Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Sitemi Google’ın yerel SERP’lerinde 1 numaralı sıralamaya nasıl bir adım daha yakın bir şekilde zorlayabilirim?

Kısa cevap evet, en tatlı noktaya takılmak ve Google’ın organik listelemelerinde hak ettiğiniz en iyi sıralama konumunu elde etmek için gerçekten en iyi duruma getirdiğiniz ana hedef anahtar kelimelerden oluşan bir sıralamadır. Ve size yardımcı olacak birkaç ipucu var. Ama başlamadan önce, bununla yüzleşelim - en büyük rehber veya Google'ın kendisi ile% 100 garantili en üst sıradaki pozisyonu ve ayrıca büyük arama motorlarının geri kalanını size veren bir adım adım talimat gibi bir şey yoktur. Baidu, Bing, Yahoo vb. gibi neden? Bunun nedeni, organik Arama Motoru Optimizasyonu dünyasının (yani, TBM reklamlarını veya başka bir ücretli / sponsorlu arama içermeyen Beyaz Şapka SEO taktikleri) dünyası sürekli değişmektedir - temel olarak Google’ın gelişmiş arama sıralama algoritmasının devam eden gelişiminin etkisi altındadır.

Yerel arama söz konusu olduğunda, işler daha da zorlaşabilir - çünkü orada tam anlamıyla kesilmiş bir hedefe yönelik arama rekabeti vardır. Zaten rekabet halindeki bir ortamın ısınmaya devam ettiği anlamına gelir. Bu nedenle, web sitenizin veya blogunuzun Google’ın organik listelerinde üst sıralarda yer alamaması durumunda, en yakın niş rakiplerinizin bununla başa çıkabileceğini tahmin ediyorum. Tüm söylenenler, aşağıda, Google ile hak ettiği en üst sıralarda yer almaya başlamanıza yardımcı olabilecek iki yararlı öneridir. Yani, bu noktaya ne yapılabileceğini görelim.

Bir Adım Daha Yakına Gitme # 1 ile Google Sıralaması Sıralaması

Artık Başlık Etiketlerinizi ve Meta Tanımlarınızı büyük bir sıralama potansiyeli olarak hafife almamalısınız. Yine de, bazı garip nedenlerden dolayı, bu sitedeki SEO bölümü, profesyonel web yöneticileri veya kurnaz dijital pazarlamacılar kullanmadan, DIY optimizasyonu çalıştıran çok sayıda acemi site sahibi tarafından terk edilmek üzere görünüyor. Her neyse, şimdi sıra sayfa SEO'dan en iyi şekilde yararlanmanın ve rakiplerinizin önüne geçmenin zamanı geldi. Aşağıdaki iki öneriyi göz önünde bulundurun:

1. Başlık Etiketleri için yaklaşık 50-60 karaktere izin verildiği göz önünde bulundurulduğunda, bu değerli alanı, sıralama ilerlemenizde maksimum pozitif etkiyle kullanmak için maksimum derecede bilmeniz gerekir. En değerli anahtar kelimenizi en baştaki başlıklara daha yakın bir hale getirerek her zaman benzersiz, kısa ve özlü olduklarından emin olun - ve işiniz bitti.

2. Hemen hemen aynı şey Meta Tanımlarınızla aynıdır - maksimum uzunlukları 170-190 karakter arasında bir yerde bulunur ve uzun kuyruk anahtar kelimelerinizle ve bağlamsal varyasyonları. Bu şekilde, alakalı bir anahtar kelime tabanlı arama isteğini girdikten sonra, kullanıcının önünde gösterilme şansının daha yüksek olacağını görürsünüz. İhtiyacınız olan tek şey, Meta Verilerinizin size çok fazla tıklama oranını ve nihayetinde - daha yüksek bir başarılı dönüşüm oranı ve tamamlanmış satış fırsatları / hizmet siparişleri için uygun şekilde ayarlandığından emin olmaktır. Sayfalarınızın Google’ın arama sonuçlarında (daha hassas olması için zengin snippet'lerinde) görünme şeklini test edin. Kendinizi Google’ın organik listelemesinde daha üst sıralarda yer almaya koymuş olursunuz. Taklit etmek için (yani “gerçek yaşam testi” yordamı), SEOmofo, Portent SERP Önizleme Aracı veya Yoast’ın Snippet Eklentisi gibi ücretsiz çevrimiçi yazılım araçları kullanmanızı öneririz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - %s, Semalt.com. All rights reserved