Stop guessing what′s working and start seeing it for yourself.
Login or register
Q&A
Question Center →

Bir kerelik SEO paketleri için iyi fiyatlandırma nedir?

Günümüzde çevrimiçi dünyada görebildiğimiz rekabet düzeyi her zamankinden daha yüksek. Bu alanın kârlılığı ile açıklanabilir. Sadece e-ticaret işletmeleri değil, aynı zamanda bu e-ticaret işletmelerini Google SERP'de görünür kılmak için optimizasyon hizmetleri sağlayan şirketler. Optimizasyon servis sağlayıcılarının çeşitliliği o kadar yüksek ki online tüccarlar araştırma kampanyalarını nereden başlatacaklarını bilmiyorlar. İyi bir SEO şirket bulma, özellikle kalite optimizasyon hizmetlerinin maliyeti hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bir kabus olabilir. Bir şirket web kaynağınıza bakıp size bir fiyat verirken, başka bir şirket sizden iki kat daha fazla bir fiyat vereceğiz. Daha uygun fiyatlı bir şeyler aramaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, o zaman bu şirketin iyi bir sonuç elde etmek için sitenizde ne yapacağını bilip bilmediğini merak etmeye başlayabilirsiniz veya size en yakın gelecekte arama motorları optimizasyonu ajansında geri dönecek olan kara şapka optimizasyon tekniklerini kullanıyorlar. Doğru optimizasyon şirketini seçmek, işletmenizin gelecek başarısını belirleyecektir. Bu nedenle, işletmenizin hedeflerine mükemmel bir şekilde cevap bulan bir şirket bulmak için elinden gelenin en iyisini yapmanız gerekir.

Ortak soru web sitesi sahipleri, SEO paketleri için ne kadar ödemek zorunda. Gerçek şu ki, SEO'nun maliyeti yok. Bu ifadeye şaşırmamalısın. İyi bir optimizasyon kampanyası, SEO'nun size yüksek bir yatırım getirisi sağlayacak ve dolayısıyla maliyeti sıfır olan bir yatırım olduğundan hiçbir şey ödemeyecektir.

SEO maliyetinin pek çok faktöre bağlı olduğu açıktır. Fiyat öncelikle aradığın şeye bağlı olacaktır. Anahtar kelime araştırma ve yerinde optimizasyon içeren standart bir optimizasyon kampanyası istiyorsanız, aylık ortalama bir ücret ödersiniz. Dahası, SEO uzmanlarının yetkinliği de önemlidir. Sahip oldukları daha fazla deneyim, hizmetler için ücret ödemeniz gerekecektir. Ve elbette zaman para demektir. Bir şirketin işletme geliştirmenizde ne kadar çok zaman harcarsa maliyet o kadar yüksek olur.

Yani bir e-ticaret işadamı iseniz ve karınız doğrudan arama sonuç sayfasındaki sitenizin görünürlüğüne bağlıysa, SEO ihtiyaçları için önemli bir bütçeniz olması gerekir.

SEO paket fiyatlarını etkileyen faktörler

Bir kerelik proje / devam eden ilişkiler

Optimizasyon şirket araştırmanızın ilk aşamasında, bir kerelik bir projeniz olup olmadığınızı veya optimizasyon ajansı ile devam eden ilişkileri mi arıyorsunuz belirlemelisiniz. Kısa sürede çözülebilecek bazı geçici gereksinimleriniz varsa, fiyatlandırma projeye göre yapılacaktır. Bu durumda, bir SEO danışmanı kiralamanız ve onun icra şartlarını ve maliyetini belirlemeniz gerekir..Ancak, ihtiyaçlarınız belirsizdir ve kısa bir süre içinde çözülemiyorsa, onlara aylık ücret ödeyerek düzenli olarak SEO firması ile işbirliği yapmalısınız. Bu oran genellikle yüksek ancak istikrarlıdır ve gerekli tüm hizmetleri kapsar. Aylık getirici hizmetler ABD optimizasyon ajansları arasında popülerdir çünkü çevrimiçi iş geliştirme için gerçekten yardımcı olabilirler.

Şirketin büyüklüğü

Büyüklük her zaman önemli olmadığı için büyük optimizasyon şirketlerini iyi şirket olarak cezbetmelisiniz. Hem büyük hem de küçük optimizasyon şirketlerinin yeri vardır ve hangi tür optimizasyon hizmetlerinin işinizin ihtiyaç ve amaçlarına daha iyi uyacağını bilmek önemlidir. Dahası, küçük optimizasyon firmalarının size daha uygun fiyatlarla sunmasını beklememelisiniz. Bazen, müşterilerinin işleri için özel bir yaklaşım arayan servisleri için daha yüksek fiyatlara sahiptirler. Büyük optimizasyon firmaları (100'den fazla çalışana sahip olanlar), benzer ihtiyaçları olan bir e-ticaret işletmesi için bir boyutlu tüm hizmetleri sunma eğilimindedir. Tüm şirketler için aynı hizmetleri sunan bir optimizasyon fabrikası olarak çalışırlar. Sınırlandırma optimizasyon gereksinimi olan küçük işletmeler için mükemmel bir uyum olabilir. Bununla birlikte, yüksek kaliteli özelleştirilmiş hizmetler almak istiyorsanız, küçük optimizasyon ajanslarına bakmanız gerekir.

Hedef pazar

Hedef pazar, optimizasyon kampanyanızın nihai fiyatını etkileyen şeydir. Hedeflemeniz gereken kitle, arama motoru optimizasyonu için ne ödeyeceğinizi yoğun bir şekilde etkiler. Hedef pazarınız geniş ve oldukça rekabetçi ise, işletmenizin kalabalığın öne çıkmasını sağlamak çok zaman alacağından aynı optimizasyon hizmetleri için daha fazla ödeme yapacaksınız. Coğrafi sınırları olmayan yüksek talep ürünler satıyorsanız, iyi sonuçlar elde etmek için bir servet ödemeyi beklemelisiniz. Ve vice ayet, yerel iş gücünüzü genişletmek istiyorsanız, SEO hizmetleri fiyat oldukça uygun olacaktır.

SEO maliyeti nedir?

Ve sonunda, bu çok tartışmalı soruya bir cevap vereceğim. Ama önce, bazı ana hatları ortadan kaldıralım. Apple, Dell veya Lenovo gibi milyon dolarlık aylık geliriyle büyük bir girişiminiz varsa, SEO ve reklamcılıkla ilgili geniş bir faaliyet yelpazesinde yüz bin dolar ödemek zorunda kalacaksınız.

Bununla birlikte, küçük bir yerel lokantaysanız, web kaynağınızın basit bir revizyonundan başka bir şey yapmanız gerekmiyor ve bazı hafif çalışmalar, Google Haritalar ve Yelp profillerinin doğru şekilde kurulduğundan emin olmaktır. Size ayda birkaç yüz dolardan fazla mal olmayacaktır.

Rakamlarla ilgili bazı kelimeler söyleyelim.

Aylık istifçi hizmetleri (küçük işletmeler için 250 dolar ile başlayan ve ulusal veya uluslararası kampanyalar için 10.000 dolara bitirme);

Proje fiyatlandırması (temel SEO denetimi için 600 $ ile başlayan ve 20.000 dolara mal olan karmaşık ve ayrıntılı optimizasyon analizi ile bitirme);

Saatlik (saatlik 76 TL'den 200 TL'ye mal olacak). İleri teknoloji şirketleri saat başı 500 dolara ücret alabilirler.

Post a comment

Post Your Comment
© 2013 - 2023, Semalt.com. All rights reserved

Skype

semaltcompany

WhatsApp

16468937756

Telegram

Semaltsupport