Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Semalt - Bu Aletle Weebly Blog'tan Veri Kazıyın

 Weebly bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucuya sahip bir web barındırma hizmetidir. David Rusenko, Dan Veltri ve Chris Fanini, bu şirketi 2006 yılında kurdu ve üç kurucu o dönemde Smeal College of Business'da eğitim görüyordu. Weebly, 2009 yılında çeşitli Pro Hesapları'nı ve Google AdSense para kazanma özelliklerini ağa ekledi. Şu anda internette 2 milyondan fazla aktif kullanıcı bulunuyor. Veri analistleri, programcılar ve geliştiriciler sıklıkla Weebly blogundan bilgileri kazıma yaparlar ve kendi işletmelerini geliştirirler.

GitHub - Etkileşimli bir web kazıma aracı:

Weebly'nin çevrimiçi yaratıcısı, farklı web tarayıcılarında çalışan basit bir widget tabanlı site oluşturucu kullanır. Sıradan bir araç kullanarak bu siteden veri çıkarma imkânımız olmayabilir. Bununla birlikte, GitHub, veriyi Weebly'den ve diğer benzer sitelerden kolaylıkla toplamanızı sağlar. Çok sayıda web sayfasını hedefleyebilir ve onlardan kolayca ve rahat bir şekilde veri ayıklayabilirsiniz. GitHub bugüne kadar iki milyondan fazla web sayfasını ele geçirdiğini iddia etti. 

Dahili özellikler:

GitHub'un dahili özellikleri ve etkileşimli seçenekleri, Weebly, Amazon, eBay, Alibaba ve benzeri diğer sitelerden verileri güvenli bir şekilde sıyırmanıza izin verir. Aslında, fiyatlandırma bilgilerini, resimleri ve ürün açıklamalarını bu araçla ayıklayabilirsiniz. JavaScript, çerezler, AJAX, yönlendirme ve açılır menüler kullanan Web 2.0 dinamik web sitelerini taramak zor olan verilerden de çıkarabilirsiniz.

Verileri herhangi bir biçimde kaydedin:

Çok sayıda web sayfanız varsa ve zamanınız yetersiz ise, anında GitHub'u indirip yüklemeniz gerekir. Yazılım etkinleştirildikten sonra, yazılım kısmi veya bütün web sitelerinden veri çıkarabilir. Buna ek olarak, verileri çevrimdışı kullanımlar için JSON veya CSV biçimlerinde kaydedebilir veya doğrudan sabit diskinize indirebilirsiniz. Çıktı dosyası biçimini seçmeniz ve GitHub'un verileri bu biçimde kaydetmesine izin vermeniz yeterlidir. Alternatif olarak, bilgileri GitHub'ın interaktif veritabanında kaydedebilir ve zaman ve enerjinizden tasarruf edebilirsiniz.

GitHub güçlü bir görsel tasarım aracı gibi davranır ve verileri kolayca yakalar. Yapılandırılmamış verileri yapılandırılmış ve organize bir forma dönüştürme yeteneğine sahiptir. Önceden tanımlanmış seçenekleri ile veriler Excel, SQL ve CSV formatlarında kaydedilebilir.

Düzenli olarak güncellenir:

Veri çıkarma projeniz düzenli güncellemeler gerektiriyorsa, GitHub'ın Çizelgeleme Modülü size periyodik ekstraksiyon çizelgelerini tanımlamanıza izin verir. Kaliteden ödün vermeksizin farklı web sayfalarından istenilen aralıklarla veri ayıklayabileceğiniz anlamına gelir. Bu interaktif ve kullanışlı araçla metin, resim, video ve ses dosyalarını kazıyabilirsiniz.

Programcılar ve programcılar için uygundur:

GitHub, hem programcılar hem de programcılar için uygundur. GitHub'daki projelere, standart bir Git komut satırı arayüzü kullanılarak erişilebilir ve manipüle edilebilir. GitHub birden çok masaüstü istemcisi ve Git eklentisi oluşturdu. Tüm eklentiler ve seçenekler web geliştiricileri ve programcılar için uygundur ve bir ölçüde çalışmalarını kolaylaştırır. İstediğiniz kadar çok web sayfasını kazıyabilirsiniz ve herhangi bir programlama dili öğrenmek zorunda kalmazsınız. Python, PHP, C ++ ve JavaScript ile ilgili temel bilgilere sahip değilseniz, yine de GitHub'ı kullanabilir ve dinamik ve karmaşık sitelerdeki verileri kolaylıkla kazıyabilirsiniz.

Ayrıca, GitHub'ın otomatikleştirilmiş decaptcha servislerini kullanarak hedef web sitesi CAPTCHA korumasını elde edebilirsiniz.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2020, Semalt.com. All rights reserved

Skype

TimchenkoAndrew

WhatsApp

+16468937756

Telegram

Semaltsupport