Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Benim küçük site SEO ve sıralama ilerlemeyi yanıltabilir en yaygın hatalar nelerdir?

Çevrimiçi girişimcilerin ve acemi web yöneticilerinin çoğu, genellikle küçük bir site SEO'sunu ilişkilendirir ve yalnızca derinlemesine bir anahtar kelime araştırmasıyla ilerlemeyi sıralar. Tabii ki, bu zaman içinde site SEO / sıralama büyümesini geliştirmek için yapılması gereken ilk şey olmalıdır. Ancak sadece anahtar kelime araştırmasına sınırlamak korkunç bir hatadır - özellikle de başka pek çok yer olduğu için, özellikle sayfa SEO'sunun bazı temel teknik yönleriyle ilgili olarak da dikkate alınmalıdır. Aşağıdaki en sık karşılaşılan hataların düzeltilmesi çok fazla zaman ve çaba gerektirmeyecek, herşeyi koruyacaktır, çünkü ilerlemenizi bir kez daha ve her şeyden yana tutabilirsiniz. Aşağıda, yerinde SEO ve en kısa sürede düzeltilmesi gereken İlerleme ilerleme ile ilgili en sık meydana gelen olaylar vardır. Bu nedenle, en azından aşağıdaki konuları dikkate alın - başka bir şeyden önce düzeltilmek üzere.

En İyi 3 Site İçi SEO ile İlgili Sorunlar Çoğu Sık Karşılaşılan İlerleme Durumu

Kanonik Etiketleri Ayarlamadan Birden Fazla URL'ye Sahip Sayfalara Sahip Olma

Tercih edilen bir URL'yi belirlemek için kanonik bir etiket kullandığınızdan emin olun. Bu nedenle, büyük arama motorlarının (Google gibi) dizine eklenmesi gereken birincil sayfayı açıkça tanımlamasına yardımcı olun. Tek bir sayfanın oldukça farklı URL'ler (örneğin, kullanıcı yolu, arka bağlantı veya sendikasyon) oluşturabileceği düşünüldüğünde, kanonik bir URL etiketi (ör. Sitenizin HTML başlığına yerleştirilecek bir HTML öğesi) ayarlamak, çoğu Yinelenen içerikle ilgili sorunların Ve aslında bu, küçük işletme sitelerinin büyümeyi en sık sıralamasının önlenmesi gibi görünüyor.

Görünüşe göre “Doğal olmayan” “Nofollow” Tag Niteliksiz Geri Bağlantılar

Ardından, “doğal olarak kazanılmış” harici bağlantılarınızı (örn. Yorumlarda oluşturulan ücretli bağlantılar gibi) kontrol etmelisiniz. veya kontrolünüz olmadan kullanıcı tarafından oluşturulmuş içeriğin başka herhangi bir yolu). Bu şekilde, web sitenizin SEO bağlantı profilinde sahip olduğunuz her bir doğal olarak kazanılmayan bağlantı için gömülü bir "nofollow" HTML özelliğine sahip olduğunuzdan emin olun. Bunu yaptığınızda, yalnızca harici bağlantılarınızı, kullanıcılarınızla birlikte "kazanılan" güveni / yetkiyi geçirmenizle kalmaz, aynı zamanda arama motorlarının bakış açısından da aslanın potansiyel kaygılarını paylaşmasını engelleyebilirsiniz. Bu kadar.

Eksik H1 / H2 / H3 Etiketleri veya Yanlış Kullanımları

Bu, son derece önemli bir sorundur. Bu, aşırı derecede yüksek olduğunda veya yapılmadığında yerinde SEO & derecelendirme ilerlemesinin önündeki engellere neden olabilir doğru. H1 / H2 / H3 başlık etiketlerinin doğru kullanımıyla ilgili birçok tartışma olmasına rağmen, web sitenizin Google’daki SERP’lerdeki organik sıralamalarına doğrudan etkisi en az iki nedenden ötürü asla göz ardı edilmemelidir - arama motorlarının uygunluğu ve güncelliği doğru bir şekilde tanımlamasına yardımcı olurlar. LSI için işleri kolaylaştırmak (örneğin Latent Semantic Indexing) ile içeriğinizin önemi.

Tüm bunları akılda tutarak, en azından bu sık görülen hataları tespit etmek için hızlı bir nokta kontrol prosedürünü çalıştırdığınızdan emin olun:

  • Her sayfanın birincil başlığı için yalnızca tek H1 başlık etiketi.
  • Anahtar içerik kategorilerini ilgili H2 / H3 alt başlıklarıyla bölüştürerek anahtar kelimelerle zenginleştirin.
  • Her önemli alt kategori ve bağlantılar için (uygun olduğunda) doğru H3 / H4 / H5 / H6 alt başlıklarına sahip olmayı unutmayın.
  • Asla aynı arama terimlerini veya “tam eşleşme” içeriğini çeşitli başlıklar içerisinde kullanmayın.
  • Ve başlık etiketi sırasını kontrol ettiğinizden emin olun - belki tersine çevirdiniz (yani, üst düzey başlık yapısı için H2 / H3 etiketi kullanımı).
View more on these topics

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2020, Semalt.com. All rights reserved

Skype

TimchenkoAndrew

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport