sayıda geri bağlantıya sahiptir. Dahası, Google botlar içeriğini içeri ve dışarı ayrıştırmışlardır. Bu yüzden Google'ın gözünde saygın ve otorite olarak kabul ediliyorlar.

seo domain

Alan adınız SEO'yu nasıl etkileyebilir?

Tüm optimizasyon şirketleri teknik optimizasyon hizmetlerinden başlamak ve sosyal medya pazarlamacılığı ile bitirmek gibi benzer SEO hizmetleri sağlamaktadır. Ajanslar aynı hizmetleri farklı açılardan sunarken, hepsi de aynı değişmez teorilere dayanıyorlar. Tüm bunlarda istikrarlı bir yaklaşım alan adınızdır. SEO uzmanları, sonuçta, daha güvenilir, yüksek tıklama oranları, daha yüksek marka potansiyeli ve arama motoru sonuç sayfalarında daha fazla dikkat sağlayabileceği için alan adı iyileştirmesi altında çalışırlar.

Alan adınızı optimize ederken, en iyi değeri almak için doğru sinyal gönderdiğinden emin olmanız gerekir. Alakalı yüksek hacimli arama terimlerinizden biriyle aynı anda kısa ve unutulmaz bir alan adı yaratmanız gerekir.

Doğru belirlenmiş bir alan adı, marka ve alaka sinyalleriyle birleştirilir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2024, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport