Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Amazon e-ticaret platformunda kârlı ürünleri nasıl ararsınız?

Günümüzde, Amazon, dünyanın dört bir yanında ek kârlar ile envanterlerini perakende olarak satanlar için en büyük çevrimiçi pazar haline geldi. Amazon'da servetlerini arttıran ve gelirlerini artırmaya devam eden çok sayıda satıcı var. Popüler ve iyi satılan envanter satan pazarlamacıların çoğu Amazon'dan iyi para alıyor. Bu gerçek, satıcıları Amazon platformunda çeşitli pazar alanlarındaki şanslarını denemeye itti. İşte bu nedenle şu anda bu platform yüksek rekabetçilik seviyesine göre ayrılıyor. Çoğu ürün için Amazon listeleri zaten mevcut. Bu yüzden Amazon'daki kalabalığın öne çıkması için benzersiz bir şey önermeniz gerekiyor.

Satıcının, Amazon iş geliştirme sürecinin ilk aşamasında hangi ürünlerin satılacağına karar vermesi gerekiyor. Düşük fiyata satın alınabilecek ve kar elde etmek için satılan ürünleri bulmak kolay bir iş değildir. Satıcılar, sente mal olan yüksek kaliteli ürünler bulmak istiyorlar. Bununla birlikte, bir uygulama gösterdiği gibi mümkün değildir. Hiçbir orta yer yok. Kaliteli ürünler maliyetlidir ve Amazon ücretleri ve diğer harcamalar dikkate alınarak onlardan iyi bir fark elde etmek zordur. Onun döneminde, şüpheli bazı şeyler bir dolardan daha az maliyete sahip olabilir, ancak özellikle de müşteriler geri verecek olursa, önemli bir kazanç sağlamaz.

Bu yazıda Amazon'da kârlı ürünleri nasıl arayacağınızı anlatacağım. O halde devam etmeme izin verin.

Amazonta ürün arama süreci Piyasada uygun bir yer bulmak

Piyasada uygun bir yer bulun

Piyasada uygun bir yer bulmak için, satıcılar kapsamlı pazar araştırması yapmalıdır. Bunu kendiniz veya araştırma araçları veya uzmanların yardımıyla yapabilirsiniz. Hemen satışa başlayan satıcılar son pazar değişiklikleri ve algoritma güncellemelerinin farkında olmayabilir.

Amazon üzerinde ürün araştırması yapmak için kullanabileceğiniz araçlar listesi:

  • JungleScout

Bu araç, Amazon satıcıları ve bağlı pazarlamacılar tarafından Amazon'daki en çok satan ürünleri tespit etmeye yardımcı olur.

  • Ahrefs

Ahrefs, web siteniz ve ürün listelemeniz için arama terimlerini ve diğer optimizasyon fırsatlarını bulmanıza yardımcı olan bir araçtır.

  • Amazon Satıcı Hesabı

Ürünleri Amazon'un platformu üzerinden doğrudan satmak istiyorsanız Amazon Satıcı Hesabı'nı kullanmak önemlidir.

Doğru ürünleri seçin

Her şeyden önce müşterilerin beğenileri ve tercihleri hakkında piyasa araştırması yapmanız gerekir. Amazon'daki en çok satan ürünlerin listesine bakmak makul. Bu veriler, müşterilerin satın alma eğilimleri hakkında net bir bilgi birikimi sağlayacaktır. Bununla birlikte, bu ürünlerin çoğunun oldukça rekabetçi olduğunu bilmeniz gerekir. Büyük ve müreffeh satıcılar arasında rekabet edebilmek istiyorsanız, müşterilerinize daha kaliteli ve benzersiz bir şey sunmalısınız. Çoğu satıcı, e-ticaret oyununun üstünde olmak için ürün paketleri oluşturur.

Amazon ürün araştırması yürütürken rakiplerinizi analiz etmeniz gerekiyor. Size pazarınızdaki rekabet seviyesini gösterecek ve işinizi üzerinde kurmanız gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olacak. Çok rekabetçi nişlerde işinizi kurmak makul değil, çünkü ürünlerinizi potansiyel müşterilerinize görünür kılmak için zaman ve çaba sarfedecektir.

Yanlış ürünü seçerseniz zaman ve para harcıyorsunuz demektir. Daha önce büyük rekabette olan ürünleri tanıtıyorsanız bile, çevrimiçi piyasadaki tutununuzu kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, küresel tüketiciler arasında daha yüksek talep oranına sahip olan ticaret ürünleri üzerinde bir vurgu yapmalısınız.

Ayrıca, ürün satışı için doğru kriterleri takip etmek esastır. Envanterinizi satmaktan önemli miktarda kazanç elde etmek istiyorsanız, satacağınız ürünlerin ağırlığından ve boyutundan emin olmanız gerekir. Ürünleriniz orta boy ve hafif olmalıdır. Aksi takdirde, gönderiminizde size çok fazla mal olacak. Ayrıca, işinizi geniş müşteri şikayetlerinden kurtarmak isterseniz, kırılabilir ve kırılmaz ürünler seçmek mantıklı değildir.

Ve son olarak, rekabette öne çıkmak istiyorsanız, bazı yaratıcı fikirler sunmanız gerekiyor. Örneğin, risk almak ve işinizi gıda kategorisinde tanıtabilirsiniz. Şu anda, Amazon'da satılacak popülerlik ürünlerinden biridir. İnsanlar hızlı teslimatı ve basit ödeme yöntemini tercih ediyor. Ayrıca, Amazon'un Amazon Fresh ve Prime Pantry ürünlerini piyasaya sürdüğü sırada, gıda, trendy bir ürün kategorisi haline geldi ve içinde çalışan satıcılara mükemmel bir kâr getirdi. Popülerlik içinde yükselen ürünleri bulmak için araştırma yapabilirsiniz. Sağlıklı beslenme eğilimi vardır. Bu nedenle, sağlıklı değişim olarak algılanan ürünler, karlı bir eğilimin başında atlamak için kullanabileceğiniz bir şeydir. 

Amazon'da toptan satışa sunulan ürünler

Bazı Amazon satıcıları ürünlerini Amazon'da toptan satıyorlar. Bu durumda, üreticiler veya tedarikçilerle doğrudan işbirliği yapar ve Amazon tamamlama servislerini kullanırlar.

Ürünleri toptan satmak için, Amazon satıcılarının tedarikçi ile bir ilişki kurması gerekir. Kural olarak, satıcılar Çin'de bulunan tedarikçileri arıyorlar. Bunlar makul bir fiyata modaya uygun ürünleri geniş bir yelpazede sunar. Bununla birlikte, herhangi bir iş ilişkisi kurmadan önce, ortak olacak üreticinin saygın ve güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir.

Amazon'da toplu olarak satış yapmaya karar verirseniz, Amazon pazarında bu tür ürünlerin toptan satıldığından emin olmanız gerekir. Aksi halde, bir üreticiyi başka bir toptancıdan çalmak için bir yöntem bulmanız gerekecektir.

Amazon ürünlerin toptan kazanılmasının bir çok avantajı var. Her şeyden önce, ürün geliştirmeye ve üretime dikkat etmeniz gerekmez. Bütün bu süreçler üretici tarafından yönetilmektedir. Amazon'un sizin için yapabileceği gibi ürünleri kendiniz yerine getirmeniz gerekmez. İhtiyacınız olan her şey envanterinizi Amazon FBA programına yerleştirmektir.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2022, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport