Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon anahtar kelime araştırması hakkında iyi bir satıcı olmak için ne bilmeliyim?

Amazon'da satılan her deneyimli çevrimiçi perakendeci, araştırmanın gelişen bir damla nakliye işi için sağlam bir temel haline gelebileceğini biliyor. Ve hemen karşılaşalım - ürün listelemelerinizin en iyi şekilde optimize edilmesini ve en iyi arama sonuçları arasında gösterilmesini istiyorsanız Amazon'daki müşteri alışkanlıklarının tabii ki araştırma ve derinlemesine anlayışa gereksinimi vardır. Eninde sonunda - alakalı anahtar kelimelerden daha fazla trafik oluşturmak, dolayısıyla dönüşümlerinizi artırmak. Ancak önemli olan şey, büyük arama motorlarının (Google'ın kendisi gibi, Yahoo veya Bing gibi) aksine, Amazon'un arama sıralama algoritmasının kendi "ürün odaklı" özelliklere sahip olmasıdır. 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) açısından, en azından Amazon anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda, ağırlıklı olarak Google AdWords'e bahis oynamaya devam etmeniz önerilmez. Önemli olan, Anahtar Kelime Planlayıcı'nın canlı alışveriş yapan kullanıcıların gerçek arama eğilimlerini anlamak için oldukça iyi olmasıdır. Bununla birlikte, aynı zamanda, bu temel araç, iyi optimize edilmiş ürün listelemeleri için her zaman mükemmel bir şekilde hedeflenmiş bir anahtar kelime seçimi yapmak için gerekli olan tam doğru verileri yakalayamaz. 

Amazon SEO ve Ürün Sıralaması Algoritması

Meseleyi derinlemesine inceleyelim ve A9'un nasıl çalıştığını görün (Amazon'un büyük arama sıralama algoritması). A9'un bu gerçekten kalabalık çevrimiçi satış platformunda toplam alımları artırmaya gerçekten önem verdiğini göz önüne alarak, SERP'lerin listesi şu iki ana faktöre dayanır:

  •  Performans faktörü  - iyi bir itibar ve güvenilir satış geçmişi olan her öğenin Amazon ürün aramasının en yakınında görüntülenmesi daha muhtemel olacağı anlamına gelir. Anahtar performans metrikleri, TO (tıklama oranı), CR (dönüşüm oranı) ve tabii ki gerçek net satışlardır. -, en iyi performansı gösteren anahtar kelimeler için (yani, canlı alışveriş yapanların talep ettiği arama sorgularıyla eşleşen) iyi hazırlanmış bir ürün başlığı, açıklaması ve mermi ayarlarını öngörür:
  • Alaka faktörü - düzgün bir şekilde yapılan ürün başlığının, açıklamasının ve en iyi performans gösteren anahtar kelimeler için (ör. Canlı alışveriş yapanların sorduğu arama sorgularıyla eşleşen) mermilerin iyi derecede optimize edildiğini varsayarak Amazon'un Ürün Arama.

Özel Aracı Olan Amazon Anahtar Kelime Araştırması

Bununla yüzleşelim - Amazon anahtar kelime araştırması daha geleneksel bir anahtar kelime analizi yerine daha bireysel bir yaklaşım gerektiriyor. Ve alakalılık faktörü tam olarak her şeyden önce üzerinde durulması gereken şeydir. Bu nedenle, Amazon için doğru anahtar kelime aracını seçmenizi ve sizi daha gerçek fırsatlarla gerçek dönüşümler oluşturabilecek potansiyel olarak arama kombinasyonları kazanmayı araştırmanızı öneririm. Ben gelince, kişisel olarak Sonar Amazon anahtar kelime araştırma aracını kullandım. Elbette, hangi aracı veya çevrimiçi çerçeveyi seçeceğinize karar vermek yalnızca sizin elinizde. Neyse, Sonar'ı kullanarak, en iyi performans gösteren anahtar kelime önerileri (harika bir başlangıç noktası olduğu ortaya çıktı), rekabetçi araştırma (en iyi performans gösteren arama kalıplarını yakalamak - doğrudan ana listeden önde gelen satıcılar gerçekten şaşırtıcıydı), potansiyel olarak kazanan arama kombinasyonları üzerine değerli bilgiler ve düşünceler burada ve şimdi ve hatta daha fazlası için önerildi.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport